• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    HASHPoznej vtip + jejich vysvetleni | Adolf Hitler ručí za vtipnost veškerých vtipů! Doživotní záruka! *záruku možno prodloužit
    PHOBOS99
    PHOBOS99 --- ---
    ADZI: tipuji, že nezávisle na realitě za vše špatné může Obama
    REFALLENONE
    REFALLENONE --- ---
    SIRIEN: orákulum:) abys pak nemusel vysvětlovat vysvětlení vtipu ;)
    GARBAGE
    GARBAGE --- ---
    GARBAGE: A jestli je to jinak, tak mě muj osobní překlad celkem pobavil i tak
    GARBAGE
    GARBAGE --- ---
    NIS: Normálně ne :)
    Vítej na "jasnovidecké" sex lince - Ou bejby Co mám na sobě? (místo ou bejby co máš na sobě)
    SIRIEN
    SIRIEN --- ---
    LIPIVA: tak jasnovidec asi tak stejně jako ten věštec. Technicky korektní překlad by v tomto případě byl psionik, nicméně to je u nás takové hodně SF&F, v "běžné řeči" se používá telepat, i když to je dost nepřesné. Samotný termín je navíc původně řecký a označuje něco jako mysl+duši, od každého trochu (řecky neumim, takže tady už chodim po tenkém ledě). Doslova bych to asi přeložil jako "myšlenkář", což by samozřejmě byla totální hovadina.
    Výraz Psychic v češtině jinak čistou obdobu nemá.

    Každopádně pro vysvětlení samotného vtipu by to stačilo přeložit klidně třeba jako orákulum.
    LIPIVA
    LIPIVA --- ---
    NELLAS: Jasnovidec nebo telepat možná. Věštec sotva.
    NELLAS
    NELLAS --- ---
    NIS: Psychic = věštec.
    NIS
    NIS --- ---
    i dont get it



    mensi se mi to bohuzel najit nepovedlo. =)
    ERISHKA
    ERISHKA --- ---
    HURDA: Nějaký čeští matematici - bratři - přepočítávali mayský kalendář a dospěli k tomuto datu.
    http://www.andulla.cz/ObjevyAZahady/Omyl2012.htm
    HURDA
    HURDA --- ---
    Baví se Španěl s Američanem: Martinez tvrdí, že na vánoce 2012 bude konec světa. Thompson říká, že to bude už na slunovrat 21. prosince.
    Jdou kolem Češi: "Mládenci, víte prd. To nastane až 14. prosince 2116!"

    je to z http://www.astro.cz/rady/2012/soutez

    co je to za datum - end of unix time by to bejt nemělo.
    SIRIEN
    SIRIEN --- ---
    ono to je také trochu o slovní hříčce force/Force, kdy ve SW je tím slovem myšlena mystická Síla zatímco ve fyzice to označuje jakoukoliv sílu: gravitační, EM... slovo disturbance pak lze přeložit jako porucha, ale i jako rušení, šum atp.
    to co student řekl tedy nemusí být fyzikální nesmysl a hrozný geek bulshit - ale je.
    profesor to poznal, jenže to nemohl studentovi vytknout, tak jej raději vyrazil s A, aby se ho zbavil alespoň nějak
    SALVATOR
    SALVATOR --- ---
    BONEMINA: To vůbec neni nepravděpodobný :).
    PATISLAV: Jo, je to fail dost na škodu, no :(
    PATISLAV
    PATISLAV --- ---
    SALVATOR: já jsem tohle třeba pochopil, ale nedochází mi, jak ten dotyčný došel k tomu, že by to mělo být právě teď (když jediná definice je "far far away"). Ten nonsens mi přijde tak silnej, že mi to tím úplně znevtipnil.
    BONEMINA
    BONEMINA --- ---
    SALVATOR: IMHO spíš dostal A, aby ho profesor ve své třídě už nemusel potkávat.
    MYSHAAK
    MYSHAAK --- ---
    SALVATOR: Aha, všude narážím na to, že neznám Star Wars, díky... :)
    SALVATOR
    SALVATOR --- ---
    MYSHAAK: Profesor přednáší o tom, že změny gravitační síly nejdou pocítit hned, ale šíří se rychlostí světla. Student to vztáhnul na Sílu ze Star Wars s tím, že kdyby byla kdysi dávno v předaleké galaxii zničena planeta (v jednom z filmů myslim opravdu byla), pocítili bychom ve skutečnosti narušení v síle až teď. A dostal za A.
    MYSHAAK
    MYSHAAK --- ---
    Na tohle mi nějak jazyková výbava nestačí...
    THAIGRR
    THAIGRR --- ---
    UNDERWORLD: magazine se dá mimo jiné přeložit jako zásobník
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam