• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    MERTLASKomentar k zavodum a F1
    Live komentář závodů (a) formule 1 pro ty, kdo nemohou koukat na televizi

    | NYX F1LIGA | f1fanatic | formula1 livetiming | espnf1 | Formula 1 Live Streams
    |8.4.AUS|24.4.ITA|8.5.USA|22.5.ESP|29.5.MON|12.6.AZE|19.6.CAN|3.7.GBR|10.7.AUT|24.7.FR|31.7.HUN|28.8.BEL|4.9.NED|
    |11.9.ITA|2.10.SGP|9.10.JPN|23.10.USA|30.10.MEX|13.11.BRA|20.11.UAE|
    rozbalit záhlaví
    ANDR3E
    ANDR3E --- ---
    VYWERN: posledni roky to bylo ale o soupereni jednoho tymu resp.jednoho jezdce sama se sebou :)
    VYWERN
    VYWERN --- ---
    DEMENCE: ja myslim, ze dynamika je ted ok. Hlavne F1 je o soupereni velkych tovarnich a soukromych tymu/znacek, pokud jim vezmes tuto moznost, tak uz tam nemusi byt, protoze je to jedno. Pokud se chces divat jen na soupereni jizdnich schopnosti jednotlivych jezdcu, je tu spousta jinych sampionatu, ale tam to nejezdi zase tak extremne rychle....nj, jenze ono to v te F1 jezdi rychle prave diky tomu soupereni velkych tymu, kteri perou prachy na vyvoj a technologie a sponuji to do maxima.
    ANDR3E
    ANDR3E --- ---
    VYWERN: tu rychlost ale v televizi vubec nepoznas, jestli budou jezdit vic u sebe a predjizdet se bude to vypadat o dost lip i s mirne pomalejsim autem..
    DEMENCE
    DEMENCE --- ---
    VYWERN: me spis jde o dynamiku mezi jezdcema.. pokud to bude krouzeni tak je me jedno ze ty auta jsou o 3s na kolo rychlejsi... kdyz se pujde predjizdet, kdyz lneumatiky nebudou mit performance cliff jak debil a nepujde o to kdo umi nejvic setrit, jeste by to chtelo tankovani a pohoda...
    VYWERN
    VYWERN --- ---
    ANDR3E: tak v realu budou vypadat jinak a otazka hlavne je, jak to bude jezdit. Jestli pomaleji jak ted, tak z toho nadseny nebudu.
    KULA
    KULA --- ---
    LANMANCZ: Nedávno tu proletělo srovnání, ročník 22 je asi tak o 20% kratší jak ročník 21.
    NANUQ
    NANUQ --- ---
    Jsem teď ve Valencii a neodolal jsem, abych se nepodíval na zbytky neslavného okruhu. Je na většině míst jasně patrný, ale co mě zarazilo, že i dneska je poznat kde byly jednotlivé boxy podle gumy v asfaltu ;-)
    LANMANCZ
    LANMANCZ --- ---
    Co se mi nelibi je dalsich +5% vahy tj. cca 800kg + palivo + jezdec = vuz bude mit ve finale pres tunu prvni pulku zavodu. To si myslim, ze je druhy velky problem F1 (krome aera) - vozy sou cim dal tim vetsi lode.
    M_IKE
    M_IKE --- ---
    MARMESS: Mozna podobne jako na Mcl P1. Proste se zadek toho kridla "polozi dolu"
    MARMESS
    MARMESS --- ---
    ANDR3E: Jsem docela zvědav, jak má na tomhle zadním křídle fungovat DRS
    ANDR3E
    ANDR3E --- ---
    V Silverstonu predstavili vuz na pristi sezonu a tady ani sluvko k tomu?:)

    GALLERY: A first look at the life-size 2022 F1 car, after drivers get up close at Silverstone | Formula 1®
    https://www.formula1.com/en/latest/article.gallery-a-first-look-at-the-life-size-2022-f1-car-after-drivers-get-up-close.4rJgGsK2iEWcY6jjKWVjv.html

    ZDENDAK
    ZDENDAK --- ---
    Ferrari F92A Ferrari 038 3.5 V12
    1992 Monaco Grand Prix

    ZDENDAK
    ZDENDAK --- ---
    Lotus 88, 1981

    ZDENDAK
    ZDENDAK --- ---
    Boj o sedačku Mercedesu je prý neúprosný!

    STRACENA
    STRACENA --- ---
    JOHNEYSVK: Tak třeba souboj Norris x Pérez. O zatáčku před potrestaným incidentem se stalo to samé, jen Pérez nevyjel do štěrku, ale jen za obrubník. Jinak v chování Norrise rozdíl nebyl.
    JOHNEYSVK
    JOHNEYSVK --- ---
    MADCAT: Nechavas miesto, lebo je to napisane v pravidlach, proste nemozes len tak niekoho vytlacit z trate.

    V okamihu ked je vedla teba auto tak mas so svojou stopou smolu a nechavas miesto aspon na jedno auto. Jasne ze nikto nechce nikoho len tak pustit, ale nechat miesto na auto by malo byt minimum. To ze to stewardi v minulosti ignorovali je ina vec.

    Ked chces jazdit optimalnu stopu, tak mas byt rychlejsi a nikto sa ti do nej pchat nebude :) A tu to nebolo fakt o tom ze sa niekto snazil strcit kridlo do neexistujucej medzery, tie auta boli celu zakrutu vedla seba.

    Pri hocijakom predbiehacom manevri leti optimalna stopa z okna, keby to bolo o tom tak bud vsetci jazdia vo vlaciku alebo mas iba rovinkove DRS predbiehanie.
    MADCAT
    MADCAT --- ---
    JOHNEYSVK: Proč bych měl někomu nechávat místo když závodím, jedu si svoji stopu a neměním ji? Oponent ať se snaží, a když se vsere někam, kde logicky místo není, páč jedu OPTIMÁLNÍ stopu a jedu ji první, tak ať jede třeba po trávě :-)
    PEJR
    PEJR --- ---
    MADCAT: je to tak, meknou... zaclo to zelenenim, a ted uz je v kurzu i metoo.. klasicka dekadence
    JOHNEYSVK
    JOHNEYSVK --- ---
    MADCAT: ked si bok po boku s inym autom tak mu mas nechat miesto, nevidim na tom nic zle.Raikkonen, Vettel, Alonso, Russell, Stroll a neviem este kto s tym vobec problem nemali.
    MADCAT
    MADCAT --- ---
    SAAYURI: Vůbec jsem netušil o co jde, musel jsem si to vygooglit, díky. Až bude chvilka času (a nebudu v práci) mrknu na to.
    ANDR3E
    ANDR3E --- ---
    ANDR3E: prstikovy vcelicky zadny plusiky jo?:'(
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam