• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    MERTLASKomentar k zavodum a F1
    Live komentář závodů (a) formule 1 pro ty, kdo nemohou koukat na televizi

    | NYX F1LIGA | f1fanatic | formula1 livetiming | espnf1 | Formula 1 Live Streams
    |8.4.AUS|24.4.ITA|8.5.USA|22.5.ESP|29.5.MON|12.6.AZE|19.6.CAN|3.7.GBR|10.7.AUT|24.7.FR|31.7.HUN|28.8.BEL|4.9.NED|
    |11.9.ITA|2.10.SGP|9.10.JPN|23.10.USA|30.10.MEX|13.11.BRA|20.11.UAE|
    rozbalit záhlaví
    AVATAR
    AVATAR --- ---
    VYWERN: kdyby to nebylo prasacky, tak to landa neposle za leclerca.

    Ale to neni podstatne, jde hlavne o tu teamovou strategii, ne samotne predjeti. Maximalizovat sance na ziskani obou titulu. Zavodeni je fajn, ale o co, ze az bude lec za sai, tak prijde teamova rezie? O co, ze kdyby byl vet za per, tak prijde teamova rezie?

    No a pak je tu mcl, kterej nechava svy jezdce zavodit, coz je sice zabava, ale muze je to pripravit o jezdeckej titul, protoze si v tom hazej klacky pod nohy. Narozdil od konkurence.
    VYWERN
    VYWERN --- ---
    SWALLOW2: RIDDIMSURFER: chlapi, ja doufam, ze F1 nikdy nebude o tom, ze kdyz budou jezdci mezi sebou souperit i v ramci jedne staje, ze to bude ve smyslu - tady prosim.
    Ja se na F1 divam 20 let, protoze tam litaji jak blazni, jedou na hrane, predjizdeji na hrane a souperi na hrane. Kdybych chtel sledovat klidny sport, tak se divam treba na sachy.
    Chapu, ze kazdy ma nejakeho jezdce oblibeneho a brani ho. Ale tady fakt nic prasackeho nebylo. Coz dokazuje i porada Mcl po zavode, protoze evidentne jezdcum nezakazovali souperit mezi sebou. Protoze asi ani necekali, ze RB bude mit takovy propad a Lando na titul teoretickou sanci. Ostatne kdyby byl v Mcl Lando jasna jednicka, tak by ho asi nenutili Piastrimu prepostet misto par zavodu zpet.
    JOHNEYSVK
    JOHNEYSVK --- ---
    RIDDIMSURFER
    RIDDIMSURFER --- ---
    VYWERN: ja si myslim ze ho Oscar celkom drzo chcel vytlacit a nebol to od neho moc rozumny a teamovy manever. keby sa Lando necuknul a nevybrzdil to tak to skonci ako kolize z Maxom v rakusku. Chapem ze tak jazdia aj ostatny ale nie ze by to robil teamovy jazdec druhemu (viem deje sa aj to). za mna to bol dost riskatny manuver a sam Lando priznal ze kvoli Oscarovy musel brzdit skor nez by normalne brzdil. Skoda ze to nebola kolizia, to by sa to na internetu zas riesilo uplne nieco ine a Oscar by bol skor za hlupaka nez hrdinu.

    Kazdopadne je jasne ze Oscar si chce vydobit poziciu v teame a prave preto si myslim ze toto cele ide skor za teamom McLaren. Maju si stanovit striktnejsie pravidla a uprimne viac podporit Landa kedze ma o dost vatsiu sancu ten titul ziskat.
    SWALLOW2
    SWALLOW2 --- ---
    VYWERN: Kdyby takhle najel do Maxe, tak nereknu ani popel, ale do tymoveho partaka, kde tim ohrozujes oba vozy jedne staje … no myslim, ze ten nedelni vecerni meeting MCL byl dusledek prave tohoto.
    VYWERN
    VYWERN --- ---
    SWALLOW2: budeme si stezovat na to, ze jezdci v F1 zavodi, opravdu?
    Pokud vim, tak ten manevr nebyl nijak prasacky, mozna drzy, ale byl to normalni predjizdeci manevr jake predvadi vsichni ostatni v poli.
    SWALLOW2
    SWALLOW2 --- ---
    VYWERN: Tak v podlednim zavode body do poharu konstrukteru privezl jenom proto, ze mu Lando v prvnim kole uhnul. Jinak meli peknou nulu.
    VYWERN
    VYWERN --- ---
    RIDDIMSURFER: to je to co rikam. Jak zacnes delat dvojku, tak uz ji delat budes. Pokud bude sance, ze to Piastri muze vyhrat, tak ji urcite delat nebude. V momente, kdy uz ta sance nebude, tak verim, ze Landovi pomuze. Ale jinak nema proc. Body do poharu konstrukteru prinasi, takze to neni o tom, ze by podelaval tym. Jen to nechce dat Landovi ted zadarmo, kdyz jeste nemusi.
    ANDR3E
    ANDR3E --- ---
    RIDDIMSURFER: myslim ze maxik by ted do McL sel, tak se muzou s Oscarem prohodit :D
    RIDDIMSURFER
    RIDDIMSURFER --- ---
    MAEQ: KMag ma ban len na 1 zavod
    MAEQ
    MAEQ --- ---
    MARMESS: Jestli jsem dobře slyšel komentátory, tak nejbližší vypršení trestných bodů je 9. března 2025, takže vzhledem k tomu, že nemá sedačku na 2025 ... hm ... si KMag už nezajezdí vůbec?
    AVATAR
    AVATAR --- ---
    To DRAMA :D
    RIDDIMSURFER
    RIDDIMSURFER --- ---
    AVATAR: no uvidime az veci vyjdu na povrch… myslim ze je to dost logicke riesenie zo strany mclarenu… a pokial piasty nechce hrat teamovu hru tk moze skusit inde… ale nemyslim si ze by sa niekam hnal ked ma teraz mclaren asi najlepsie auto
    AVATAR
    AVATAR --- ---
    RIDDIMSURFER: ja to teda chapu tak, ze melo po zavode v noci vedeni poradu (v tiskovkach rikali, ze ji planuji) a tam dosli ke stejnymu zaveru jako ja a rano se to pia dozvedel, ale co ja vim :D
    RIDDIMSURFER
    RIDDIMSURFER --- ---
    AVATAR: no ako ale Lando sa aspon zachoval teamovo, alo Oscar nedostal ziaden prikaz od teamu co je este o to viacej zarazajuce ze ma taketo keci. Myslim ze sa v McLarene chysta na velku rivalitu medzi jazdcami ako kedysi Prost a Sena :D
    AVATAR
    AVATAR --- ---
    RIDDIMSURFER: "There's five laps to go. The way to win a championship is not by yourself, it's with the team. You're going to need Oscar, and you're going to need the team."

    By to meli omlacovat o hlavu obema v jednom kuse :D
    RIDDIMSURFER
    RIDDIMSURFER --- ---
    Oscar sa asi len tak neda! :D

    RIDDIMSURFER
    RIDDIMSURFER --- ---
    AVATAR: takto to presne vidim ja… no uvidime na konci sezony ci sa to Landovy podari dohnat Maxe, myslim ze ak to mclaren nevidi ze maj sancu tak su hlupy
    AVATAR
    AVATAR --- ---
    VYWERN: ja ti rozumim a jen at zavodi, je to vetsi zabava a za to szellovi kudos. Jen to neni dobra strategie na konci sezony, kdy je jeden z jezdcu 46 bodu pozadu a jde o titul.

    Dobra strategie v tymovem duchu by byla kdyby pia zdrzoval lec a nor nabral v prvnim stintu naskok. Misto toho se malem vybourali, nor musel lec nahanet, kterej nahanel pia a dopdlo to pro mcl o pozici hur, nez mohlo, kdyby jeli strategicky.

    Tohle nema moc s teamovou dvojkou nic spolecnyho. Kdyby mel vic bodu pia, byla by spravna strategie tlacit k titulu jeho. Je to jen logika bez citu :)
    AVATAR
    AVATAR --- ---
    NANUQ: taky se to muze skarede nevyplatit. Jen landuv pud sebezachovy zabranil double dnf v prvnim kole. Jak kdyby se to nikdy nestalo :D
    NANUQ
    NANUQ --- ---
    KALTY: Jako souhlasím, že je to minimálně nezvyklé, ale proč to tak vlastně neudělat. Strategie, jedeme jako tým, sbíráme týmové body, jezdci mají stejná práva a povinnosti se může v reálu vyplatit, například sponzoři jezdců na to budou slyšet spíš, než investovat do dvojky.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam