• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • Přišli jste skrz odkaz na příspěvek, který již neexistuje.

  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    MERTLASKomentar k zavodum a F1
    ZDENDAK
    ZDENDAK --- ---
    Už to halt jede ve velkým...

    Závod WEC na Sebringu byl zrušen kvůli koronaviru – F1sport.cz
    https://f1sport.auto.cz/clanek/zavod-wec-na-sebringu-byl-zrusen-kvuli-koronaviru

    S Austrálií jsem právě teď taky přestal počítat. A to už jsem měl program na dnešní noc!
    ZDENDAK
    ZDENDAK --- ---
    ANDR3E: Tak ono se dalo čekat že tam přibude žlutá :) Mě se původně ale nejvíc líbil tvar nosu, na té černé vypadal správně oldskůlově. Ta žlutá to malinko "kazí", ale čekal jsem přesně takový design. Celá černá nebo žlutá by se mi ale asi líbila víc :)


    KALTY: Fuck...


    ANDR3E: Kdyby nebyla open-wheel, tak by sice nákaza nehrozila, ale bylo by ohroženo samotné DNA formule přece... genová porucha by byla horší, navíc dědičná.


    ANDR3E: ... a hlavně kýchat jen do vlastní přílby!
    ANDR3E
    ANDR3E --- ---
    MERTLAS: vidis to by mohlo dobre rozrazet ty viry, nicmene aeroscreen by byl ucinnejsi :))
    MERTLAS
    MERTLAS --- ---
    ANDR3E: A halo tomu jako nezabrani jo? :D
    ANDR3E
    ANDR3E --- ---
    VYWERN: kdyby F1 nebyla open wheel zadna nakaza by nehrozila! :D
    VYWERN
    VYWERN --- ---
    hehe, jsem to cekal :) je to skoda, ale neda se. S timto vyvojem budou zastaveny nebo odsunuty vsechny sportovni akce.
    TOM_HOST
    TOM_HOST --- ---
    dopici
    KALTY
    KALTY --- ---
    McLaren v Austrálii nenastoupí, člen jeho týmu má koronavirus | F1NEWS.cz
    https://f1news.autoroad.cz/novinky/98766-mclaren-v-australii-nenastoupi-clen-tymu-ma-koronavirus

    Závodit v Austrálii? "Šokující," hodnotí Hamilton. "Není to správné," přidává se Räikkönen | F1NEWS.cz
    https://f1news.autoroad.cz/...stralii-sokujici-hodnoti-hamilton-neni-to-spravne-pridava-se-raikkonen
    KALTY
    KALTY --- ---
    Tak McLaren nejede. Jeden z nich má COVID... :(
    Takže bych řekl, že se to zruší celé.
    ANDR3E
    ANDR3E --- ---
    ANDR3E: cely cerny nebo zluty by to bylo luxus
    ANDR3E
    ANDR3E --- ---
    ZDENDAK: :'(
    ZDENDAK
    ZDENDAK --- ---
    A ještě jedno velké překvápko sezóny:






    ZDENDAK
    ZDENDAK --- ---
    ZDENDAK: Z facebooku "FIA WEC cz/sk":


    FIA ODSOUHLASILA "OBECNÉ PRINCIPY" SPOLEČNÉHO FUNGOVÁNÍ LMH A LMDH:
    Na zasedání Světové rady motorsportu minulý pátek v Ženevě Mezinárodní automobilová federace FIA odsouhlasila první detaily, na jejichž základě budou paralelně fungovat nové kategorie LMH a LMDh společně ve vrcholných třídách šampionátů FIA WEC a IMSA WSC.

    Vozy LMH a LMDh by měly být velmi podobné po stránce výkonu, aerodynamiky a hmotnosti.

    Podle představ FIA by měly vozy LMH a LMDh závodit společně v "jediné a unikátní" nejvyšší kategorii WEC.

    "Nová platforma bude zachovávat existující technické regule FIA WEC, včetně pravidel Le Mans Hypercar. Vozy Le Mans Hypercar a LMDh budou závodit společně v jedné a unikátní nejvyšší třídě FIA WEC," stojí v oficiálním stanovisku FIA, které dále poskytuje i prvotní technické detaily o LMDh.

    "Vozy LMDh budou založeny na novém šasi, které bude společné pro nejvyšší třídy WEC i IMSA WeatherTech SportsCar Championship."

    FIA bude klást důraz na nastavení stejné úrovně aerodynamiky, hmotnosti a výkonu, aby se vozy obou nových kategorií pohybovaly ve stejném výkonnostním okně. FIA chce zamezit přílišným zásahům do výkonnosti vozů, které vídáme v této sezóně na příkladu systému hendikepu za úspěch ve třídě LMP 1.

    Větší množství detailnějších informací především o LMDh bychom se měli dozvědět během závodního víkendu FIA WEC a IMSA WSC na Sebringu příští týden.
    ZDENDAK
    ZDENDAK --- ---
    Interactive: Compare all 10 F1 cars of 2020 side-by-side · RaceFans
    https://www.racefans.net/2020/03/10/interactive-compare-all-10-f1-cars-of-2020-side-by-side/
    ANDR3E
    ANDR3E --- ---
    Max Verstappen's first lap at the upgraded Circuit Zandvoort
    http://www.youtube.com/watch?v=GGu--_UHY_o
    ZDENDAK
    ZDENDAK --- ---
    Ferrari prý potvrdilo že je na cestě do Melbourne
    MERTLAS
    MERTLAS --- ---
    ZDENDAK: se musim Zdenka zeptat na nejaky inside info :)
    ZDENDAK
    ZDENDAK --- ---
    M_IKE: Pokud vím, tak RB mluvil o nedostatečném zájmu diváků, sponzorů, médií, měst... údajně jim sponzoři odcházeli a RB to musel z větší a větší míry táhnout sám.

    Martin Šonka ale mluvil o špatném managementu ze strany RB. Přede dvěma lety od toho odešel ředitel závodů Zdeněk Rak. Po něm odešel i Pavel Turek (btw někdejší manažer McLarenu). Oba měli hodně zkušeností s pořádáním podobných akcí a podle všeho to tak trochu táhli. Odešli ale oba z vlastní vůle. Po tom co odešel Turek ke konci předloňské sezóny vyhodili ještě nějakýho dalšího kravaťáka a prej tak v době podepisování smluv s hostitelskými městy pro další sezonu ve vedení zůstal jen jeden, kterej to sám nezvládl. A tak se v minulé sezóně zjistilo, že vlastně není kde lítat. A pravděpodobně i ti proklínaní sponzoři postupně odešli, protože se RB nedalo domluvit.

    A tak to RB svedl na fanoušky, sponzory, nezájem... všecko, co očividně nebyla pravda. Sport nabíral na popularitě, piloti už celkem byli v povědomí lidí, média o tom psaly, tvl vždyť už i na ČéTéčku to bylo :D

    A šlus. V podstatě odešlo vedení série a nebylo nijak nahrazeno.


    Že by ale zájem všude jinde než v tehdejším vedení byl, museli vidět všichni. Tak bylo jen otázkou času, než si zavedenou a čímdál populárnější sérii vezme pod křídlo někdo jinej. Kdo to ale je nevim...
    M_IKE
    M_IKE --- ---
    Jaky byl vlastne duvod, ze se RB na Air race vykaslal?
    ZDENDAK
    ZDENDAK --- ---
    Jestliže bychom na chvíli mohli obrátit přítlak naopak a udělat z něj vztlak, tak bychom se mohli z asfaltu přenést mezi oblaka – a všichni které by zajímalo jak se to má se zrušeným Red Bull Air Race tak mohou vědět, že přesně dle předpokladu o nic nepřijdeme a pokračujeme v "obnovené" sérii s názvem World Championship Air Race ;)

    Program sezóny sice ještě nikde nevisí, ale prej by to mělo zase vrčet.

    HOME | World Championship Air Race
    https://www.wcairrace.com/







    ZDENDAK: A vedle toho napravuji včerejší netrefenou kulturní vložku ze závěru připomínky GP Jižní Afriky '77, kde jsem nejen zkazil název filmu, ale ještě mi tam uklouzl nesmyslný obrázek. Věřte nebo ne, ale čučel jsem do toho včera večer celkem dlouho (a chtěl to stihnout dokončit ještě 5. března :), tak se tomu nedivím :D

    Film se jmenuje The quick and the dead

    A obrázek k tomu patří tento:





    Tak snad to byl jediný nesmysl, kterého jsem se tu včera dopustil :D
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam