• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    VASAXCanon EOS xxxD a xxxxD Canon EOS 1000D, 1100D, 400D, 450D, 550D, 600D, 650D, 40D, 50D, 60D)
    PAPRIKODLAK
    PAPRIKODLAK --- ---
    VASAX: Já teď zůstanu u 18-55 IS STM a 50mm II a časem koupím asi Canon EF 70-300mm f/4,0-5,6 IS USM. Sice se tím co mám blbě nenápadně fotí street fotky, ale budu to muset zvládnout.
    VASAX
    VASAX --- ---
    PAPRIKODLAK: Seťák co bych myslel pravidelně používat bych bazarový nekupoval...
    NJAL
    NJAL --- ---
    CALCULON: Delka ohniska 50mm na cropu zalezi casto na vyberu sceny a vzdalenosti. Tohle je 85/1.8 na 30D:
    EDA
    EDA --- ---
    Jo tak :-) Já jen že jsi se ptal, co za objektiv ;-)
    No taky jsem to pořizoval postupně :-)
    Nejdřív jsem měl 350D se seťákem (to je teď záložní tělo) a padesátkou, pak přikoupil Sigmu, pak dlouho nic, a pak 550D s Tamronem a bleskem (430EX). Před třemi lety.
    SHADOW__
    SHADOW__ --- ---
    EDA: Wow. Moc pěkný.
    Ale vzhledem k tomu jak dlouho jsem musel makat abych měl na tělo + setovej objektiv, tak podobný věci budu kupovat nejblíž za 5 let :D Spíš nikdy.
    EDA
    EDA --- ---
    SHADOW__: Já mám tohle, je to cenový kompromis (jasně že nějaký dlouhý Lko bych bral), ale v rámci toho ničeho nelituji :-)
    http://www.megapixel.cz/tamron-sp-af-17-50-mm-f-2-8-xr-di-ii
    http://www.megapixel.cz/sigma-70-300-40-56-apo-dg-macro-canon
    a na blbnutí tu 50/1,8 taky...
    Ale poslední tři roky nesleduju nový cvrkot na trhu a radši fotím :-)
    PAPRIKODLAK
    PAPRIKODLAK --- ---
    CALCULON: Se 100D fotím seťákem. Ale po focení na dovolené koukám, že bych potřeboval teleobjektiv (hlavně focení lidí z dálky + občas nějaké to zvíře) a taky nějaký širokoúhlý.
    CALCULON
    CALCULON --- ---
    SHADOW__: Já mám Canon 15-85 IS USM. Celkem slušný univerzál, i když by asi mohl být i levnější no...se seťákama zkušenosti nemám. EF-50/1,8 mám taky, ale člověk ji využije opravdu pomálu, tak na focení obličejů v hospodě, ale jinak je to moc dlouhé sklo na 600D.
    Jinými slovy, já začínal na 600D s 15-85 a vlastně jsem u toho i zůstal po dva roky. A stejně jako EDA to i na ten časopis stačí (i když pochopitelně ne na National Geographic).
    PAPRIKODLAK
    PAPRIKODLAK --- ---
    NJAL: Ten 55-250mm STM má akorát jednu výraznou nevýhodu - nedá se sehnat na bazaru.
    NJAL
    NJAL --- ---
    SHADOW__: Myslim, ze na zacatek by stacily oba EF-S IS *STM* setaky, 18-55 a 55-250, a na hrani s malou hloubkou ostrosti a lowlight veci EF-50/1.8 Mk2.
    SHADOW__
    SHADOW__ --- ---
    NJAL: Noo tak nějak od všeho trochu :D
    NJAL
    NJAL --- ---
    SHADOW__: Zakladni otazka, co chces fotit?
    SHADOW__
    SHADOW__ --- ---
    BACKORA:
    KALIBAN:
    EDA:

    Díky moc za odpověď. A jakej objektiv byste k tomu doporučili? Něco za rozumný peníze.
    BACKORA
    BACKORA --- ---
    SHADOW__: Má to svoje omezení (ergonomie, funkce), ale co se týče kvality výstupu, je to totéž, co 60D, 7D. To samý vlastně platí pro celou řadu 550D-700D.
    KALIBAN
    KALIBAN --- ---
    SHADOW__: s nejakym lepsi sklem ano.. se setakem uz dnesni kompakty za normalnich podminek budou fotit srovnatelne
    EDA
    EDA --- ---
    SHADOW__: No podle toho, kolik stojí ;-)
    Zrcadlovka bude fotit fajn, se starší 550D nemám problém, publikuji v časopise, semtam i titulní stránka.
    S rukama to bývá horší.
    SHADOW__
    SHADOW__ --- ---
    Zdravím. Má cenu kupovat si canon 600D?

    Je to taková divná otázka - mám tím na mysli, jestli takhle levná zrcadlovka bude fotit dobře, na to kolik stojí.

    Díky.
    VASAX
    VASAX --- ---
    Jo to neposoudím, nasedl jsem až na generaci 450D a pak 60D, a tam ty rozdíly vůči předchůdcům jsou. Pak přišla sada malých kroků pro XXXD řadu jež se daly shrnout jedním foťákem a ne třemi...
    Ale Canon je často bratr zpátečník, no...
    NJAL
    NJAL --- ---
    VASAX: Jasne. Ale muj dojem byl, ze za obdobi od 350D az do 40D (ctyricet) se toho v AF technologii Canonu zmenilo malo, leda ze 350D byl posledni fotak sve tridy bez high precision krize. Jinak 30D, 400D a 40D na muj vkus plusminus ostri stejne, to jest dost slabe. Ze v tech tridach z meho pohledu nebyl prakticky zadny rozdil (one-shot f/1.x sklo) bylo pro me takovy fakt, ze Canon proste nechce, aby 1D nizsi tridy dychaly na zada. Tak me ted dost vykon 100D prekvapil, abych pravdu rekl, necekal jsem, ze bude AF az tak dobry.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam