• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    VASAXCanon EOS xxxD a xxxxD Canon EOS 1000D, 1100D, 400D, 450D, 550D, 600D, 650D, 40D, 50D, 60D)
    VASAX
    VASAX --- ---
    Hmm, dobrá otázka.
    A myslíš tím software pro připojení (tady by stačila jen nějaká podpora MTP) nebo rovnou stahovací program a nebo myslíš i na úpravu fotografií, konverzi z rawu atp?
    BIOH
    BIOH --- ---
    shánim nějaký software na eos d450 pro ubuntu, nemate nekdo zkušenosti???
    NJAL
    NJAL --- ---
    MARTIK: Ne nejak extra: pokud bychom pocitali plnou diru, tak oba ty zoomy zacinaji na stejne svetelnosti a na svych koncich (kde mimochodem 70-200 chybi 100mm) je mezi nimi rozdil o 1 clonu, coz neni zadne velke terno. Je pravda, ze 70-300 je dobre od 200 do 300mm clonit na f/8, tedy rozdil by tam byl clony dve, ale take je tam 100mm rozdil v rozsahu. 70-300 na rozsahu 70-200 neni tak spatna, aby se musela nejak extremne clonit.

    Tyto dva objektivy kazdy srovna podle svych vlastnich preferenci uplne jinak ;-)

    MARTIK
    MARTIK --- ---
    ACID: ano, tu taky zvažuju. Finančně to není takový rozdíl a světelnost tam bude určitě lepší, ne?
    VASAX
    VASAX --- ---
    ACID: na tom tele to klidně udělá 3 f-stops ;-)
    SHUBIN
    SHUBIN --- ---
    NJAL: souhlas, moc povedene sklo. a i nejaky ten koncert se s tim da udelat, kdyz zabiras spis detaily
    NJAL
    NJAL --- ---
    ACID: Neveris, neveris, a zkousels to nekdy? Ja s tim fotim 3 roky.
    ACID
    ACID --- ---
    NJAL: puvodni dotaz znel na 70-300/4-5,6IS..
    natolik prinosu toho stablu neverim
    NJAL
    NJAL --- ---
    POMPO: To by nezvladl. Ale f/120 by mu na tom lehce nastavil Ken Rockwell. :-)
    POMPO
    POMPO --- ---
    MURHAAYA:
    NJAL:
    cuch noris by to na druhou stranu udrzel i na f/120, coz by zvladnul na tom objektivu nastavit.
    MURHAAYA
    MURHAAYA --- ---
    NJAL: ten objektiv se strachy udrzi sam :)
    NJAL
    NJAL --- ---
    ACID: Pri f/4 na 200mm a cropu to na koncertu udrzi jen Chuck Norris...
    ACID
    ACID --- ---
    MARTIK: vse podstatne uz tu bylo receno, osobne bych asi spis uvazoval o 70-200/4, je sice kratsi, ale na to co pises by mela ta 200ka stacit a je to Lko..
    NJAL
    NJAL --- ---
    POMPO: Ja to pochopil, proto take mluvim o problikavajicich bodech :-)
    POMPO
    POMPO --- ---
    NJAL:

    myslim samozrejme tu matnici.
    NJAL
    NJAL --- ---
    POMPO: Dela. A mam pocit, ze na rozdil od xxxD rady, na xxD rade body problikavaji.
    POMPO
    POMPO --- ---
    MURHAAYA:
    to je mi jasny, kamos to mel a zbavil se toho. vyblbnul se a hotovo...
    MURHAAYA
    MURHAAYA --- ---
    POMPO: ty matnice nevim, ale myslim ze urcite.

    jinak ta moje posledni veta byla myslena na tu redukci.
    POMPO
    POMPO --- ---
    MURHAAYA:
    a an 40D se to nedela?
    MURHAAYA
    MURHAAYA --- ---
    POMPO: bud matnice a nebo klin. jinak redukce m42 eos se daj sehnat za par stovek na aukru s indikaci zaostreni, ta moje funguje ok, jen je to srani. jinak na 450 ma id kappi matnici s klinem. je to katzeye nebo tak nejak matnice nejaka spesl, takze mereni expozice funguje, ale neproblikavaj ty body. rozhodne to neni nic na komercni praci, spis tak na blbnuti.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam