• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    MERTLASKomentar k zavodum a F1
    ANDR3E
    ANDR3E --- ---
    Ferrari prodlouzilo smlouvu s Leclercem do roku 2024 (původní byla do r. 2022)
    ZDENDAK
    ZDENDAK --- ---
    A Večerníček:

    LE MANS 1955 - Mortelle compétition - Court métrage d'animation de Q. Baillieux - HD (Film complet)
    https://www.youtube.com/watch?v=22I7yJiOu0s
    ZDENDAK
    ZDENDAK --- ---
    Dle komentáře Tomáše Richtra na FB "o 1,85 % meziročně vzrostl počet návštěvníků velkých cen Formule 1".
    ZDENDAK
    ZDENDAK --- ---
    Sauber Junior Team by Charouz potvrdil do sezóny 2020 ve F2 po roce opět Louise Delétraze a nově taky Pedro Piqueta. Hezká sestava :)





    Louis Delétraz letos ve F2 za tým Carlin obsadil celkové 8. místo s 92 body mezi Guanyou Zhou (140 bodů, UNI-Virtuosi) a Jordanem Kingem (79 bodů, MP Motorsport)


    Pedro Piquet letos závodil ve F3 s týmem Trident, kde jednou vyhrál a s 98 body obsadil celkové 5. místo mezi čtvrtým estoncem Juri Vipsem (141 bodů) za Red Bull Junior Team a šestým dánem Christianem Lundgaardem (97 bodů) za Renault Sport Academy.

    Fun fact:
    Pedro Piquet je prej "tak trochu" švagrem Daniila Kvyata.





    Report z české formulové školy:


    Roman Staněk, který letos jakožto rookie zazářil v Italské i Německé F4, je údajně potvrzen pro příští sezónu do Formule Renault Eurocup, což je prakticky Evropská F3 a během svého seriálu už se vydává i na ty největší a nejklasičtější závodně tratě Evropy. Tato série od svého vzniku v roce 1971 nechala objevit takové jména jako Alain Prost, Kimi Raikkonen nebo Lewis Hamilton. Budeme tak moci vedle sebe porovnat hned dva jezdce hájící české barvy – vedle šestnáctiletého Romana Staňka taky osmnáctiletého Petra Ptáčka jr! :)




    Toto info zatím berte trochu s rezervou, mám to z kanálu Sport5, z portrétu právě Petra Ptáčka jr., který mimo jiné vyjádřil nadšení z úspěchů českých barev v sérii i širším světě formulí, avšak jakéhokoliv soupeře prý bere prostě jako soupeře, a jak na sebe taky dál prozradil, není sám moc komunikativní a v paddocku se s nikým spíše nekamarádí, takže ani s Romanem se prý nehodlá nějak zvlášť bratřit.

    Zmíněný pořad je ke streamu tady:
    Portrét: Petr Ptáček Jr. | Motor | SPORT 5
    https://sport5.cz/motor/portret-petr-ptacek-jr-e6366f64.html



    Nějakou ofiko zprávu zatím nemám, stejně jako za jaký tým by měl jezdit. Jak objevím nějaký článek co by to potvrzoval nebo vyvracel, určitě si vzpomenu na zdejší fórum :D


    Jestli však může být něco jistého tak leda to, že v popsaném případě by tak jako tak sedlal francouzské šasi vyrobené v Alpine-Dieppe, dceřiné společnosti Renaultu, hnané čtyřválcovým motorem Ranault o objemu 1998 ccm a výkonu 210 bhp, zabaleném do aerodynamického kitu vyrobeným italskou firmou Tatuus.
    ZDENDAK
    ZDENDAK --- ---
    ZDENDAK
    ZDENDAK --- ---
    Hele a takové Superkart už jste někdy zahlédli? :D

    Superkart - Le Mans 2012 - CIK-FIA European Championship Race 2
    https://www.youtube.com/watch?v=WiIXrvb9uKc
    MERTLAS
    MERTLAS --- ---
    ANDR3E: jako musim uznat, ze ted v sobotu jsem se tim pravidlem neridil, kdyz mi z vedlejsi nedal jeden kreten prednost a poslal mi to tam tak, ze jsem dobrzdil v pulce jeho auta, ohnul si zrcatko a v pravo mel od svodidel, ze bys tam tri prsty neprotahl... to se priznavam, ze jsem sel na brzdy do plnejch a modlil se... pak jsem toho krypla debilniho serval na tri doby...
    TOM_HOST
    TOM_HOST --- ---
    MERTLAS: Tzv umeni neslapat na brzdu :)
    ZDENDAK
    ZDENDAK --- ---
    ANDR3E: A pak taky že na volantu F2 není posilovač a musíš všechno pěkně utahat sám :)
    ANDR3E
    ANDR3E --- ---
    MERTLAS: Wurz jednou rikal jeden z nejvetsich rozdilu mezi F1 a F2 jsou brzdy, resp. jejich ucinnost, takze ta tvoje teorie asi uplne neplati :D
    MERTLAS
    MERTLAS --- ---
    ANDR3E: ja uz par let rikam "kdo brzdi, nevyhrava" :D
    ANDR3E
    ANDR3E --- ---
    vyrok dne:

    Kto zle brzdí, ten prehráva.

    - Miro Konôpka, majiteľ tímu ARC Bratislava
    ZDENDAK
    ZDENDAK --- ---
    Valtteri Bottas oznámil, že aby se stal Mistrem světa, musí se stát verzí "2.77"
    ZDENDAK
    ZDENDAK --- ---
    Juan Manuel Correa si užívá víkend v Miami

    ZDENDAK
    ZDENDAK --- ---
    V Bahrainu včera společně s WEC slavili nějaký jejich státní svátek, tak na obloze furt dělali nějakej bordel :)

    ZDENDAK
    ZDENDAK --- ---
    ARC Bratislava s víťazstvom na GULF 12h Abú Dhabí

    ARC Bratislava s víťazstvom na GULF 12h Abú Dhabí - Tlačová správa
    https://mailchi.mp/...8-1267865?fbclid=IwAR3VH0yS4OvM3Qo5nmgtOFCQKWMgplpRMMI4-uf0A8g_Nrh9UsDSJAoFnFc

    ZDENDAK
    ZDENDAK --- ---
    Prej :D

    ZDENDAK
    ZDENDAK --- ---
    Emerson Fittipaldi dnes slaví 73. narozeniny

    Tooned 50: Episode 3 - The Emerson Fittipaldi Story
    https://www.youtube.com/watch?v=d8eQ9wMaO9I
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam