• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    VASAXCanon EOS xxxD a xxxxD Canon EOS 1000D, 1100D, 400D, 450D, 550D, 600D, 650D, 40D, 50D, 60D)
    MURHAAYA
    MURHAAYA --- ---
    GHOSTSTALKER: hm, ja znam akorat Nyquistovo kriterium stability a to je u zesilovacu... asi byl pan nyquist pekne mazanej typek :)
    GHOSTSTALKER
    GHOSTSTALKER --- ---
    LAPAK: no tak 18-55IS je i tak docela shit... si to na tom dpreview srovnej treba s 18-200IS (18-55 nonIS tam bohuzel neni)

    18-55IS vs 18-200IS
    LAPAK
    LAPAK --- ---
    GHOSTSTALKER: nojo, ja se dival jenom na plnou diru, tam je to videt, na lepsi clony to fakt vychazi lip, to koukam

    VASAX: jj, to urcite :)

    jinak k tomu 50 vs. 18-55, je myslim docela nefer srovnavat EF pevny sklo, navic jeste 50mm, ktery je konstrukcne uplne jednoduchy a ef-s zoom, kterej zacina na 18ti a jeste ma IS... radsi srovnavejte treba 18-55 IS a bez IS a tam teprv uvidite ten rozdil...
    GHOSTSTALKER
    GHOSTSTALKER --- ---
    LAPAK: no prave ze na tom FF tak padesatka vychazi jeste lip... se koukni, ze ty hodnoty jdou uplne mimo graf
    VASAX
    VASAX --- ---
    GHOSTSTALKER: To se používá u analogového signálu a je to ještě míra signálu při kterém jde obnovit celá informace nebo tak. Takže IMO nad tou čarou se testovaný vzorek dokáže rozlišit do plné hodnoty nebo tak něco...
    LAPAK: Jasný, to je právě tak trochu výhoda cropu :-)
    LAPAK
    LAPAK --- ---
    GHOSTSTALKER: ono je to logicky ze, protoze 450 a kazdy jiny crop, si z toho skla vyrizne jenom prostredek, kterej je lepsi, na FF teprv clovek vidi uplnou kvalitu toho skla :)
    GHOSTSTALKER
    GHOSTSTALKER --- ---
    u ty padesatky jetaky brutalni rozdil v tech testech na450/1DsIII...
    GHOSTSTALKER
    GHOSTSTALKER --- ---
    Co znamena v tech grafech ta "Nyquist frequency"? Nejak cesky pls, wikipedii umim pouzivat taky :)
    VASAX
    VASAX --- ---
    CUCHULAIN: Přesně tak
    CUCHULAIN
    CUCHULAIN --- ---
    CUCHULAIN
    CUCHULAIN --- ---
    víte někdo o nějakém software pro linux na ovládání 450D přes USB?
    VASAX
    VASAX --- ---
    MURHAAYA: Jo, sry, oni maji linky že když to hodíš přímo tak z něj nyx udělá půllink a já zapomněl aktualizovat schránku, takže tam bylo předchozí nastavení z Canon klubu ;-)
    CAMELLA
    CAMELLA --- ---
    MURHAAYA: mě to taky hazi, ale neni problem si tam dat to, co tě zajímá:)
    MURHAAYA
    MURHAAYA --- ---
    VASAX: hele, je to moje blbost nebo to tam vsem hazi 24/1.4 L a nejaky zuiko?
    MURHAAYA
    MURHAAYA --- ---
    VASAX: ja sem s plastakem na sirsim konci taky jakz takz spokojen a 50/1.8 II mam taky a jako vyhrady by se nasly a tak, ale za tu cenu? a ja proste prachy nemam tak si nestezuju :)
    GHOSTSTALKER
    GHOSTSTALKER --- ---
    By mozna mohli zavest nejakou "P" serii objektivu - Plastique - ve stylu te padesatky - malo odolne, pomale, ale s dobrym vystupem a levne :)
    VASAX
    VASAX --- ---
    GHOSTSTALKER: Taky jsem úplně čuměl :-D
    GHOSTSTALKER: No ten seťák.. jako já jsem s ním (z praxe) spokojený a byl jsem trochu zaskočen... obzvlášť na 55mm je to peklo... bych chtěl vidět ten první 18-55, to by bylo všechno v červeném a na aberaci by nestačil graf.
    GHOSTSTALKER
    GHOSTSTALKER --- ---
    zato ten setak teda neprekvapil... a to je jeste ten novejsi a "lepsi":)
    GHOSTSTALKER
    GHOSTSTALKER --- ---
    VASAX: sakra to jsem ani netusil, ze ta padina je az takhle dobra :)
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam