• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    FEDAJKINGoogle Chrome
    MYJKA
    MYJKA --- ---
    S7ANLEY: Nejde to :/
    S7ANLEY
    S7ANLEY --- ---
    Ste niekto zaregistrovaný na csfd? Môžete sa normálne lognúť?
    BESH
    BESH --- ---
    Musim pogratulovat Chromu, pac konecne prislo neco, o cem se mluvi vic jak o iPhonu :)
    BESH
    BESH --- ---
    Google Chrome already has a 3% market share

    "It has already overtaken Opera, which has a 1.87 percent market share" :))
    LYCO
    LYCO --- ---
    LYCO: Jen pro zajímavost:
    Links: Links (0.83; )
    Opera: Opera/9.52 (Windows NT 5.1; U; cs)
    Firefox: Mozilla/5.0 (Windows; U; Windows NT 5.1; cs; rv:1.9.0.1) Gecko/2008070208 Firefox/3.0.1
    IE: Mozilla/4.0 (compatible; MSIE 6.0; Windows NT 5.1; SV1; .NET CLR 2.0.50727; .NET CLR 3.0.04506.30; .NET CLR 3.0.04506.648)
    Všechno je to v defaultní konfiguraci.
    LYCO
    LYCO --- ---
    MICTECH: Moj Opera hrdě posílá Opera/9.52 (Windows NT 5.1; U; cs)
    CASTER
    CASTER --- ---
    Asi tim ze to ma stejne jadro jako safari tak doufaji ze weby ktere detekuji a podporuji safari tak tam pobezi dobre, moc vic bych v tom nehledal.
    MICTECH
    MICTECH --- ---
    DURDIN: myslim, ze opera me defaultne nastavenej IE
    DURDIN
    DURDIN --- ---
    Co já pamatuju, tak třeba taková opera si vždycky hrdě posílala svoje Opera/x.x :) Nebo třeba Links/Lynx se taky za sebe nestydí .) ale já narážel spíš na to, že tam nechali to Safari .)
    JANOS
    JANOS --- ---
    Zmrsena je politika na internetu. Jsou servery ktere jsou rozbite pro vsechno co neni Mozila, a proto treba i IE posila(l) informaci ze je Mozilla. No a ted uz je riskantni si rict ze ja takovy nebudu a posilat "Chrome/0.2.149.27" protoze ti pak budou psat uzivatele ze si jim rozbil zrovna tu jejich oblibenou stranku....
    SYLVAEN
    SYLVAEN --- ---
    JANOS: To nebude zmršeným internetem :)
    JANOS
    JANOS --- ---
    Bohuzel internet je zmrsen, a tak se snad vsechny browsery ohlasuji jako Mozilla (neco neco)

    Webkit je vykreslovaci jadro ktere Chrome pouziva, a je to to same co pouziva Safari (jen o par mesicu starsi)
    DURDIN
    DURDIN --- ---
    Hmm, tak jsem se to odvážil nainstalovat do windows, a on se mi ten googlácký zázrak ohlašuje jako Mozilla/5.0 (Windows; U; Windows NT 5.1; en-US) AppleWebKit/525.13 (KHTML, like Gecko) Chrome/0.2.149.27 Safari/525.13, aneb ukradené safari, nebo přeportovaný Konqueror? :)
    Ale zas na druhou stranu musím uznat, že se to chová snad stejně rychle jako Safari pro Windows, které jsem taky už někdy zkoušel aneb asi to bude jedním z nejrychlejších prohlížečů :)
    LET_ME_BE
    LET_ME_BE --- ---
    SYLVAEN: Google tam ma jasne napsano ze ta licence se bude vyuzivat jenom k provozu danych sluzeb. Je to veta hned po te, na kterou vsichni pindaji.
    JANOS
    JANOS --- ---
    NAVARA: Aha tak uz jsem to pochopil. Ono se to ani tak netyka chrome jako toho ze nemame https verzi tech stranek a hazime te na index... Tak to nebudu nikam reportovat, to je blbost ;) Zrus si presmerovani na https a zaskrtni si secure gmail :)
    SYLVAEN
    SYLVAEN --- ---
    JANOS: Jak jsem už napsal, to že jsem paranoidní neznamená že po mně nejdou :) Ale vážně - je lepší být opatrný, nikdy nevíš kdy ti pak podmínky EULA někdo omlátí o hlavu.

    Rychlý fix na bod 11 je aspoň něco.. to má Google bod k dobru, ale já si ještě počkám až udělají revizi celého dokumentu.
    JANOS
    JANOS --- ---
    SYLVAEN: To je asi nejparanoidnejsi blogpost na tohle tema (a ze jich je nekolik desitek) co jsem cetl...
    Jo rozhodne, nas team corporate pravniku vyzkousel pustit tohle venku a ted mame vsechna data tech lidi vcetne licenci, jasne. Jinou pohadku by to chtelo ;)

    Proste je to stejna EULA jako u ostatnich 'services' a proto tam je spousta tech veci. Rychly fix je venku uz dnes, predpokladam ze do tydne tam bude uplne jina a normalni EULA.
    SYLVAEN
    SYLVAEN --- ---
    JANOS: Jedna věc je bod 11, další problémy můžou nastat u ostatních formulací.

    Viz http://oakleafblog.blogspot.com/2008/09/chromes-evil-terms-of-service.html

    Nemyslím že by Google měl v úmyslu něco z toho zneužívat, ale lidi se naučili být paranoidní, a je to v mnoha případech dobře.
    HONCKA
    HONCKA --- ---
    jdou dat zalozky misto nahore normalne na stranu?
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam