• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    HASHPoznej vtip + jejich vysvetleni | Adolf Hitler ručí za vtipnost veškerých vtipů! Doživotní záruka! *záruku možno prodloužit
    Vámi vyžádaný vtip bude vysvětlen, jeho vtipnost však není garantována!!!

    Pokud je ve vtipu dýmka, tak to není dýmka.

    Pokud se po vysvětlení nesmějete, ať už protože vtip pitvou umřel nebo protože ani nikdy vtipný nebyl, jděte si stěžovat tam, kde jste jej našli, děkujeme.
    Pokud má nějaký vtip +HAFO palečků a vám se nezdá vtipný, věřte, že vaše problémy s vaším smyslem pro humor jsou váš problém, nikoliv problém lidí, kteří vám vtip vysvětlili.

    rozbalit záhlaví
    ALESH
    ALESH --- ---
    BURAN: ja vim kam ukazuje kompas, ale prece zadnej normalni clovek pokud se ztrati, nejde slepe na sever, ne?

    SIRIEN: kompas ti zaruci, ze se nemotas v kruku a kdyz jdes do lesa, tak vetsinou vis, na jakou svetovou stranu je, taze s pomoci kompasu se dostanes ven snaze, staci jit na opacnou stranu.
    SIRIEN
    SIRIEN --- ---
    ALESH: ztratíš se v lese = nevíš, kde jsi. Nevíš kde jsi = nemáš výchozí bod pohybu = nemůžeš určit kudy se dát aby ses někam dostal, i když bys věděl, kam se dostat a měl mapu, takže kompas, známý jako ultimátní navigační pomůcka, je ve skutečnosti nahovno, protože když nevíš kde si, ani vědět kde je sever Ti nepomůže
    BURAN
    BURAN --- ---
    ALESH: kompasu ukazujicich na vychod, zapad ci jih je minimum, takze nejpravdepodobnejsi je sever :)
    ALESH
    ALESH --- ---
    "Pokud se někdy ztratíte v lese, kompas vám pomůže ztratit se víc na sever."

    Proc bych mel podle kompasu chodit zrovna na sever?
    SIRIEN
    SIRIEN --- ---
    RAINBOF: asi komunistickýma hvězdičkama ozdobenej stromeček co vypadá že je na chcípnutí uprostřed hnusného parku? (má to -5 v ústavu kde se dobré posty počítají na desítky až stovky, moc bych od toho nečekal)
    KALIBAN
    KALIBAN --- ---
    SIRIEN: Dik. Mě to nedocházelo a i po vysvětlení mi to vtipný přijde.
    HRAFNAIN
    HRAFNAIN --- ---
    PISKVOR: nu, zkousel: https://www.google.com/...pell=1&sa=X&ei=nhirUpa_GuOr7AalooEY&ved=0CCsQBSgA&biw=1143&bih=724&dpr=0.9
    ale jo, mas pravdu, jenom lenost zvitezila nad samostatnosti, a diky za odpoved. :)
    inu patek
    PISKVOR
    PISKVOR --- ---
    HRAFNAIN: A hledat, hledat jsi zkousel/a? Prvni vysledek: http://knowyourmeme.com/memes/i-took-an-arrow-in-the-knee
    HRAFNAIN
    HRAFNAIN --- ---
    mam mezeru v paranskyym vzdelani, muzete mi prosim osvetlit fenomen sipu v koleni?
    [ TYMUR @ Gaming Geeks Gallery [SFW] - "Prepare for unexpected results." ]
    SIRIEN
    SIRIEN --- ---
    JVCNC: ne nutně... vtipy které v pointě převrací chybně vytvořený předpoklad z expozice nejsou, protože jejich síla spočívá v momentu překvapení, smích je tam uvolnění tenze "vůči vlastní hlouposti/naivitě".

    Vtipy s jinou stavbou často vysvětlení přežijou, třeba ne se 100% intenzity, ale můžou si zachovat i hodně. Třeba stand-up humor je obvykle postavený jako pouze zdánlivá hyperbola reality a jeho tenze jde proti společnosti - ten prvek překvapení tam už není nutný, takže nápověda která spojí hyperbolu s cílem pointy vtipu neublíží (samozřejmě, podmínka je znalost kontextu ke kterému ten vtip míří)

    Pak tu jsou vtipy které cílí vůči nějakému stereotypu, ty také mají mnohdy potenciál přežít vysvětlení.

    Pak tu máš různé ujeté formy humoru... třeba meme humor je VELMI odolný vůči vysvětlením, POKUD je vysvětlován někomu, kdo je meme-pozitivní obecně a jen nepobral konkrétní meme (vysvětlovat meme-humor meme-negativnímu člověku je na druhou stranu naprosté zoufalství, kdysi jsem se u jednoho obrázku složil smíchy jak magor, táta mi nakouk přes rameno a zeptal se, čemu se směju - a já debil mu to zkusil vysvětlit)

    Samozřejmě, obvykle to jsou zejména ty prvně zmíněné, které je potřeba vysvětlovat, protože někdy lidem prostě ten převrat chybného předpokladu nedocvakne, takže většinou jsou vysvětlovány právě ty vtipy, které vysvětlování odnáší nejhůř


    Jinak tohle je třeba docela k tématu:

    Jimmy Carr - Five Interesting Things About Jokes - YouTube
    http://www.youtube.com/watch?v=AwmqQHjktpI
    GILHAD
    GILHAD --- ---
    JVCNC: Tak neplati to obecne - uz se mi kolikrat stalo, ze jsem nekomu musel vysvetlit vtip a ten se mu pak libil natolik, ze ho sam opakovane vypravel dal. Ale vetsinou slo o vtipy "odborne", kde dotycnemu chybela nejaka konkretni znalost.
    Priklad:


    a poruci si dva rumy.
    Prijde neutrino do baru

    (zalozeno na "objevu" neutrin rychlejsich nez svetlo - tedy jejich medialni prezentaci)
    JVCNC
    JVCNC --- ---
    SIRIEN: ja jsem zjistil, ze jakykoliv vtip ktery dotycny nepochopi sam ale s napovedou mu pak neprijde vtipny
    SIRIEN
    SIRIEN --- ---
    UNDERWORLD: zkusím to přeložit adekvátně do češtiny a zkus si představit, že to čteš poprvé, protože to je typický vtip jehož pointa je postavena na převrácení dříve chybně vytvořeného předpokladu, dokonce mnohonásobném, když se to správně trefí :)

    Jsi na houpačce s třeťačkou
    Zábavně spolu tlacháte
    Dostaneš nápad: "chceš políbit?"
    Holka váhá, ale po troše flirtování souhlasí
    Po polibku, chvějící se vzrušením, si všimneš přibíhající křičící učitelky
    Vyplašíš se, utečeš do auta a odjedeš


    Hints:
    a) klíčová slova "třeťačka", "učitelka", "auto"
    b) mnohoznačnost prvního
    c) úhel pohledu, konkrétní představa sebe sama v sugerované scéně


    note: rovnou upozorňuju, že jako všechny vtipy postavené na tom že v pointě dojde k převrácení při expozici chybně vytvořeného předpokladu, ani tento Ti nebude připadat vtipný poté, co je vysvětlován, takže si prosím nestěžuj
    GARBAGE
    GARBAGE --- ---
    DARKREIDER: aha díky, tolik fantazie nemám
    DARKREIDER
    DARKREIDER --- ---
    GARBAGE: autam kradnu kolesa, konom zjavne nohy. Velmi sofistikovana lupez, zena odlaka korist, kumpani maju cas na lupez
    DARKJESUS
    DARKJESUS --- ---
    REFALLENONE: diky. nejak jsem si nebyl jistej jestli mu vlepil hudlana nebo facku, citoslovce smack moc nepomahalo.
    REFALLENONE
    REFALLENONE --- ---
    DARKJESUS: Asi je třeba vzít zaprvé v potaz, že ten strip je skoro sto let starej. Navíc ty dvě postavy se v příbězích spíš pošťuchujou, jako tom a Jerry. V dnešní analogii by to bylo, jakoby Tom políbil spícího Jerryho a mu se začalo zdát o krásných myších.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam