• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    VASAXCanon EOS xxxD a xxxxD Canon EOS 1000D, 1100D, 400D, 450D, 550D, 600D, 650D, 40D, 50D, 60D)
    Klub všech majitelů a příznivců Canonu 450D (a 1000D, jelikož má podobné parametry a shodné příslušenství). Rady, tipy, triky, zkušenosti.

    Majitelé fotoaparátů hlaste info pro nástěnku

    , do pošty nebo ve formátu *INFO_EOS* a zde informace
    rozbalit záhlaví
    CAMELLA
    CAMELLA --- ---
    KUBLAJ: rychlejší:)
    KUBLAJ
    KUBLAJ --- ---
    nebyl to expozimetr?
    MARTIK
    MARTIK --- ---
    teď jsem na jedné venkovní akci potkal fotografa, který fotil zvláštním, pro mně neznámým způsobem. Fotil tuším s bleskem (extérním, ne základním) a v druhé volné ruce držel nějakou krabičku, kterou vždycky před focením zvedl do boku a asi do výše ramen. A tou krabičkou mířil na objekt, který fotil.
    Co to dělal?
    VECTOR
    VECTOR --- ---
    JAN23: kup si 450D. 1000d pusobi opravdu levnym dojmem a prijdes o ruzne vychytavky typu zhasnuti displeje, kdyz priblizis fotak k telu ad.
    BURAN
    BURAN --- ---
    JAN23: tady na nastence je lehci diskuze o rozdilech 1000d a 450d
    KUBLAJ
    KUBLAJ --- ---
    aha :) No prostě tohle nechci .)
    WANTO
    WANTO --- ---
    KUBLAJ: Počkej, na co sklo, na který to nasadit? :-) Tahle šílenost se nasazuje přímo na tělo, asi by se tomu dalo říkat objektiv :-)
    KUBLAJ
    KUBLAJ --- ---
    WANTO: Prima, sranda musí bejt :) Mohlo by to bet i zajímavý, ale taky by to chtělo nějaký fajn sklo na který to nasadit :)
    WANTO
    WANTO --- ---
    Chtěl bych něco co udělá tý fotky nějak jiný, zvláštní (třeba to rybí oko je takový, byť je mi jasný, že je to především o rukách)

    KUBLAJ: Kup si Lensbejby ;-) http://www.lensbaby.com/gallery-photo.php
    KUBLAJ
    KUBLAJ --- ---
    NJAL: jj. Chtěl bych si koupit časem něco lepšího. ale jak řikám. Nechal by mi to za asi litr i s polarizákem, tak si řikám, že to je skoro zadara.

    A když už jsme u toho. Co byste mi poradili (nečekám žádnej konkrétní typ) mezi čim vybírat pokud bych chtěl nějakej "dospělej" obektiv.
    Vždycky se mi líbily širokánský fotky (až skoro do rybího oka), jenže zase si řikám, že tam to bude na štíru s nějakou univerzálností použití.

    Nefotim žádný připravovaný scény, modelky atp, ale spíš to co někde potkám a líbí se mi to, s tim že by to mohlo na fotce vypadat hezky. Většinou teda krajinky, objekty, sem tam lidi. Někdy párty pod širym nebem. V noci i ve dne, v zimě i v létě :) Je to těžký to popsat.
    Chtěl bych něco co udělá tý fotky nějak jiný, zvláštní (třeba to rybí oko je takový, byť je mi jasný, že je to především o rukách)
    NJAL
    NJAL --- ---
    KUBLAJ: DC znamena, ze objektiv kresli zmensenou obrazovou kruznici (pro crop 1.5-1.7x), takze na fujframe bude vinetovat. Jestli mas setak s IS, tak bude ostrejsi nez ta Sigma. Asi bych s ni setak nenahrazoval, ale kdyz uz, vyuzil bych ji pro delsi ohniska. Jenze to uz pak asi, pokud chces lepsi obrazovy vystup, ma smysl koupit EF-S 55-250 IS.
    KUBLAJ
    KUBLAJ --- ---
    hmm, něco takovýho jsem bohužel očekával. Nicměně s nim zkusim někam chodit fotit a možná ho i vezmu pokud to nebude úplná bída, protože mi k němu dá i polarizační filtr a to celý za cenu jenom skoro toho filtru. Uvidim...

    máte případně někdo jinej ještě nějakou zkušenost?
    MURHAAYA
    MURHAAYA --- ---
    tu sigmu 18-200 sem mel v ruce, nevim jesli to bylo fotakem (testoval sem to na sigme SD14) ale prislo mi to jako totalni sracka. tezky to bylo silene, svetelnosti si nepomuzes o proti setaku. a leda ze bys chtel delsi rozsah. to ze ho nechce ani videt, tomu se nedivim :)
    KUBLAJ
    KUBLAJ --- ---
    Měl bych na Vás takvej dotaz.
    Co si myslíte o skle od Sigmy 18-200 1:3,5-6,3 DC (btw co znamená to označení DC?) tušim že to asi nebude žádnej zázrak, ale věc se má takhle. Teď mám jenom seťák (IS) s tim, že tohle mi nabídnul kolega za fakt směšnou cenu (koupil si Canon 70-200 1:2,8 myslim) s tim že ho už nechce ani vidět :) Tak se ptám, jestli je to oproti setovýmu lepší náhrada (přece jen mi ten setovej 18-55 přijde jako plastiková hračka, byť z něj fotky lezou občas celkem pěkný), nebo se tomuhle sklu radši vyhnout obloukem.
    ACID
    ACID --- ---
    WANTO: me prijde ze jednou lezou ze setaku super fotky, jindy neostry sracky... bud ta 450D tak blbe ostri (coz by neprekvapilo), nebo je ten objektiv "naladovy"
    LADINEK: zajimava alternativa by mohl byt Tair 135/2,8 s redukci ;)
    NJAL
    NJAL --- ---
    MURHAAYA: Vnejsek asi jo. U vnitrku bych si tak jisty nebyl. Leda mozna jeste na kvalitu materialu, ale ne asi na samotnou konstrukci. No, driv nebo pozdeji se k Mk2 dostanu a pak se uvidi, jak se bude chovat. Ale aspon na 30D jsem mezi Mk1 a Mk2 v chovani rozdily nezaznamenal. Jen uzivatelske rozdily a to, ze Mk1 je proste v ramci moznosti poctive udelany kousek (pochopitelne, zadne L).
    MURHAAYA
    MURHAAYA --- ---
    NJAL: me prijde ze je to proste vetsi sunt. nebo moje aspon byla :)
    NJAL
    NJAL --- ---
    MURHAAYA: Provedeni je jedna vec, ale myslim, ze optika je stejna (to je jasne), a ze take elektronika, prevody a motorek bude take stejne. Pravda, asi mi chvili bude trvat, nez se dostanu k nejake Mk2, ale ocekavam, ze na 1D bude fungovat stejne dobre, jako Mk1.
    MURHAAYA
    MURHAAYA --- ---
    NJAL: tjn, ale prijde mi ze Mk I je svym provedenim "poctivejsi" nez ten plastak Mk II. Ten provedenim pripomina spis holgu :)
    NJAL
    NJAL --- ---
    VECTOR: Podle toho, co fotis a kam se casem chces ubirat. Ja nakonec skoncil u zoomu s f/2.8 konstant a nekolika levnych pevnych skel. Navzajem se prilis nedaji nahradit, si myslim. Samozrejme, jsou lidi, co jsou ochotni tvrdit, ze pevnou 35 vyfoti vsechno, ale nektere cinnosti na to nejsou - sporty a tanec napr. Tam to vidim tak, ze si bez zoomu ani neskrtnu, a chci-li mit aspon trosku izolaci popredi od pozadi, tak nezbyde, nez poridit nejsvetelnejsi zoom jak to jde (f/2.8 konstant).
    NJAL
    NJAL --- ---
    MURHAAYA: No to mam, ale ono se nezda, ze by tam byla jina konstrukce uvnitr ve strevech. Oboji ma mikromotor, a Mk2 muze byt dokonce lepsi, protoze muze byt konstruovana s uvahou o novejsich AF systemech, kdezto Mk1 je z 1987 a to jeste na svete, pokud vim, snad nebyl ani high precision sensor.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam