• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    CALTROPType Design — tvorba autorských písem
    BINARY_PARANOIC
    BINARY_PARANOIC --- ---
    Takže práce nad hlavu.
    BINARY_PARANOIC
    BINARY_PARANOIC --- ---
    RINVIT: nějaké skici (pracovní název Lyžař) mám, ale nejprve musím dokončit Dumpling, pak Kospo a následně se chystám digitalizovat Kolektiv (Týfa / Míšek / Duda) a ještě jednu hravější antikvu od Míška z jeho studentských let u Muziky :)
    RINVIT
    RINVIT --- ---
    BINARY_PARANOIC: Krásné. Vkusné. Dokonce velmi. Nechystáš do budoucna i nějakou antikvu? :)
    BINARY_PARANOIC
    BINARY_PARANOIC --- ---
    Omlouvám se za angličtinu :)



    BINARY_PARANOIC
    BINARY_PARANOIC --- ---
    A ještě horký JPG s prezentací výsledku TypoTopo workshopu — písmo (tedy s ohledem na trvání workshopu spíše jeho skica) Schweiß (z něm. pot).

    „Schweiß typeface, containing more than fifty ligatures and some stylistic alternates, is inspired by sweating German tourists climbing up the hills in Českosaské Švýcarsko national park. As an unusual combination of blackletter, script, comics and graffiti influences (all carefully mixed together as some kind of Typeintopf), Schweiß is just a perfect typeface for your garden gnomes wedding invitations!“

    A kdo jste poblíž, přijďte zítra na vernisáž!

    Výstava a párty – sobota 29. 10. 2011 od 17:00 hod. v galérii Freedom v Báhoni (ul. A. Hlinku 4). Vystavené budú výsledky workshopu – lettering, fonty, specimeny, kaligrafie a ručné nápisy.



    BINARY_PARANOIC
    BINARY_PARANOIC --- ---
    A abych nezapomněl:



    Program | MultiTalent.in
    http://multitalent.in/en/freedom/poster/typotopo/program/
    BINARY_PARANOIC
    BINARY_PARANOIC --- ---
    A po nekompromisním nehezounovi zas nějaký ten volnější klikyhák…příjemce předpokládám představovat nemusím :) Její milovníky (i jen milovníky bujónového stylu) si pouze dovolím ujistit, že se tím v žádném případě neruší její jedinečná rukou kreslená „loga“ — toto je pouze doplňuje pro „serióznější“ kousky. ;)

    BINARY_PARANOIC
    BINARY_PARANOIC --- ---
    TypoTopo | MultiTalent.in
    http://multitalent.in/freedom/poster/typotopo/

    Deadline na registraci zítra!
    BINARY_PARANOIC
    BINARY_PARANOIC --- ---
    THE_BALROG: inu, problémem bude, že jakákoli editace fontu si vyžádá i nový export, tedy těžko pak soudit, esli byl problém přímo v těch ligaturách :)
    THE_BALROG
    THE_BALROG --- ---
    Ahoj, potřeboval bych pomoc - potřebuji vyřadit ligatury z několika písem. Technická podpora jednoho sw nám říká, že mohou za kažení exportu textu a my si potřebujeme vyzkoušet, zda mají pravdu. Mohl by mi s tím, prosím, někdo pomoci?

    Dejte mi vědět do pošty, předem moc díky!
    SMYSLOV
    SMYSLOV --- ---

    KAROLINA182
    KAROLINA182 --- ---
    Sedmnáctý seminář UGD: film Making Faces v kině Oko / ostatní / Font
    http://www.font.cz/ostatni/sedmnacty-seminar-ugd-film-making-faces-v-kine-oko.html

    První seminář v novém akademickém roce se uskuteční netradičně v kině Oko v Praze-Holešovicích. Promítat se bude dokumentární film Making Faces (Tvorba písma). Film osobně uvede režisér snímku, americký typograf Richard Kegler.
    BLAMAZ
    BLAMAZ --- ---
    BINARY_PARANOIC: ha! to jsem nevedel. diky. to by mohlo fungovat lepe, nez z jednoho rezu (kde treba diakritika trochu utece proporcim).
    BINARY_PARANOIC
    BINARY_PARANOIC --- ---
    BLAMAZ: interpolace funguje i "do mínusu" :)
    BLAMAZ
    BLAMAZ --- ---
    BINARY_PARANOIC: mam vice, ale tento mel byt prave "za krajnim". Nakonec jsem to ve fontlabu provedl pres akci "bold" s minusovyma hodnotama. byla to jen mala uprava, takze to celkem zvladlo. I kdyz i tak to bude chtit jeste drobne upravy.
    BINARY_PARANOIC
    BINARY_PARANOIC --- ---
    ERGOSUM: pravdu díš, interpunkci budu dohlazovat až nakonec, tak je zatím hodně nahrubo :)
    BLAMAZ: zamyslím se, děkuji :)
    ESTEN: ts, jakápak sekera... :)
    BINARY_PARANOIC
    BINARY_PARANOIC --- ---
    BLAMAZ: a máš jen jeden řez nebo jich máš více? Pokud máš alespoň dva řezy toho písma, pak ideálně přes interpolaci.
    BLAMAZ
    BLAMAZ --- ---
    dotaz do plena - resim ted, jak nejak elegantne zmenit tloustku fontu. jednalo by se o drobnou zmenu, takze by to snad slo i nejak „automatizovane“. Fotnlab, nejak utilitka,...?

    BINARY_PARANOIC: „k“, „p“,.. vypadaji paradne. „s“, „c“,.. mi nesedne, horni cast je az moc tezka. „M“ v light verzi mi neladi se zbytkem. Celkove mam z „heavy“ mnohem lepsi pocit nez z „light“
    ERGOSUM
    ERGOSUM --- ---
    BINARY_PARANOIC: Líbí se mi. Podle mého oka by mohl být háček nad č v Konečně a čárka nad Í v NEKOMPOMISNÍ tročku víc vpravo. Koukni se jak vypadají slova jako ďůlek, Těšín nebo ťápota. Tam mají mnohá písma problémy.
    ESTEN
    ESTEN --- ---
    BINARY_PARANOIC: ty inktrapy jsi modeloval tupou sekerou, ne? :)
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam