• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    VASAXCanon EOS xxxD a xxxxD Canon EOS 1000D, 1100D, 400D, 450D, 550D, 600D, 650D, 40D, 50D, 60D)
    GHOSTSTALKER
    GHOSTSTALKER --- ---
    _AMBRA_: z roury od toaletaku nebo lepsi z hrdla PETky (a z ubrousku a alobalu:)
    VASAX
    VASAX --- ---
    BERNA: jj :-)
    _AMBRA_: "usměrňovač" a nebo difuzér?
    _AMBRA_
    _AMBRA_ --- ---
    dotaz, mate nekdo podomacku vyrobene tentononc (usmernovac blesku) na blesk?
    nejaky planek na vyrobu je nekde??
    blesk me ukrutne stve a nevim co s tim, (kdyz chci fotit v interieru a za tmy, zejo:)
    nejake rady????
    díky moc
    BERNA
    BERNA --- ---
    aha :) no ja jen kdyby bylo a), tak bych doporucil spise sigma 10-20. jinak b) je samozrejme teh best
    ted koukam ze je zhruba za stejny prachy jako a) navic svetlejsi a ostrejsi.
    VASAX
    VASAX --- ---
    BERNA: B je správně :-).
    NJAL: Ano, tokinku :-)
    BERNA
    BERNA --- ---
    VASAX: jakou tokinu? 12-24 nebo 11-16 nebo nejakou pevnou?
    NJAL
    NJAL --- ---
    Ono totiz vse, co je pod efektivnich 50mm, je wide :-D
    NJAL
    NJAL --- ---
    VASAX: Proste si vyberes objektiv takovy, abys mel efektivne zorny uhel odpovidajici 24mm na fujframe a je to, kdyz chces ultrawide. :-)
    VASAX
    VASAX --- ---
    NJAL: No jo ale me nejde o cisla ale jak vypada fotka.. a proste driv objektiv s 24 byl fakt nejvic wide, když se mi teď promítne část mimo políčko už to není tak cool...
    NJAL
    NJAL --- ---
    VASAX: Proc furt do toho pletes crop? :-) Bavim se o efektivnich mm :-)
    VASAX
    VASAX --- ---
    NJAL: mám, no... a to taky hlavě tím cropem.. přeci jen 35mm máš na cropu 56mm a to mi teda extra wide nepřijde.
    Už abych měl tu tokinu :-)
    NJAL
    NJAL --- ---
    VASAX: Holt to mas posunuty :-) Vsude jinak potkas "wide angle" jako 24-35mm (fyzickeho ohniska). I v Canon Camera Museum. :-)
    VASAX
    VASAX --- ---
    NJAL: však jo. 18 na cropu má pro mě stejnou váhu jako 28 na full, a stále to není nějak výrazně široký.... když mi někdo řekne že má širokáč, tak čekám že má nějaký 11-16 nebo něco pevného v těchhle číslech, a ne obyč seťák od kwanonu :-)
    NJAL
    NJAL --- ---
    VASAX: Ehm, fyzickych 18mm na cropu je naprosto totez, jako 28mm na fullframe. Nevidim rozdil (nepocitame-li DOF).
    VASAX
    VASAX --- ---
    NJAL: 29mm na cropu není zase nic extra... tady v těch nízkých číslech je každý mm dost znát.. obzvlášť jak jsme pod 18kou...
    VASAX
    VASAX --- ---
    MARTIK: LAPAK :-) Já to jen podepíšu a hotovo :-)
    LAPAK: A stejně za čas poznáš že je ti to k hovnu ( v tomhle případě, ne hoods obecně) a zacloníš si to podle potřeby rukou...
    NJAL
    NJAL --- ---
    Mno. Kdyz se budeme bavit v efektivnich milimetrech ohniska a uhlu zorneho pole, tak odjakziva platilo, ze
    - nad 50mm je tele
    - ~50mm je "zaklad"
    - do ~28mm je "sirokouhly"
    - od 24mm niz je velmi sirokouhly.
    Takze tech fyzickych 18mm setaku staci na nejakych ~29mm, takze sirokouhle by to uz v pohode bylo.
    LAPAK
    LAPAK --- ---
    MARTIK: musis pocitat s crop faktorem, nebudu to zdlouhave vysvetlovat, ty mas odkaz na skvele vysvetlenou problematiku:
    http://www.digimanie.cz/art_doc-26BCD70029A58B71C125744F002D0A5D.html
    http://www.digimanie.cz/art_doc-00C6EF7F7979E4ACC125745600241B96.html

    takze, jak zjistujes, tak pro zjisteni "realneho ohniska" (coz teda neni fyzikalne uplne spravne, ale berme to proste jako prepocet na nejaky standart, konkretne 35mm film policko) musis ohnisko tvojeho objektivu nasobit 1,6x. takze ty mas ve skutecnosti ohniska 28-70mm (cca), coz je sice sirokouhlejsi nez tzv. stredni objektiv (50mm), ale je to tak normal, stred, co se dneska do fotaku dava, v posledni dobe i do kompaktu... Pro tenhle fotak opravdu sirokouhly objektiv je pak az treba 10mm coz je po prepoctu nejakych 16mm, a mezi 16 a 28mm je pomerne hodne brutalni rozdil :)
    LAPAK
    LAPAK --- ---
    MARTIK: no, prave diki tomu, ze se otaci predni clen, tak to nemuze byt klasicka, v rozich vyrisla clona, ale jenom kruhova, tak aby ani na nejsirsi ohnisko neprekazela, to znamena ze to je takovej malinkej krouzek, kterej je prakticky k nicemu, rozhodne nema uzitnou hodnotu takovou, jakou stoji. Mozna jak vasax, kdyz si ji vyrobis, tak tech 10kc co za to das, tak to je tak max. co za to stoji dat...
    MARTIK
    MARTIK --- ---
    VASAX: ještě se vrátím k tomuhle. Čemu se tedy říká širokoúhlý objektiv? Já myslel, že ta 18-55mm dá už hodně široký záběr.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam