• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    DECODEKLUJAK - Univerzita Jana Amose Komenského
    MODRAPUSINKA
    MODRAPUSINKA --- ---
    :)) tak gratulace
    FOXOVA
    FOXOVA --- ---
    MODRAPUSINKA: hehe na dubskyho jsem sla s tim, ze za tri to bude - a bylo:]
    ovsem entler - to bylo vtipny. Obe dcery skoro 40tky horecky, cely noce jsem behala se zabalama a ja sla na zkousku s hopreckou taky. Hlava uplne uvarena, a rekla jsem u diskuze snad jen 3 slova a pouze jedno z toho bylo moje a ptal se me zda mi staci za dva nebo chci jeste bojovat o jednicku... takze jsem mu cela stastna podekovala a sla jsem domu:]
    _JP_
    _JP_ --- ---
    náhodou tu neni někdo, kdo by věděl jaká je zkouška z mikra?:)
    MODRAPUSINKA
    MODRAPUSINKA --- ---
    a ja si rikam proc mi tam nejde se pripojit uz od vcera. kua.potrebuju mejla na kotvovou.nejdou mi ani stranky ujaku
    MAD_CADDY
    MAD_CADDY --- ---
    no to je hezky:D ujaku spadnul System..prej ho obnovej az zejtra a ja nevim v kolik mam zejtra fonetiku:D kteoru sem mimochodem nedal protoze sem mel 130bodů a bylo 137 potřebných:D
    MODRAPUSINKA
    MODRAPUSINKA --- ---
    FOXOVA: ok:)
    a jak jsi dopadla s dubskym? a co filosofie?
    FOXOVA
    FOXOVA --- ---
    MODRAPUSINKA: ja je pak rada po tobe prevezmu:]]
    MODRAPUSINKA
    MODRAPUSINKA --- ---
    ja jdu pristi sobotu na zaklady specialni pedagogiky s karkosovou a mam z toho uz ted nocni muru.ten predmet je uplne nejvic nudnej,spatne s emi to uci a ona je uplne tragickaaaa!kdyby jste nekdo mel nejaky podklady k tomuhle predmetu,tak beru vse:) diky
    MAD_CADDY
    MAD_CADDY --- ---
    PETITLU: :D na tu sem uměl celý skripta a pak se zeptal na 3otázky ze seminárky
    PETITLU
    PETITLU --- ---
    SOCKOVAN: hele Nytrova je trochu pošahaná, nevim jestli bych si vybrala zrovna jí.

    Zejtra obávaná politologie s Novotným, vim, že nevim nic:D doufám, že budu mít štěstí
    MODRAPUSINKA
    MODRAPUSINKA --- ---
    :DDDDDDDDDDDDD
    MAD_CADDY
    MAD_CADDY --- ---
    NONAME44315: to jo ..tady se totiž každej den něco děje a mohlo by se to třeba ztratit:D
    NONAME44315
    NONAME44315 --- ---
    Házejte si to do pošty, děckaaa:)
    PIRYUS
    PIRYUS --- ---
    MAD_CADDY: díky
    MAD_CADDY
    MAD_CADDY --- ---
    pár otázek tu mam z minulýho roku
    Socializace
    - Souhrn procesů vzájemné interakce mezi společností a jedincem
    Sociální učení
    - Proces, ve kterém si jedinec ve styku s jinými lidmi osvojuje dovednosti, návyky a postoje a sociální role potřebné k životu mezi lidmi
    Vnímání
    - Základní poznávací proces, který vzniká bezprostředním působením vnějšího nebo vnitřního podnětu, má charakter přímého smyslového poznávání
    - Sociální precepce = vnímání člověka dalším člověkem
    Interakce
    - interakce vyjadřuje skutečnost, že se mezi lidmi při společné činnosti vytvářejí mezilidské vztahy, že na sebe lidé vzájemně působí, ovlivňují se
    Dělení psychických jevů
    - Procesy, stavy, vlastnosti
    J. Piaget
    - vývojová koncepce myšlení; teorie charakteru
    M. Boss
    - daseinsanalýza
    - pochopení smyslu existence
    Teorie barev
    - George MILLER, koncem 80. let 20. st.
    Co tvoří svazek axonů
    - Nerv
    Co tvoří komuniké
    - komunikátor a komunikant
    - vyslaná zpráva jako myšlenka nebo pocit, má podobu verbálních a neverbálních symbolů
    Co zodpovídá za pozornost
    - stav zvýšené pohotovosti a zaměřenosti vědomí na určitý výběr jevů
    - základ pozornosti – orientačně pátrací reflex
    1. psychologická poradna
    - - Wilhelm Wundt - v posledních desetiletích 19. Století
    Vývoj malé skupiny
    - Takové sociální útvary, ve kterých existují vztahy mezi jejími členy, mají společný cíl, normy, existuje zde hierarchické uspořádání členů
    - Mezi členy skupiny se vytvářejí vztahy sympatií, antipatií, lhostejnosti
    - Někteří členové začínají být oblíbenější více, jiní méně → vytvářejí se tzv. sociometrické pozice
    - Zákl. činitelé vytváření struktury malé skupiny: normy, hodnoty a cíle skupiny a s nimi spojená očekávání, požadavky a sankce
    - Vývoj: formování (seznamování) -> vzdor (prosazení se) -> normování (pravidla) -> optimální výkon (soudržnost) -> zánik skupiny (rozchod)
    Osobnost
    - Celková organizace duševního života
    - Integrovaný systém vnitřních rysů a zvláštností člověka, přes které se lomí všechny vnější vlivy
    Který obor nepatří do speciální psychologie
    - Vývojová (patří do základní)
    Kdo objevil specifické nervové energie
    - Johannes Müller
    Vývojová koncepce myšlení
    - Jean PIAGET
    Vrstvová teorie
    - Albert Wellek (podle internetu)
    Co jsou mozkové pleny
    - vazivové obaly obalující mozek a hřbetní míchu
    Co ovlivňuje limbický systém
    - hormony
    Co ovlivňuje mozeček
    - přijímá dráhy ze šedých hmot a jader CNS
    - ovlivňuje centra rovnováhy a pohybové koordinace a napětí kosterní svaloviny

    PIRYUS
    PIRYUS --- ---
    ahoj, už jste byl někdo na testu od Farkové psychologie první semestr? co tam bylo? předem díky za jakoukoliv informaci.
    FOXOVA
    FOXOVA --- ---
    MODRAPUSINKA: vsak prave:]
    dik a dobrou:]
    MODRAPUSINKA
    MODRAPUSINKA --- ---
    :DD vtipne napsany
    no,ucit se musime tak nebo tak,takze coooo...
    tak at se dari,dobrou:)
    FOXOVA
    FOXOVA --- ---
    ja to nechci flakat, a nerada bych aby to vyznelo, ze jsem sla na tuhle skolu prave proto... ale tady kde bydime, chcipnul pes, praci mezi "normalnima" lidma si fakt nenajdu a navic jsem textilni vytvarnice. Je to tu samej vidlak co chodi do prace ve svatecnich teplacich od vietmancu. Tem tu rozhodne nema cenu navrhovat interiery, protoze z jelenu v riji bych se poblila:D Takze me k memu vzdelani nezbylo nic jinyho, nez se dovzdelat a na rekvalifikacni kurzy si tady moc nehrajou, bohuzel....
    MODRAPUSINKA
    MODRAPUSINKA --- ---
    chapu a obdivuju te,ze ses vubec rozhodla studovat.ja jsem po skole sest let a zadny deti nemam a dokopat se pro me bylo fakt tezky...ikdyz tahle skola...no,vime svy:)
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam