• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    VASAXCanon EOS xxxD a xxxxD Canon EOS 1000D, 1100D, 400D, 450D, 550D, 600D, 650D, 40D, 50D, 60D)
    Klub všech majitelů a příznivců Canonu 450D (a 1000D, jelikož má podobné parametry a shodné příslušenství). Rady, tipy, triky, zkušenosti.

    Majitelé fotoaparátů hlaste info pro nástěnku

    , do pošty nebo ve formátu *INFO_EOS* a zde informace
    rozbalit záhlaví
    NJAL
    NJAL --- ---
    KOJA: Jenze f/2.8 -> f/4 jsou 2 zakladni rozdily:
    1) clona, t.j. cas bude 2x delsi, nebo pri dodrzeni casu ISO o 1 stupen vyssi
    2) vetsina canonskych zrcadlovek pri f/4 prestane na strednim AF bode ostrit s high precision senzorem
    KOJA
    KOJA --- ---
    NJAL: Na nektere konkretni sporty by se ale 2.8 uz moc pouzit nedalo kvuli prilis melke hloubce ostrosti a 4 by bohate stacila.

    Idealni by bylo rozmyslet si co budu fotit (jestli sachovej turnaj nebo zavod tahacu) a kouknout jakou svetelnost jeste upotrebim.
    Online Depth of Field Calculator
    http://www.dofmaster.com/dofjs.html
    NJAL
    NJAL --- ---
    Jeste by mozna mohla pripadat do uvahy "magic drainpipe" 80-200/2.8 L, ta se prodava za ~11, ale je znamo, ze uz na ni nejsou nahradni dily a rad tam odchazi AF/MF prepinac (zpravidla byva v AF poloze ;-). Kazdopadne se servisem by to bylo dost spatne.
    NJAL
    NJAL --- ---
    LADINEK: No tak to mas pravdu, ale f/4 je na vseobecny sport dost mizerie...
    LADINEK
    LADINEK --- ---
    ONASYS: jako fakt bych hledal neco s f2,8 nejakou Sigmu nebo Tamrona.

    Sigma 70-200 2.8 DG HSM - Bazar - PALADIX foto-on-line
    http://paladix.cz/bazar/index.php?adid=175238
    Tamron 70-200 F2.8 pro Canon - Bazar - PALADIX foto-on-line
    http://paladix.cz/bazar/index.php?adid=179529

    NJAL: mno tu 70-200/4 jsem rikal proto, ze jsem ji ted nekde videl za 9k a to mi prijde jako dobra cena za Lko :) svetelnost sice horsi, ale porad na dlouhym konci lepsi nez vsechny ostatni tebou zminovany :D
    ONASYS
    ONASYS --- ---
    NJAL:
    LADINEK:
    super v pripade ze bych se chtel dostat do 10k vychazi mi todle
    Tamron SP AF 70-300mm F4-5,6 Di VC USD
    kdybych chtel neco levneho tak
    Canon EF-S 55-250 mm f 4-5,6 IS II
    Jeste je ten rozdil cca 4k hmatatelnej?
    NJAL
    NJAL --- ---
    LADINEK: 70-300 IS ma stejnou svetelnost jako EF-S 55-250, a 70-200/4L je na vseobecny sport take tmava. A ke sve svetelnosti nema IS.
    LADINEK
    LADINEK --- ---
    ONASYS: mno ja bych zkusil hledat. Jetej se da najit napr. 70-300IS cca 8k nebo 70-200/4 cca 10k pripadne bych si priplatil nejaky 4k a jeste mrknul po nejaky sigme 70-200/2,8.... ta 55-250 je fakt akorat do peknyho pocasi, ta svetelnost stoji za prd...
    JIRAS111
    JIRAS111 --- ---
    ONASYS: asi tak, ono zkus se podivat co kde v teto cenove kategorii naleznes a zjistis, ze mas vyber vicemene uzavren na tom co ti tu pise njal...zadny dlouhy hledani te neceka
    NJAL
    NJAL --- ---
    ONASYS: Hm, v principu se sport foti svetelnymi teleobjektivy, pevnymi skly a zoomy, coz je nad tuto cenovou hladinu... Do ni se vleze EF-S 55-250, ale ten bude na sport akorat do pekneho pocasi venku.
    ONASYS
    ONASYS --- ---
    Cau, mam dotaz. Chci poridit objektiv na EOS 600D, zoom na foceni sportu, vzhledem k ambicim a telu staci neco okolo 5-8K, co byste doporucili?
    TURBO
    TURBO --- ---
    K_1: asi bych zkusil postupně nižší verze firmwaru, pak asi AWH servis (vzhledem k původní verzi 1.0.3 v tvojí 1000D nepředpokládám, že by byl ještě v záruce).

    Err #99 je bohužel blíže nedefinovaná hláška, že "něco není vpořádku" :/ Může to bejt problém s baterkou, kartou, komunikace se sklem/čipem v redukci (v tvym případě by to musely bejt zanesený kontakty jen na těle když to hlásí se seťákem i s redukcí na M42) atd.

    Nějaký počteníčko tady http://www.lensrentals.com/blog/2008/12/canons-error-99-the-man-the-myth - snad pomůže. Obecně se toho o EOS err 99 dá vygooglit nepřeberný množství.

    Držim palce, ať se to v lepší obrátí a napiš pak, čím to bylo, ať si i ostatní rozšíří obzory :)
    K_1
    K_1 --- ---
    Čau lidi mám dotaz: ERR #99 na Canon Eos 1000D firmware tam byl 1.0.3. tahle verze měla nějakou chybu, firmware se nahrazoval novým verzi 1.0.7 myslím. i po druhém přehrani firmwaru se chyba ukazovala. za celou dobu opečovavaný, bez padu, objektiv setak a stare M42+redukce s cipem.

    neměl jste nekdo podobný problém, popř jak se ho podařilo vyřešit..když tak do pošty diky, hezkej den :-)
    NJAL
    NJAL --- ---
    KOJA: Rado se stalo :-) No, "kanonizovan" jsem od 5/2006, a docela rad si delam prehled. Take jsem krom 1xxxD, 7D a 5D mel z kazde hlavni rady alespon 1 ks :-) A jsem pes na PD AF....

    ADAM: No bat. Hrozne medium. ;-)
    ADAM
    ADAM --- ---
    NJAL: trsátka :-)
    KOJA
    KOJA --- ---
    TURBO, NJAL: Moc dekuju! Skoro si zacinam rikat, ze tady mezi canonistama vladne nepoznany duch pospolitosti :-)

    TURBO: Potom asi nezbyva nez priclonit a chybejici desetinky dohnat... Ale otevrelo mi to oci, doted jsem neorigo jednoduchy veci k foceni kupoval na ebay od cinanu celke bez starosti.

    NJAL: Parada, takovyhle prehled bych asi nedogoogloval. Dokazal bych si to predstavit (samozrejme jako Tvuj NAZOR) na home.
    NJAL
    NJAL --- ---
    BTW, 400D sam mam coby fotak na kazdodenni noseni, a 350D jsem mel na zacatku me "kanonizace" ;-)
    NJAL
    NJAL --- ---
    KOJA: No, redukce na jine systemy opravdu cocku nepotrebuji, ale bohumzel redukce na vlastni Canon FD cocku potrebuji, pokud chces ostrit na nekonecno. Takze na to pozor.

    Ad lowend tela:
    * 300D ma stejnou baterii jako vyssi tela 10D-50D, tak to by mohla byt mozna nekde vyhoda. Zaroven je to nejvic sumici telo a ma non-high precision AF
    * 350D je o neco zmensena 300D, s baterii NB-2LH, 8MP, sumi mene nez predchudce, nicmene s nim sdili AF
    * 400D je muj favorit - ma AF vyssi rady (20D-30D), pouziva baterii jako predchudce a pro me ma to plus, ze jeste nabizi CF slot. 10MP
    * 450D uz zere trsatka, AF/baterie jako u predchudce, ale uz umi live view a i v nem ostrit. 12MP
    TURBO
    TURBO --- ---
    KOJA: je to tak, bohužel. Někde jsem i celkem nedávno narazil na výkres tý redukce a pojednání o tom, že když je čelní stěna redukce silnější o pár desetin mm tak už je to špatný :)
    KOJA
    KOJA --- ---
    TURBO: To snad ne, to jako ze to cinani spatne spocitali? To je zlej sen. Dekuju za info.
    Potrebuju fotit skrz skla na Pentacon Six co jsem koukal, tak redukce s tim cipem vyjde skoro na $40... Ale mam jeste redukci P6->M42 a M42->canon jsou o hodne levnejsi, tak asi pujdu touto cestou a ohlidam to ostreni na nekonecno.
    TURBO
    TURBO --- ---
    KOJA: bacha na redukce na M42. Existuje varianta, která ten plech silnější než by měla a s tou se bohužel nedá zaostřit na nekonečno (celá opt. soustava objektivu je kousek dál od senzoru než by bylo záhodno).

    Kdybys ji kupoval, nech si od prodejce 100% potvrdit, že lze ostřit i na nekonečno.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam