• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    MERTLASKomentar k zavodum a F1
    TOM_HOST
    TOM_HOST --- ---
    Tak jedem
    ANDR3E
    ANDR3E --- ---
    Nejvetsi drsnak nemel drink ani ruzovy ponozky a tim padem to nemusime dal resit

    BISCUIT13
    BISCUIT13 --- ---
    TOFI: mně to přijde trapný a vidlácký. ať má každej image a vkus jakej chce. pro mě určitě chlap s drinkem není víc chlapem než chlap s růžovejma ponožkama. spíš naopak si říkám, jestli ten s těma růžovejma ponožkama není v jádru víc v pohodě, když si nemusí hrát na drsňáka...
    ZDENDAK
    ZDENDAK --- ---
    BTW kvalifikační čas pole position v letoším Le Mans je (pochopitelně ve třídě LMP1)
    3:15.267 (Toyota #1)


    Pro LMP2 je to (United Autosports #22)
    3:24.528


    LMGTEpro (Porsche GT Team #91)
    3:50.874


    LMGTEam (Luzich Racing #61)
    3:51.266


    Dáme výzvu? Kdo se v Project Cars, Asseto Corsa, whatever v libovolné třídě dokáže přiblížit? :)
    ZDENDAK
    ZDENDAK --- ---
    ZDENDAK
    ZDENDAK --- ---
    TOFI: Zdvihla se internetová bouře, žeprej Kimi ho nevytvořil, jen sdílel :)
    TOFI
    TOFI --- ---
    Räikkönen na Instagramu vytrolil Hamiltona i celou dnešní F1 – F1sport.cz
    https://f1sport.auto.cz/clanek/raikkonen-na-instagramu-vytrolil-hamiltona-i-celou-dnesni-f1
    PEPAZZ
    PEPAZZ --- ---
    ZDENDAK: for what? For WHAT?!! :)
    JOHN_LENON
    JOHN_LENON --- ---
    TOM_HOST: ta "nějaká" stopa je emisní stopa asi 50 tisícového města za rok.

    Samozřejmě, těžko to srovnávat, vycházím s celosvětového průměru emisí na hlavu, ale takhle se dá to číslo aspoň nějak zhmotnit tak, aby to bylo srozumitelné.

    Jinak jo, samozřejmě, co se týče dopravy, vedou snad lodě.

    A ano, f1 má krásné plány. Ale bezemisní závody do roku 2030 mi přijde jak pohádka na dobrou noc.
    TOM_HOST
    TOM_HOST --- ---
    JOHN_LENON: Ano “nejakou” maji a urcite pujdou prikladem pro ostatni a budou to mirnit ale nesrovnavaji to k tomu co zpusobuje celosvetove kamionova a lodni doprava a dalsi a dalsi ... f1 je nic ... zrnko prachu ;) a pekne plany na 2030 ale nikdo nevi co bude za rok ... ani za mesic diky covidu :))
    ZDENDAK
    ZDENDAK --- ---
    JOHN_BEAK: A to je právě to, proč nejde porovnávat kdo je lepší jezdec v rámci různých ér :)
    HEDIS
    HEDIS --- ---
    JOHN_BEAK: Třeba rozdíl jezdit dokolečka, v počtu vozidel na roštu a taky angažmá u stájí? :)
    JOHN_BEAK
    JOHN_BEAK --- ---
    ZDENDAK: Hamilton nedávno překonal Patreseho v počtu startů. Připadá mi to neuvvěřitelné. Když jsem začínal koukat na formule, Patrese měl nejvíc startů a obrovskou díru ve velikosti skoro tří sezon na druhého Bergera. Patrese na to potřeboval 17 sezon a jeho rekord vydržel 15 let.
    Hamilton není jezdec, kterého si člověk primárně spojí s tím, že by ve formulích byl dlouho. Přesto jede už čtrnáctou sezonu a díky vyššímu počtu závodů v sezoně ty počty vycházejí tak, jak vycházejí. Vettel na konci sezony taky přeskočí Patreseho.
    Každopádně kam se kluci hrabou na IndyCar. Tam jsou piloti, co vydrží do padesátky, a mají startů přes 400.
    ZDENDAK
    ZDENDAK --- ---
    A kdo zaznamenal, že ve věku sedmdesáti let zemřel světově úspěšný Břetislav Enge?

    * 3. března 1950
    + 14. září 2020

    ZDENDAK
    ZDENDAK --- ---
    Arrows A2, Riccardo Patrese, 1979

    ZDENDAK
    ZDENDAK --- ---
    Mě vždycky fascinovalo, že nikomu nevadí ten nažmolenej gumovej odpad a fólie z hledí přileb :D
    JOHN_LENON
    JOHN_LENON --- ---
    TOM_HOST: hele to snad právě jo. neni to jen o kamionech a formulich.

    F1 announces plan to offset 256,551-tonne carbon footprint - F1 - Autosport
    https://www.autosport.com/f1/news/147100/f1-plan-to-offset-256551tonne-carbon-footprint

    TOM_HOST
    TOM_HOST --- ---
    JOHN_LENON: Uhlikova stopa f1 je vyrazna v cem? Ze jezdi 50 kamionu po svete a 20 6ti valcu za vikend jezdi po trati cca 6h? To snad ne :)
    YAKOBO
    YAKOBO --- ---
    KALTY: souhlas. Mě tohle vlastně nevadí. Naopak mě moc nebaví ti jezdci co prošli různé závodní školy a jsou jak dle jedné šablony, prostě až moc profíci. Pak přijde Verst nebo Norris a pěkně provětrají ty zatuchlé vody.

    V zásadě i souhlasím s tím sdělením co se Ham snaží předat, ale z jeho úst je to takové jakože WHAAT? :) Ale jak říkáš jestli za tím vážně stojí, trápí ho to, tak by byl magor kdyby skončil s něčím co miluje a je nejlepší na světě.

    ALe hlavně je to šumák, jde o to jak kroutí volantem a to kroutí fantasticky.
    JOHN_LENON
    JOHN_LENON --- ---
    KALTY: navíc, byla by škoda toho talentu, co má. určitě se jedná o jednoho z nejlepších pilotů historie, možná úplně nejlepšího.

    nicméně, ja jen nemám rád pokrytectví.

    v jeho případě chápu, že se ho blm dotýká přímo a chápu, proč zrovna on za to bojuje. jakým způsobem, to je věc jiná a k diskuzi.

    ale v případě uhlíkové stopu mi to od něj přijde komické. ten sport ho živí a uhlíková stopa f1 je, kulantně řečeno, výrazná...

    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam