• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    BLABOLpartnerský vztah se závislým člověkem
    Bral-a jsem drogy, měl-a jsem partnera jen se stejnou minulostí a ted mám partnera, který nemá zdání o tom co to je být na něčem závislý. Jak spolu vycházíme, jak se cítím, co on na to říká, jestli probíhá předhazování minulosti, schazování sebevědomí....Rady jak na to, jak to zvládnout.......a taky naopak, jak to zvládá člověk, který žije s člověkem, který má za sebou drogovou minulost
    rozbalit záhlaví
    GAZIK
    GAZIK --- ---
    PIKKMA: Možná z pohledu té naivní holky. Pravda je takova ze neco podelat se svym ptakem, kym a cim je uplne jedno, dulezity je rano zase navarit a tak furt dal. Ty slecny si delavaj iluze ze jsou dulezity ale uvazujte, dulezitej je pernik - vy jste matrace v ten cas, az se votrha tak nahodim novou - vetsi ci mensi rychlosti, nekdo to stiha a nekterej na to dokonce sere :) Proste zit s clovekem kterej rozumi vareni a vari je asi jako by choval krysy, zelvu a tebe. Tak jsi dulezita.
    PIKKMA
    PIKKMA --- ---
    jj to je vystizny :D
    JIMMY23
    JIMMY23 --- ---
    je to pěknej shit, bejt se smažkou, jinak to nejde, když už smažíš, sou to galeje, společný shánění matroše, promrdaná noc, hustý hádky vo matro, hnus, depky, supr sjetí, promrdanej den, matroš dojde, a tak znova, miloval sem a nenáviděl ji zároveň, bullshit
    BLABOL
    BLABOL --- ---
    SIMER: Ty jsi taky chytrej koukám, když se podívám na ty hrubky :)))))

    brala jsem dost dlouho, abych si mohla docvolit o tom takhle psát, několikrát jsem se léčila a mám toho za sebou dost..a nevidím důvod proč bych si o tom nemohla psát....řekla bych, že mi je víc než tobě :)
    SIMER
    SIMER --- ---
    holky vi jste naky chytry jen tak pro zajimavost kolik wam je a jak dlouho jste brali ze o tom takhle filozoficky pisete docela by me to zajimalo. nic ve zlim!!!!!!!!!!!!
    VELRYBA
    VELRYBA --- ---
    :),přeji hezký den všem baculatým maminkám:0)
    BLABOL
    BLABOL --- ---
    VELRYBA: to já se nebojím....já jen, že jsi se postavila tak hezky za mužskou část, což se mi naopak líbí a jsem ráda, že jsi ženská, že to vážně nepsal kluk :)
    VELRYBA
    VELRYBA --- ---
    Nemáš se za co omlouvat,sama bych s takovým člověkem nebyla.Ale mám spoustu známejch kteří požívají jiné drogy než je píkoo,ale tím pádem se řadí do stejné společenské skupiny-až na to,že jsou opatrnější a zodpovědnější ve svým životě.papa

    p.s.neboj se snad žádný komplexi nemám:0).
    BLABOL
    BLABOL --- ---
    VELRYBA: přišlo mi, že to píše nějakej zamindrákovanej kluk, tak to promin:)

    Zkušenost mám...Dítě jsem zplodila s fetákem, sama jsem drogy brala, ale než jsem otěhotněla přestala jsem....takže tak...a pro mě je lepší radši nic, než feták, nebo alkáč..to budu radši sama...ani z jednoho nic není...feták ti všechno profetuje, zůstnaeš akorát tak na dlažbě a alkáč je to to samý, akorát to má pomalejší průběh:(
    VELRYBA
    VELRYBA --- ---
    No jinak nic proti,vrátila sem se o pár řádků níž a přečetla si tvůj děj-dokážu to pochopit,tuto zkušenost neznám.Přeji ti štastné soužití a nic tak špatnýho co jsi prožívala ahooj.
    VELRYBA
    VELRYBA --- ---
    JOO,je to vzkaz pro tebe BLABOL-Když už na trhu nic normálního není,tak lepší feták,nežli vychlastanej alkáč,kterej si za rohem střílí do žíli půl g.Popravdě řečeno,taky by se mi to,asi hnusilo-můj starej a střílet si!!!Záleží na tom co ten člověk bere za jekejch příležitostí a jak často-BLáBOL 15ti LETéHO KLUKA:(
    VELRYBA
    VELRYBA --- ---
    Jo beru to,ale navazovala sem tu na ty ostatní diskuze,kde ty holky tvrdí,že je ten dotyčnej feták vyléčil z drog a splodili sním dítě a pak sním nemohli vydržet.To dokážu pochopit,je to hodně realistický.Jen sem chtěla naznačit,že u některejch to může být jinak-toto procento moc vysoký,asi není -to máš sakra pravdu.Mno a Ty máš něco takového za sebou?Děti,drogovej život a tak..
    BLABOL
    BLABOL --- ---
    VELRYBA: No koukám, že to máš v tý hlavě dobře rozdaný :)))))
    Ty vůbec nemáš páru o tomhle drogovým životě. prostě chlap, kterej si pořídí rodinu s abstinující fetačkou, tak by měl taky abstinovat..a pokud to nedává, je to sračka...proč by ženská měla snášet vedel sebe frajera, kterej fetuje? když spolu maj dítě?? Víš jak vypadá sfetovanej chlap vedle dítětě???

    každopádně nemá cenu se s tebou o tom bavit, protže tohle co píšeš je názor možná tak nevyspělýho 15 ti letýho kluka..
    VELRYBA
    VELRYBA --- ---
    Aááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááá,nechci se tady do těch haluzoidních věcí a vašich názorů,které se zakládají na pevných kamenech pravdy nějak motat.Každej má nějakou životní filozofii,chápu politiku narkomanů,žena a muž a splození dítětě,že to nebude fungovat,když sou všichni tři závislý(vyjímka potvrzuje pravidlo to ano)Ale,když v té rodince je newfetující žena s dítětem tak proč by nemohl fungovat ten vztah ještě s fetujícím tatkou,kterej ještě koketuje z drogama.Podle mě stačí,když je jeden z nich vyléčenej a řadí se mezi pevný a silný vůle.Joo bejt chlap a najít si ženu na stálej ůvazek tak jistě nechci takovou co si to pouští dvakrát denně přes rypec do žil.Tedy zdravá vyléčená fetačka si klidně najde lehce závislího co jde do pohody,neválí se v baghně a nemá v hlavě kašiii.Je to dnešní společnost.Nicc je to tak.ženy už jen protože maj ty vaječníky tak nemohou tolik,co vůbec fetovat.Chlapi to tak nespomaluje ani duševně neničí.No a frajer,kterej na tom ještě těžce frčí kolem svého 29roku života je pěknej idiot a trouba.(no může snima i tak bejt prdel)Hodně záleží na tom jak se člověk,asi během života balzamuje:0)Nic proti vám všem tady,nemám tolik zkušeností,ale znám spoustu vztahů,kde prostě frajer je trochu odsouzenej společností,něco si odseděl,měl nějakou podmínku atd,a stejně sou to nejlepší tátové pod sluncem.(mají pěkný obejváky,nosej vyvoněný hadry a když dou po ulici tak krásně voněj čistotou am oplívají slušností:0)Jen sou lehce postižení svou naivitou z mládí.Lepší feták,než vychlastanej bezdák z centra ve věku 24let,co do sebe denně naleje litrovku rumu a pak za rohem to řízne půl géé do žíli.Joo to je to nejhorší-od takovýho pryč.Hodně lidí nepřemejšlí,maj dluhy,problémy,berou a bez tak maj společně děti.,Nejdůležitější je mít rád sám sebe a pak ty ostatní kolem,ono se pak rychle pozná jak kdo to semnou myslí vážně:0)
    BLABOL
    BLABOL --- ---
    CONTINUITY: Tak to každopádně :) to je ajsný, že člověk který nebral drogy může bejt magor, ale já si magora se svojí minulostí taky nemůžu dovolit :)))))))
    Nemyslím si, že by o tom věděla hodně, ale je fakt, že jsem prošla ne jednou léčbou a ne jednpu jsem narazila. Mě se líbí co píšeš a souhlasím s tím....Já jsem jen dlouho dobu bykla příkladem toho, co je špatně. Jak píše SPLITEK, bud chci a nebo nechci abstinovat...ale proč zybtečně chodit mezi fetáky...Já jsem asi jen po mých zkušenostech optraná. Mám svoji rodinu, skvůýho manžela, který mě podporuje, mám syna, čekáme druhého...První dítě mám se závislým člověkem, který nebyl nikdy schopný se o nás postarat. proto jsem se zařekla, že už nikdy v životě nechci člověka , kterej bral drogy. Tohle mi doporučovali i v léčebně a i kdyby čert na koze jezdil, tak já už nemám v plánu se někdy dát do kuúpy s člověkem, kterej má stejnou minulost....Jsem v tomhle skeptik....Respektuju tedy lidi, co spolu jsou, ale nesouhlasím s nimi...
    CONTINUITY
    CONTINUITY --- ---
    BLABOL: ale jo, chápu

    ale člověk, co niikdy nebral drogy, může taky klidně být psychopatickej magor...sorry...
    znám osobu, co si velmi zakládá na tom, že nikdy nebrala drogy, a trpí těžkou paranoidní schizofrenií, kterou si nepřipouští a za tohoto života asi už nepřipustí....
    o drogách to není....

    Možná toho vím o závislosti daleko míň než ty, protože mě teď ani nenapadá nikdo okolo, kdo by to řešil, jde o jiný věci....v zásadě nerozumím tomu, proč tu samou drogu chtít a brát roky a roky, je mi to cizí a respektuju že tomu nerozumím a chci jen sdilet to co prožívám: vývoj někam dál, kterej je daleko zábavnější než furt stejný smažení ;)
    SPLITTEKK
    SPLITTEKK --- ---
    CONTINUITY-Taky si myslím,že je to hodně o komunikaci...Občas se vzájemně optáme naférovku toho druhýho jak to prostě má s chutěma a potřebou....taky jsme se dohodli,že nebudem pít alkohol...Vyhejbáme se co to jde feťákům,přestali jsme jezdit na tekno...Taky by jsme se rádi přestěhovali...Chápu jak to myslí BLABOL...Ono něco natom co píše je...Ten scénář jsem viděla už u moc lidí...ale taky jsem poznala hodně lidí co drogy berou už jako minulost...
    Člověk buďto chce abstinovat a nebo nechce...Když si dá,jediný v čem se ho budu snažit podpořit,aby šel na posilovačku do léčebny...jinak budu muset zmizet a dělat vše proto,abych se s nim neviděla...Jinak by to mohlo špatně skončit...
    BLABOL
    BLABOL --- ---
    CONTINUITY: Já si prostě jen myslím, že člověk, který prošel drogovou závislostí, mě jako člověku, kterej tím prošel taky nemůže dát to, co člověk, kterej drogy nikdy nebral. je to čistě moje zkušenost, na kterou jsem byla mnohokrát upozornovaná. Stejně tak, jak se dva abstinující můžou podpořit, můžou se vzájemně schodit. To se mi například u mého manžýela stát nemůže, že by mě hodil zpět do závislosti a neohrožuje mě tím, že by si někdy dal. Když už to udwlám, ohrozím já jeho, naše děti atd.....Ale je tam menší pravděpodobnost, že bych si dala z důvodu, že by on začal feotvat...víš jak to myslím......Takže já na svý osobní zkusšenosti bych nedoporučovala vztah s člověkem, který má stejný problém jako já....Právě proto, že by mě chápal, kdybych si dala...ale neříkám, že je to pravidlo....znám taky lidi co jsou spolu již dlouho, mají děti a klape jim to...Ale nikdy bych na to nevsázela,protože to jsou vyjímky a já jsem si taky myslela, že jsem vyjímka a skončila jsem v léčebně z kombinovanou závislostí na všem, kromě automatů teda :)
    nechci se s tebou dohadovat, ve spoustě věcech s tebou naprosto souhlasím, jen se nám rozcházejí trochu názory ohledně kontaktu s bývalýma fetákama na bázi osobních zkušeností. Ale zase je fakt, že se kamarádím s holčinou, která brala, ale nikdy jsemse o tom nebavily,protže to máme obě vyřešené....ale stejně jsem na pozoru :)
    CONTINUITY
    CONTINUITY --- ---
    BLABOL: jasný, už chápu :o)

    SPLITTEKK: O tom byste si přece mohli normálně v klidu promluvit "co uděláte, když si ten druhej dá". A jak to vůbec máte, co se v takové situaci může stát, jestli něco hrozí, atd.

    Dala jsem si ty různý drogy znova po delší době docela dostkrát. Stalo se vždycky to, že jsem si tím uvědomila, jak je to na hovno, a o to víc jsem se snažila pořádně žít. Nevidím žádnej důvod dělat z takový chyby tragédii. Pokud bych byla s někým, komu by to dělalo starosti, poctivě bych mu řekla, co se stalo a proč, a jak to ohledně toho mám....a pokud by to byl blízkej člověk, věděl by, že mu říkám pravdu, stejně jako bych já věděla, že mi říká pravdu on.

    Pravda pomůže dokonce i pokud by jeden z vás přišel na to, že ještě trochu fetovast chce, že ho to tam opravdu táhne zpátky, že to není o jednom daní si. Pokud to dokáže poctivě na rovinu říct, a ten druhej ví, že s ním za takových okolností být nechce, můžete jít od sebe v takovou chvíli, kdy pro to fakt bude důvod.
    CONTINUITY
    CONTINUITY --- ---
    BLABOL: To je tvoje zkušenost.
    Jiní lidi myslej jinak, chovaj se jinak, mají jiný vztahy. Nemůžeš to zobecnit.

    Pro mě třeba většina toho, co píšeš, je úplně neznámej svět, s lidma, s kterýma se sbližuju, to probíhá jinak... A i s fetováním to probíhá jinak.
    CONTINUITY
    CONTINUITY --- ---
    SPLITTEKK: Myslím, že je to jen na vás, co chcete, je úžasný, že se podporujete, důvěřujete si a cítíte se.
    Terapeutům, co vás takhle shazujou, bych nevěřila, nechápu je a nepřijde mi to správný, jak jednají. Každej člověk je přece jinej, každej pár je jinej. Jistě, některý dvojice se vzájemně stahujou do fetování, ale to přece nejde takhle zobecnit na všechny. Ničit někomu vztah kvůli nějaký představě, která s těma dvěma konkrétníma lidma nemusí mít vůbec nic společnýho...
    IMHO dva lidi, kteří opravdu chtějí být spolu svobodní a v pohodě, se můžou i úžasně podpořit. Můžou čerpat sílu právě z toho, že oba tím prošli a oba vědí, že s tou drogou to nejde. Tak co by se k ní vraceli? Můžou si společně užívat novej život a objevovat, co s ním...
    Pokud vím, ve světě normálně existují i léčebny pro páry.
    To, že by lidi, co fetovali, neměli být spolu, mi přijde zase další pochybná haluz... Znám spoustu lidí, co fetovali, dnes je to pro ně naprosto nepřijatelný, a žijou spolu. Podstatný je, že v nich proběhla ta změna....a pak je to, že mají podobnou životní zkušenost, spíš přínosem....
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam