• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    VASAXCanon EOS xxxD a xxxxD Canon EOS 1000D, 1100D, 400D, 450D, 550D, 600D, 650D, 40D, 50D, 60D)
    Klub všech majitelů a příznivců Canonu 450D (a 1000D, jelikož má podobné parametry a shodné příslušenství). Rady, tipy, triky, zkušenosti.

    Majitelé fotoaparátů hlaste info pro nástěnku

    , do pošty nebo ve formátu *INFO_EOS* a zde informace
    rozbalit záhlaví
    NJAL
    NJAL --- ---
    MURHAAYA: Provedeni je jedna vec, ale myslim, ze optika je stejna (to je jasne), a ze take elektronika, prevody a motorek bude take stejne. Pravda, asi mi chvili bude trvat, nez se dostanu k nejake Mk2, ale ocekavam, ze na 1D bude fungovat stejne dobre, jako Mk1.
    MURHAAYA
    MURHAAYA --- ---
    NJAL: tjn, ale prijde mi ze Mk I je svym provedenim "poctivejsi" nez ten plastak Mk II. Ten provedenim pripomina spis holgu :)
    NJAL
    NJAL --- ---
    VECTOR: Podle toho, co fotis a kam se casem chces ubirat. Ja nakonec skoncil u zoomu s f/2.8 konstant a nekolika levnych pevnych skel. Navzajem se prilis nedaji nahradit, si myslim. Samozrejme, jsou lidi, co jsou ochotni tvrdit, ze pevnou 35 vyfoti vsechno, ale nektere cinnosti na to nejsou - sporty a tanec napr. Tam to vidim tak, ze si bez zoomu ani neskrtnu, a chci-li mit aspon trosku izolaci popredi od pozadi, tak nezbyde, nez poridit nejsvetelnejsi zoom jak to jde (f/2.8 konstant).
    NJAL
    NJAL --- ---
    MURHAAYA: No to mam, ale ono se nezda, ze by tam byla jina konstrukce uvnitr ve strevech. Oboji ma mikromotor, a Mk2 muze byt dokonce lepsi, protoze muze byt konstruovana s uvahou o novejsich AF systemech, kdezto Mk1 je z 1987 a to jeste na svete, pokud vim, snad nebyl ani high precision sensor.
    VECTOR
    VECTOR --- ---
    Pratele, tak poradte. Tokinu zoom, bo sigmu 30 bo sigmu 24?
    MURHAAYA
    MURHAAYA --- ---
    NJAL: jenze ty mas Mk I, ne Mk II
    NJAL
    NJAL --- ---
    Panove, je to smula, ale proste pevnou 50 mi dobre (= s dostatecnou pravdepdobnosti) zacala ostrit az 1D. :-( V objektivu chyba neni a fotograf byl stejnej :-).
    MURHAAYA
    MURHAAYA --- ---
    no ta hloubka ostrosti je proti FF vzdycky mensi, takze na uletovy fotky to chce fakt nejakou 85/2 (1.8) na FF. videl sem fotky z 85/1.8 na 5D II a slintal sem .)

    nebo sehnat tu starsi 50ku Mk I
    LADINEK
    LADINEK --- ---
    MURHAAYA: jj presne tohle jsem si myslel. Za malo penez, alespon nejaka muzika :) Ja co jsem koukal na nejaky fotky co mam, tak na cca 30mm/crop(1,6) jich mam fakt malo :( proste radsi vejs nebo niz prave proto, aby se to od lidskeho oka co nejvic odlisovalo...
    Ale zase na jednu stranu, treba ta svetelnost muze bejt zajimava na nejaky uletovy fotky :) nebo sem tam na nejakej ten vejlet diky vaze...
    MURHAAYA
    MURHAAYA --- ---
    VECTOR: no tak 50/1,6 coz je canoni crop a vyjde ti 31,25 a pokud chces tu postavu tam vecpat z mensi vzdalenosti, budes muset mit neco sirsiho nez tricitku :)

    koukam ze tam nemas ten canon 35/2, takze ti celkem vsecko splnuje tohle kriterium :)
    VECTOR
    VECTOR --- ---
    MURHAAYA: nemam FF ;) a mozna dva metry jsou moc, metr a pul spis ;)

    spis co z techto nejlepe kresli, je nejostrejsi bez blesku, dejme tomu 1/80 pri odcloneni. (resp. to je moje vize a tak asi budu nejspis fotit)
    MURHAAYA
    MURHAAYA --- ---
    MURHAAYA: tak 50ka na FF a ze dvou metru se vejdu do zaberu na vysku :)
    MURHAAYA
    MURHAAYA --- ---
    VECTOR: ze dvou metru cely clovek - no to si du zmerit :)
    VECTOR
    VECTOR --- ---
    Nebo spise, premyslim porad nad:
    Tokina 16-50/2.8 - ale neostry pri odcloneni
    Sigma 20/1.8 - to samy
    Sigma 24/1.8
    Canon 28/1.8 USM
    Sigma 30/1.4

    a ted babo rad ;) jde mi o to mit zakladni objekiv, ktery foti pri umelym svetle bez blesku hezky (tj. jako 50/1.8, si predstavuji :) a do ktereho se vejde celej clovek tak ze dvou metru, tj. je treba sirokouhlost nejaka)
    premyslel jsem nad 35mm, ale to uz je asi moc velke ohnisko.
    VECTOR
    VECTOR --- ---
    A co Sigma 24/1.8? Je to ostry pri plnym otevreni?
    WANTO
    WANTO --- ---
    No on si ten objektiv vážně občas ostří, jak se mu zachce. (Ale tohle řikaj všichni, byl jsem na to asi stokrát upozorňován, než jsem si to sklo pořídil, takže mě nijak nezklamalo, ostatně, za tu cenu je to skvělý objektiv.)

    Znáte někdo tu pevnou padesátku 1.8 od Nikonu? By mě zajímalo, jestli je s ní taky tolik srandy.
    MURHAAYA
    MURHAAYA --- ---
    WANTO: :D :D :D
    WANTO
    WANTO --- ---
    Hmm, já mám taky pocit, že autofocus s 50 F1.8 II je spíš "out of focus".
    BURAN
    BURAN --- ---
    MURHAAYA: no nemuzou si ho vynachvalit, protoze si muzou za velmi malej peniz uzit vsech tech legracek o kterych jsi psal niz (svetelnost, DOF), coz je ze setaku obrovskej skok. vetsina jsou beztak amateri ne? kdo potrebuje 100% vykon musi vic otevrit penezenku to je bez debat.
    MURHAAYA
    MURHAAYA --- ---
    VECTOR: no, kdyz se tomu mymu podarilo zaostrit... http://varial-artworks.com/fotky/?dir=/Event%20-%20Prague%20Gothic%20Treffen%204 tady se mi choval celkem slusne, pouzivam ho na plnou diru, pri iso 1600.
    VECTOR
    VECTOR --- ---
    Ale fotky z nej lezou krasny, ne ze ne.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam