• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    VASAXCanon EOS xxxD a xxxxD Canon EOS 1000D, 1100D, 400D, 450D, 550D, 600D, 650D, 40D, 50D, 60D)
    ACID
    ACID --- ---
    fenkju
    VASAX
    VASAX --- ---
    ACID: Hotovo
    JMEDIK
    JMEDIK --- ---
    GHOSTSTALKER: Tak díky za info
    ACID
    ACID --- ---
    *INFO_EOS* na houm je mozno pridat dratovou spoust DSA
    dik
    GHOSTSTALKER
    GHOSTSTALKER --- ---
    JMEDIK: nejcasteji se pouziva kombinace 2.8 objektivu a 1.4 konvertoru, pak je to celkem pouzitelny. A jeste dost dela stabilizace objektivu
    JMEDIK
    JMEDIK --- ---
    GHOSTSTALKER: Aha, takže s tím jde fotit tak za ideálních světelných podmínek. Pokud se už smráká, tak je to celkem nepoužitelný?
    GHOSTSTALKER
    GHOSTSTALKER --- ---
    JMEDIK: 1,4 telekonvertor ti svetelnost snizi (prekvapive) 1,4x, tzn. 4.0->5.6. Obdobne 2x telekonertor napr. 2.8->5.6
    JMEDIK
    JMEDIK --- ---
    Ahoj. Máte někdo zkušenost s telekonvertorem? zajímalo by mě, jak moc zhoršuje světelnsot objektivu. Chtěl bych totiž fotit zvěř a cvakání závěrky na nějakou menší vzdálenost způsobí, že udělam max jednu fotku a můžu jít domu. :-) Díky
    VASAX
    VASAX --- ---
    Máš to tam
    BEREN
    BEREN --- ---
    VASAX: dejte me na nastenku...fotoalbum bude az zacnu fotit :)
    VASAX
    VASAX --- ---
    BEREN: chceš na nástěnku? máš nějaké photoalbum?
    NJAL: Já portrétuji i se sigmou stopětkou :-)
    NJAL
    NJAL --- ---
    KALLA: Tak pak je to jasne, na to je 50 lepsi.
    KALLA
    KALLA --- ---
    NJAL: no uvidime jak se sziju se setakem a podle toho co mi setak neumozni se pak budu rozhodovat, tu 50ku chci hlavne na ty portrety no:)

    Diky vsem za rady a nazory:)
    BEREN
    BEREN --- ---
    tak se hlasim do klubu...dnes jsem se stal stastnym majitelem Canon EOS 1000D se setakem 18-55 IS
    BERNA
    BERNA --- ---
    hele mam tu sigmu 17-70 a muzu rict, ze bych ted koupil toho tamrona 17-50(se sigmou jsem spokojenej samozrejme).
    obrazovy kvality jsou mirne pro tamron, velikost filtru a pevna clona po celou sirku taky.
    tech 20mm navic u sigmy neni takovej rozdil.
    NJAL
    NJAL --- ---
    ACID: Mno, existuji Sigmy, Canony a Tamrony v rozsahu prilblizne 24-70 s f/2.8
    ACID
    ACID --- ---
    svetelnost 2,8 v celem rozsahu
    pripadne 2 skla.. ale nic ve smyslu treba 40-70/2,8 jsem nezahledl, vsechno to zacina okolo 16-18 a jde nahoru... jinak receno, hledam kratky objektiv/y k 70-200 misto setaku, ktery ikdyz je chvaleny mi zas tak ostry neprijde, mozna mam ne uplne optimalni kus, pripadne ne vzdy dobre zaostri coz asi spis..
    NJAL
    NJAL --- ---
    ACID: Krom te Sigmy a EF-S 17-85 nic nedosahuje 70mm od 17mm...
    ACID
    ACID --- ---
    NJAL: jak rikam, pevne sklo me zatim ani nelaka ani nepali, spis bych rad nasel nejaky ten zoom do 70mm (krome sigmy :) )
    NJAL
    NJAL --- ---
    ACID: Tak 35/2... Pak uz je jenom 20/2.8, ale to je mozna lepsi koupit nejaky kropackovy f/2.8 zoom.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam