• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    VANEKIva Hlaváčková a její fanklub

    Vítejte v klubu nekorunované královny nejhorší české fantasy, prznitelky mateřského jazyka a grafomanky Ivy Hlaváčkové, jež v posledních letech započala s testy svých textů na dětech!

    Iva Hlaváčková (narozena v roce 1962) absolvovala v roce 1992 FAMU, obor dramaturgie a scenáristiky. Do roku 1998 pracovala jako nezávislá novinářka a publikovala články, rozhovory a profily filmových osobností v mnoha týdenících a časopisech.
    V současné době se věnuje románové tvorbě a scenáristice, píše také pod pseudonymem Iva Roberts. Jako autorka pohádky Hvězda života získala na televizním festivalu v roce 1998 cenu za scénář a kostýmy.
    V roce 2004 vydala úspěšnou románovou prvotinu Horší už to nebude... a poté Sčítání zla (2006) a Svedené a rozpustilé (2007). Podle své prvotiny napsala stejnojmenný scénář, za který v roce 2006 získala Cenu Sazky a České filmové a televizní akademie za třetí nejlepší nerealizovaný scénář hraného filmu. Nedávno dokončila scénář k chystanému filmu Naty aneb Osudu neutečeš.
    [VÍTE, ŽE...] [ON-LINE DOKUMENTY] [TVORBA - FANTASY] [TVORBA - MAINSTREAM]
    rozbalit záhlaví
    THOMASMORTA
    THOMASMORTA --- ---
    VANEK: Přidal jsem odkaz na tento klub do hesla Iva Hlaváčková na české wikipedii, do sekce odkazy.
    VANEK
    VANEK --- ---
    THOMASMORTA: Asi fakt nic lepšího než Iva Hlaváčková (fanklub) nejde.

    No dobře, nebo to odepišme pod nedostatky Nyxu a nechme všechno tak; asi to nebude moc časté hledání. Spíš by stálo za námahu vyhnat PageRank otevřené verze tohohle klubu - Google ji zatím vůbec nenajde... :-(
    THOMASMORTA
    THOMASMORTA --- ---
    VANEK: Co na to říct? Mohu jenom vyhlásit výběrové řízení na nový název klubu, který by zachovával jméno autorky v nominativu (tj. 1. pádě).
    VANEK
    VANEK --- ---
    Tak pardon, kdo chvíli stál, [ NYX @ nyx :: pripominky uzivatelu ] už ho předehnal
    VANEK
    VANEK --- ---
    Právě jsem hledal tento klub pomocí "hlaváčková" a nenašel! Kdoví, kolik nešťastník tak nebylo včas varováno. Nešlo by jméno v nominativu doplnit do klíčových slov?
    THOMASMORTA
    THOMASMORTA --- ---
    Díky klubu [ Dětská kniha ] jsem se dozvěděl o portálu svetdetskefantazie.cz a na něm nalezl Diamantovou cestu mezi nejlépe hodnocenými knihami. Přede mnou knihu hodnotilo 58 lidí školní známkou "1".

    Chtěl-li by někdo přidat ke knize svůj komentář či hodnocení, může to, stejně jako jsem učinil já, na tomto linku
    THOMASMORTA
    THOMASMORTA --- ---
    ECLECTICA: Sama skutečnost, že se autorka honosí tím, že dostala Cenu Sazky a České filmové a televizní akademie za třetí nejlepší nerealizovaný scénář hraného filmu o ní dost vypovídá. V přežvýkané podobě je asi nejranější Hvězda života.
    Jinak její prvotní práce jsou čirá červená knihovna a obávám se, že tu ve svých archivech nikdo z návštěvníků nemá.
    Jinak podle Městské knihovny v Praze je její prvotina Horší už to nebude... (2004) beznadějně rozpůjčovaná - ale knihovna jí vlastní jen asi čtyři kusy, zato další dvě knihy (Sčítání zla (2006) a Svedené a rozpustilé (2007))se na některých pobočkách dají sehnat.
    ECLECTICA
    ECLECTICA --- ---
    Nemáte někdo prosím k dispozici něco z ranější tvorby? Přečetla jsem ukázku z Diamantové cesty (kdyby aspoň ten název vymyslela originální), a docela by mě zajímal autorčin styl na počátku spisovatelské dráhy.
    VANEK
    VANEK --- ---
    THOMASMORTA: Při vší úctě ke Kyšovi, pochybuju, že má opravdu informace z první ruky.
    BORGDOG
    BORGDOG --- ---
    THOMASMORTA: Che! :-))) Tohle je dobré, já si to snad fakt budu muset přečíst...
    THOMASMORTA
    THOMASMORTA --- ---
    "... Velmi často tak ve světe i u nás vychází naprosté pitomosti jenom proto, že se dají zařadit do kategorie dětské fantasy. Pro ilustraci předkládám široké veřejnosti scénu z jednoho nejmenovaného českého nakladatelství, která se skutečně stala:
    Redaktorka: Já bych to nevydávala. Je to prvoplánové, špatný jazyk, neoriginální scény, trapná zápletka. Prostě škvár.
    Šéf nakladatelství: Jsou tam dětští hrdinové?
    Redaktorka: To jo, ale...
    Šéf nakladatelství:A magie? Je tam magie?
    Redaktorka: No, kouzel tam je dost, ale...
    Šéf nakladatelství:A padouch? Je tam nějakej fakt hustej padouch?
    Redaktorka: Jo.
    Šéf nakladatelství:A ty děti, jsou předurčený porazit padoucha?
    Redaktorka: Jo, takovou pitomou věštbou.
    Šéf nakladatelství: Skvělý, tohle musíme vydat. Co když je to NOVÝ HARRY POTTER?!

    ..."

    (KYŠA, Leoš. "Hledá se nový Harry Potter" in Pevnost. 2009, č. 1, s. 6-9. )

    Nikdo mi nevymluví, že se jedná o životní dílo zde propírané Ivy Hlaváčkové, konkrétně o Diamantovou cestu.
    GAARQ
    GAARQ --- ---
    THOMASMORTA: žena je teď až do prosince mimo město, takže až se vrátí, uvidíme ;) ten seminář pojede zase v letním semestru.

    knihu mám doma, ještě nečetl, ale listoval. je to psáno "vědecky", sem tam mám jiný názor, ale aspoň něco česky (resp. slovensky) k tématu. to sa ráta.
    THOMASMORTA
    THOMASMORTA --- ---
    VANEK: Je to ručně - pokud vím, tak je pro vlastní foromátování klubů povoleno jenom obyčejné html. Naví lze využívat jenom už napsané CSS styly, kterými je psaný celý NYX.

    Ale není to nic těžkého - případně mohu poskytnout návod s nějakou ukázkou.
    VANEK
    VANEK --- ---
    THOMASMORTA: AFAIK vonička jeho přednášek, resp. článků z posledních let. Na některých jsem byl, v tištěné podobě by se možná ty rozumnější části separovaly snáz.

    P. S. Ptal se kamarád, jestli bych taky uměl udělat takovéhle záložky do záhlaví; to je ručně, nebo na to Nyx dává nějaký nástroj?
    THOMASMORTA
    THOMASMORTA --- ---
    GAARQ: Vypadá to zajímavě - dokonce většinu z doporučené literatury jsem buď četl, nebo jsem o ní četl. Kdyby náhodou chtěla hodit nějaké podklady na papír, mohl bych o ně poprosit?

    Mimochodem, nevíte někdo něco bližšího o titulu Z teórie modernej fantastiky od Ondreje Herce?
    GAARQ
    GAARQ --- ---
    VANEK: "Nejvíc hltám vědeckou literaturu, literaturu faktu, paranormální jevy, životopisy a pak tvorbu Irvinga, Styrona a Kinga."

    LOL
    VANEK
    VANEK --- ---
    SATAI: Už se to řešilo na FP.
    SATAI
    SATAI --- ---
    THOMASMORTA: Co je na ceste politicky nekorektniho?
    THOMASMORTA
    THOMASMORTA --- ---
    GAARQ: Seminář o fantastické literatuře? Mohl bych o něm vědět trochu více?
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam