• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    RIMRRBugtracer - Bug tracking system | systém na hlášení chyb
    RIMRR
    RIMRR --- ---
    pěkně se nám tu ty bugtrackery množí:) Trošku odbočím.. nejsem odbornik, proto bych rad se zeptal, zda je možné některé ty bugtrackery provázat s DVCS (distributed version control system) - je takové propojení obvyklé? Nebo se ty systémy mají provozovat separe?
    DEJV
    DEJV --- ---
    Vzpomel jsem si na jeden clanek o bug trackingu: http://lostgarden.com/2008/05/improving-bug-triage-with-user-pain.html
    JOHNIEZ
    JOHNIEZ --- ---
    NYX
    NYX --- ---
    tak na nastenku i trac :) narazim na nej docela casto, tak na nem asi neco bude...
    RIMRR
    RIMRR --- ---
    update nastenky - budu tam hazet veskery software, ktery tu zazni i kdyz to nebude primo bugtracker (treba DEJV: zminil basecamp. Ten patri do podobne kategorie jako activeCollab, coz jsou spise aplikace pro projektový managment. Nicmene patri to sem.

    Ad) tuzka papir - sam si pisu poznamky na papirky bo do sesitu ale zjistuju ze to neni efektivni zpusob, pac ty veci ztracim. Ale uprimne zavidim CYBERWOLFovi (: ..
    DEJV
    DEJV --- ---
    Ja v soucastnosti pracuju na volne noze, mam cca 3 stale klienty, pro ktere delam na temer denni bazi a pak par dalsich jedno ci vicerazovych. Posledniho pul roku se snazim najit nejlepsi alternativu pro jednoho vyvojare: zkusil jsem ruzne todo listy: webove ci desktopove, hodne pouzivam papir a taky jsem vyuzival basecamp, ktery je na jednu stranu fajn, kdyz cloveku staci zaznamenavat bugy ve forme todolistu, jinak je to celkem k nicemu.

    Zatim to resim tak, ze mam nekde na papire, v todo listech seznamy bugu/ukolu, ktere po dokonceni zahazuju, zmena se projevi ve sprave zdrojoveho kodu a z toho si pak kazdy vecer pri automatickych buildech generuju zmenovou dokumentaci. Je to celkem fajn system, ale prechodu na plnohodnotny bug tracer se stejnak nevyhnu.
    DEJV
    DEJV --- ---
    FRONEMA: na druhou stranu kdyz odskrtnes poznamku tak je uz navzdy ztracena a nedohledatelna. Nemuzes jednoduse chybu preposlat kolegovi, nemuzes poslat zadavateli bugu (tester, zakaznik apod) s zadosti o doplneni informace apod.
    FRONEMA
    FRONEMA --- ---
    DEJV: ale zase je imho mnohem rychlejsi naskrabat si poznamku na papir nez to psat do nejakeho programu... my mame TesTrack (nejsem si jista jestli je to stoprocentně plnohodnotné k tomu co tu jmenujete vy) a prijde mi ze tam ma smysl psat jen zavaznejsi chyby ktery se budou nekomu predavat a tak.... kdyz vim ze to opravim sama behem nasledujicich par dni tak si to jen napisu do sesitu... (a dam to do mnoha krouzku, sipky k tomu a vubec:) )
    TENCOKACISTROMY
    TENCOKACISTROMY --- ---
    CYBERWOLF: ne, uzivatele poslou mail tobe :)

    Nemusi se napsat, muzes si to napriklad nahrat.
    DEJV
    DEJV --- ---
    papiry se hlavne po case stanou neprehledne. Taky mam bloky plne todo listu a kdyz delam poradek, tak musim projit stare papiry a prepisovat veci a casto se tak neco ztrati.
    CYBERWOLF
    CYBERWOLF --- ---
    TENCOKACISTROMY: papiry jiste, blok jsem jeste neztratil - zaznamy v DB ano:) Krom toho, nevidim duvod, proc bych mel posilat uzivatelum mail o tom, ze jsem nasel nejakou chybku - a i kdyby takova situace nastala, stejne jim to musis napsat uzivatelsky, nikoliv programatorstinou jako do bugtrackeru.

    Krom toho, k cemu copy+paste? Dulezite je zachovat, za jakych podminek chyba nastane, coz stejne musis napsat.
    TENCOKACISTROMY
    TENCOKACISTROMY --- ---
    CYBERWOLF: Papiry a bloky se maj tendenci ztracet, kdezto zaznamy v DB nikoli :)

    A na papir neudelam CTRL+C, CTRL+V zeano ... A uzivatele obycejne pouzivaj email, nikoli obycejnou postu ...

    FRONEMA: pockej, to ti spocitam ! ,)
    SCHEEZE
    SCHEEZE --- ---
    TENCOKACISTROMY: oci?

    pouzivame ve firme mantis, nekolik tymu stejnou instalaci. Vetsinou tak tri ctyri lidi na projekt

    pisou do nej v nekterych projektech i zakaznici
    CYBERWOLF
    CYBERWOLF --- ---
    TENCOKACISTROMY: hele, ja ti to neberu. Pro me osobni potreby ma ovsem blok v porovnani s akupem dotykoveho displeje neprekonatelne lepsi pomer cena/vykon. Krom toho, kdyz na tom delam sam, tak nepotrebuju, aby moje pismo nekdo cetl - spis naopak (a nevykladej mi tu o zaheslovani...) :)
    FRONEMA
    FRONEMA --- ---
    TENCOKACISTROMY: vetsina lidi ma takovej system implementovanej v hlave:)
    TENCOKACISTROMY
    TENCOKACISTROMY --- ---
    CYBERWOLF: Jo a ukaz mi nakej system, kterej dokaze v psanym textu na papire vyhledavat ;)
    TENCOKACISTROMY
    TENCOKACISTROMY --- ---
    TENCOKACISTROMY: Mimochodem, hrozne nerad sundavam ruce z klavesnice. Maximalne tak na mys a pro kafe. Proc bych proboha mel jeste neco psat rucne :)?
    TENCOKACISTROMY
    TENCOKACISTROMY --- ---
    CYBERWOLF: jakejkoliv bugtracker, kterej podporuje prilohy/text s obrazkama.

    treba nas interni system to podporuje. kdyby si mel dotykovej displej nebo tablet, tak tam muzes cmarat jak chces.

    Na druhou stranu - ukaz mi nekoho, kdo precte moje psany pismo ;)
    CYBERWOLF
    CYBERWOLF --- ---
    TENCOKACISTROMY: ukaz mi bugtracker, kam si muzes cmarat (tj. ne pouze psat) lepe, nez tuzkou do bloku a zmenim nazor:)
    TENCOKACISTROMY
    TENCOKACISTROMY --- ---
    CYBERWOLF: Ano, "nakoupit maslo, rohliky, a par piv" si taky pisu na papir ;)
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam