• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    MERTLASKomentar k zavodum a F1
    TOM_HOST
    TOM_HOST --- ---
    Naaaajs mergl!!!!
    ZDENDAK
    ZDENDAK --- ---
    ZDENDAK
    ZDENDAK --- ---
    ANDR3E: Se bojej, srabi! :)
    ANDR3E
    ANDR3E --- ---
    TOM_HOST: tesim se ze Lewis s Maxem ted konecne zacnou bojovat proti sobe, zatim ty souboje mezi nima nic moc :))
    TOM_HOST
    TOM_HOST --- ---
    ANDR3E: Ted to teprve zacne :))
    ANDR3E
    ANDR3E --- ---
    skoncila uz vlastne sezona nebo se jeste neco pojede?:)
    ZDENDAK
    ZDENDAK --- ---
    By byla dobrá kérka, ne? :) Vlastnoruční nákres Ayrtona Senny

    ZDENDAK
    ZDENDAK --- ---
    ZDENDAK
    ZDENDAK --- ---
    ANDR3E
    ANDR3E --- ---
    Jsem se musel po dlouhy dobe znova podivat na Romainovu nehodu a takhle s odstupem mi to prijde jeste daleko vic unreal ze to prezil celkem bez skrabnuti


    Romain Grosjean's Fireball Crash - Into Your Arms | Thrilling Whatsapp Status | 4K | Alpha Creations
    https://youtu.be/Glk4det3JFE
    ZDENDAK
    ZDENDAK --- ---
    V Saudské Arábii už je to pomalu na spadnutí :D





    ZDENDAK
    ZDENDAK --- ---
    Šasi Porsche 917

    Pár špejlí a brutál naturbený plochý dvanáctihrnek





    MERTLAS
    MERTLAS --- ---
    ZDENDAK: No to bych si ji musel zaplatit. 😬 a protoze ta slevicka skoncila driv nez o2 tv reklo, ze sport 1 konci, tak jsem si nic nekoupil a tak nekoukam 😬 coz teda bych asi stejne nekoukal, anzto ted vikendy casto pracuju a litat dronem ve vzduchu a zaroven cumet na formuli by uplne neslo dokupy 😅
    ZDENDAK
    ZDENDAK --- ---
    ZDENDAK: ARC Bratislava v cíli čtvrtá ve svý třídě, abych tady ten komentář teda dokončil
    ZDENDAK
    ZDENDAK --- ---
    ZDENDAK: To jsem původně asi chtěl komentovat 6h Bahrain WEC, ale z FB na mě vypadla fotka tohohle šišatýho rámu... a tak jsem podlehl svému pudu zvědavosti.

    A jak to teda vypadá v Bahrainu? Jsou reklamy!
    ZDENDAK
    ZDENDAK --- ---
    Tvl Millennium Falcon :D




    STP-Paxton Turbocar




    Kenem Wallisem a Andym Granatellim pro Indy500 '67 postaven na všechna čtyři svá kola hnaná historicky nejpopulárnějším leteckým turbovrtulovým motorem Pratt & Whitney Canada ST6B-62 s volnoběžnými otáčkami na 54 % plného plynu.

    Podle plánu konstruktérů se měl zúčastnit už Indy500 '66, ale jeho původní hliníkový rám se působením tepla zdeformoval a znemožnil tehdy na oválu v Indianapolis startovat.




    Na jeho sto osmdesát kilogramů nadváhy nad spodním limitem šesti set a dvanácti kilo bylo zapřaženo dohromady 550 lichokopytníků, jež se po úmorném přečkání třísekundového turbo lagu dokázali rozběhnout na zhruba 267 km/h.

    Díky hydrodynamickému měniči točivého momentu nebylo potřeba oplývat schopností manuálního řazení takovou tou všem severoameričanům tolik otravnou tyčkou, natož se zaobírat nějakým pedálem, co na něj nevychází už žádná noha.

    Křídla pro svůj rozlet nemaje, byl za kokpitem opatřen alespoň pohyblivým panelem plnícím funkci aerodynamické brzdy.




    Rufus "Parnelli Jones" Parnel, opatřen tou ctí vůz testovat, byl nezvyklým vynálezem tak ohromen, že se s ochotou, vlídnou laskavostí, kufříkem se 100 000 $ a příslibem poloviny prize money uvolil startovat v Indianapolis. Po startu ze šesté příčky se zbavil pěti pozic a suverénně držel první místo, dokud se osm mil před cílem nevykašlalo ložisko kdesi tam, co se snoubí hnací s hnanou.

    Pro následující ročník byl podivuhodný vehikl znovu uveden v provoz, načež se v tréninku před Joem Leonardem neočekávaně zahnula čtvrtá zatáčka a nastavila tak STP-Paxton Turbocar své betonově definitivní svodidlo.

    Největším úspěchem tohoto leteckým motorem hnaného divu se stalo nejrychlejší kolo Indy roku '67.


    Následně bylo svým provozovatelem STP Corporation věnováno do Smithsonian Institution's National Museum of American History. Pro Indianapolis Motor Speedway Hall of Fame Museum pak byla z původních výkresů postavena přesná replika.
    JOHN_LENON
    JOHN_LENON --- ---
    ZDENDAK: ... dyt o tom to tu je, ne? :)
    ZDENDAK
    ZDENDAK --- ---
    MERTLAS: Kecy, u vás nevysílají F1TV?
    TOM_HOST
    TOM_HOST --- ---
    Tak kdyz nemuzu sledovat tv tak sleduju f1 klubiki … je treba si rict ze byla doba kdy tv nebyla pres net ;) proto jsem sledoval co se tu pise a diky tomu neprisel (krom obrazu) o nic :)))


    A ano mertliku … je 5am a jsem staty jak doga :DDD
    MERTLAS
    MERTLAS --- ---
    ZDENDAK: Pokazdy 😅 ale taky to mam tak, ze kdyz ted uz zavody nedavaj na sport 1 tak nemam kde se na to koukat, tak to aspon sleduju tady ☺️
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam