• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    VASAXCanon EOS xxxD a xxxxD Canon EOS 1000D, 1100D, 400D, 450D, 550D, 600D, 650D, 40D, 50D, 60D)
    CALCULON
    CALCULON --- ---
    SHADOW__: Já mám Canon 15-85 IS USM. Celkem slušný univerzál, i když by asi mohl být i levnější no...se seťákama zkušenosti nemám. EF-50/1,8 mám taky, ale člověk ji využije opravdu pomálu, tak na focení obličejů v hospodě, ale jinak je to moc dlouhé sklo na 600D.
    Jinými slovy, já začínal na 600D s 15-85 a vlastně jsem u toho i zůstal po dva roky. A stejně jako EDA to i na ten časopis stačí (i když pochopitelně ne na National Geographic).
    PAPRIKODLAK
    PAPRIKODLAK --- ---
    NJAL: Ten 55-250mm STM má akorát jednu výraznou nevýhodu - nedá se sehnat na bazaru.
    NJAL
    NJAL --- ---
    SHADOW__: Myslim, ze na zacatek by stacily oba EF-S IS *STM* setaky, 18-55 a 55-250, a na hrani s malou hloubkou ostrosti a lowlight veci EF-50/1.8 Mk2.
    SHADOW__
    SHADOW__ --- ---
    NJAL: Noo tak nějak od všeho trochu :D
    NJAL
    NJAL --- ---
    SHADOW__: Zakladni otazka, co chces fotit?
    SHADOW__
    SHADOW__ --- ---
    BACKORA:
    KALIBAN:
    EDA:

    Díky moc za odpověď. A jakej objektiv byste k tomu doporučili? Něco za rozumný peníze.
    BACKORA
    BACKORA --- ---
    SHADOW__: Má to svoje omezení (ergonomie, funkce), ale co se týče kvality výstupu, je to totéž, co 60D, 7D. To samý vlastně platí pro celou řadu 550D-700D.
    KALIBAN
    KALIBAN --- ---
    SHADOW__: s nejakym lepsi sklem ano.. se setakem uz dnesni kompakty za normalnich podminek budou fotit srovnatelne
    EDA
    EDA --- ---
    SHADOW__: No podle toho, kolik stojí ;-)
    Zrcadlovka bude fotit fajn, se starší 550D nemám problém, publikuji v časopise, semtam i titulní stránka.
    S rukama to bývá horší.
    SHADOW__
    SHADOW__ --- ---
    Zdravím. Má cenu kupovat si canon 600D?

    Je to taková divná otázka - mám tím na mysli, jestli takhle levná zrcadlovka bude fotit dobře, na to kolik stojí.

    Díky.
    VASAX
    VASAX --- ---
    Jo to neposoudím, nasedl jsem až na generaci 450D a pak 60D, a tam ty rozdíly vůči předchůdcům jsou. Pak přišla sada malých kroků pro XXXD řadu jež se daly shrnout jedním foťákem a ne třemi...
    Ale Canon je často bratr zpátečník, no...
    NJAL
    NJAL --- ---
    VASAX: Jasne. Ale muj dojem byl, ze za obdobi od 350D az do 40D (ctyricet) se toho v AF technologii Canonu zmenilo malo, leda ze 350D byl posledni fotak sve tridy bez high precision krize. Jinak 30D, 400D a 40D na muj vkus plusminus ostri stejne, to jest dost slabe. Ze v tech tridach z meho pohledu nebyl prakticky zadny rozdil (one-shot f/1.x sklo) bylo pro me takovy fakt, ze Canon proste nechce, aby 1D nizsi tridy dychaly na zada. Tak me ted dost vykon 100D prekvapil, abych pravdu rekl, necekal jsem, ze bude AF az tak dobry.
    VASAX
    VASAX --- ---
    NJAL: Ale pochybuji že jsou v tom začleněny stejné komponenty a postupy jako v době 400D :-)
    NJAL
    NJAL --- ---
    VASAX: No ale ciste teoreticky (= na papire) ma 400D stejny AF jako 100D. 8 normal precision jednosmernych bodu a jeden high precision kriz uprostred.

    PAPRIKODLAK: Je v tom mnohem vetsi hledacek (=vetsi hrb a skleneny hranol uvnitr), konstrukce musi byt bytelna pro profiky, je tam vykonnejsi elektronika a v integrovanem gripu velka baterie na tisice zaberu. Take se pocita, ze tento fotak bude nasazen na velke objektivy, tak je masivni. Mam jeho pradedecka, a neda se rici, ze by se s nim fotilo spatne nebo se spatne drzel. Jen neni na noseni "jen tak".
    PAPRIKODLAK
    PAPRIKODLAK --- ---
    Tak. Koupil jsem jsem 100D (+ 18-55 mm IS STM).
    Koukal jsem na 1DX. Co do toho foťáku schovali, že je tak gigantický...?
    VASAX
    VASAX --- ---
    NJAL: Tak ve srovnání s 400D nemám pochybnosti, ta už je pekelně obsolete :-D.
    Jinak teĎ jsem viděl nějaký 10D (má kamarádka), a myslel jsem si že se při staru seklo, jak dlouho se to po zapnutí načítá :-D
    NJAL
    NJAL --- ---
    VASAX: Na *presnost* pri one-shot modu na stredni senzor je 100D hodne blizko me 1D2N. Nic jineho dalsiho nerikam :-) Proste pocet dobre zaostrenych fotek treba pri 50/1.4 na f/1.4 vyrazne vzrostl na 100D ve srovnani s 400D a 40D...
    VASAX
    VASAX --- ---
    NJAL: takže říkáš 100D blízko 1D, jo? :-))))))
    NJAL
    NJAL --- ---
    VASAX: A jaky chces mit HW/SW srovnani? Vim samozrejme, jak vypadaji body, kolik maj baselines a jake druhy. Nemam informace o tom, jak jsou jednotlive baselines u 100D tvorene, protoze jsem jeste nevidel schema AF senzoru. O SW ani nemluve, netusim, jake algoritmy Canon pouzival/zmenil v poslednich letech.

    Takze krom znalosti vyse proste vim, ze 350D,400D, 30D a 40D se me 1D2N nemohly v zadnem pripade rovnat, a byla tam velka mezera, ale tahle 100D je nejak blizko :-)))
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam