• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    VASAXCanon EOS xxxD a xxxxD Canon EOS 1000D, 1100D, 400D, 450D, 550D, 600D, 650D, 40D, 50D, 60D)
    Klub všech majitelů a příznivců Canonu 450D (a 1000D, jelikož má podobné parametry a shodné příslušenství). Rady, tipy, triky, zkušenosti.

    Majitelé fotoaparátů hlaste info pro nástěnku

    , do pošty nebo ve formátu *INFO_EOS* a zde informace
    rozbalit záhlaví
    PAPRIKODLAK
    PAPRIKODLAK --- ---
    undefined: undefined: Velikost je v pohodě. Mám trochu širší ruku, tak na něj dám jenom tři prsty, ale ničemu to nevadí. Hlavně je docela lehký.
    CERTICE
    CERTICE --- ---
    PAPRIKODLAK: super, diky moc, jsem nejak nebyla schopna vyhledat takovy srovnavac...
    Ja mam trochu obavy z toho, jak je ta 100ka prtavec, ta 1000ka je taky mala, ale tohle je jak nejaky kompakt uz a na to nejsem zvykla, ale asi to chce brat spis jako vyhodu nez nevyhodu :)
    PAPRIKODLAK
    PAPRIKODLAK --- ---
    CERTICE: http://snapsort.com/compare/Canon-EOS-100D-vs-Canon_EOS_1000D
    http://snapsort.com/compare/Canon-EOS-100D-vs-Canon-EOS-700D
    Já jsem spokojen úplně. Věci, která mi na ní chybí, by ji udělaly o dost dražší, takže mi vlastně nechybí nic.
    Ještě ji tu má někdo jako záložní k 1Dx, myslím.
    CERTICE
    CERTICE --- ---
    PAPRIKODLAK: Muzu se zeptat jak jsi s tou 100D spokojeny? Ja prave zvazuju esli si koupit 100D, 600D nebo 700D ,ale co jsem tak cetla tak ta 700D je temer srovnatelna s tou 600D krome procesoru ( pro mne jako amatera jsem vic moc rozdilu nevyhledala) jen je drazsi :)
    Prechazim po par letech z 1000D ...
    Diky za rady :)
    PAPRIKODLAK
    PAPRIKODLAK --- ---
    SHULDAA: Záleží, co se fotí. Za ten měsíc, co 100D mám, jsem už hodněkrát něco nemohl vyfotit, protože to bylo moc daleko. Třeba tuhle Měsíc.
    SHULDAA
    SHULDAA --- ---
    PAPRIKODLAK: Canon EF 70-300mm f/4,0-5,6 sem mel a nevyuzil jsem ho htavne je porad prohazovat.
    PAPRIKODLAK
    PAPRIKODLAK --- ---
    VASAX: Já teď zůstanu u 18-55 IS STM a 50mm II a časem koupím asi Canon EF 70-300mm f/4,0-5,6 IS USM. Sice se tím co mám blbě nenápadně fotí street fotky, ale budu to muset zvládnout.
    VASAX
    VASAX --- ---
    PAPRIKODLAK: Seťák co bych myslel pravidelně používat bych bazarový nekupoval...
    NJAL
    NJAL --- ---
    CALCULON: Delka ohniska 50mm na cropu zalezi casto na vyberu sceny a vzdalenosti. Tohle je 85/1.8 na 30D:
    EDA
    EDA --- ---
    Jo tak :-) Já jen že jsi se ptal, co za objektiv ;-)
    No taky jsem to pořizoval postupně :-)
    Nejdřív jsem měl 350D se seťákem (to je teď záložní tělo) a padesátkou, pak přikoupil Sigmu, pak dlouho nic, a pak 550D s Tamronem a bleskem (430EX). Před třemi lety.
    SHADOW__
    SHADOW__ --- ---
    EDA: Wow. Moc pěkný.
    Ale vzhledem k tomu jak dlouho jsem musel makat abych měl na tělo + setovej objektiv, tak podobný věci budu kupovat nejblíž za 5 let :D Spíš nikdy.
    EDA
    EDA --- ---
    SHADOW__: Já mám tohle, je to cenový kompromis (jasně že nějaký dlouhý Lko bych bral), ale v rámci toho ničeho nelituji :-)
    http://www.megapixel.cz/tamron-sp-af-17-50-mm-f-2-8-xr-di-ii
    http://www.megapixel.cz/sigma-70-300-40-56-apo-dg-macro-canon
    a na blbnutí tu 50/1,8 taky...
    Ale poslední tři roky nesleduju nový cvrkot na trhu a radši fotím :-)
    PAPRIKODLAK
    PAPRIKODLAK --- ---
    CALCULON: Se 100D fotím seťákem. Ale po focení na dovolené koukám, že bych potřeboval teleobjektiv (hlavně focení lidí z dálky + občas nějaké to zvíře) a taky nějaký širokoúhlý.
    CALCULON
    CALCULON --- ---
    SHADOW__: Já mám Canon 15-85 IS USM. Celkem slušný univerzál, i když by asi mohl být i levnější no...se seťákama zkušenosti nemám. EF-50/1,8 mám taky, ale člověk ji využije opravdu pomálu, tak na focení obličejů v hospodě, ale jinak je to moc dlouhé sklo na 600D.
    Jinými slovy, já začínal na 600D s 15-85 a vlastně jsem u toho i zůstal po dva roky. A stejně jako EDA to i na ten časopis stačí (i když pochopitelně ne na National Geographic).
    PAPRIKODLAK
    PAPRIKODLAK --- ---
    NJAL: Ten 55-250mm STM má akorát jednu výraznou nevýhodu - nedá se sehnat na bazaru.
    NJAL
    NJAL --- ---
    SHADOW__: Myslim, ze na zacatek by stacily oba EF-S IS *STM* setaky, 18-55 a 55-250, a na hrani s malou hloubkou ostrosti a lowlight veci EF-50/1.8 Mk2.
    SHADOW__
    SHADOW__ --- ---
    NJAL: Noo tak nějak od všeho trochu :D
    NJAL
    NJAL --- ---
    SHADOW__: Zakladni otazka, co chces fotit?
    SHADOW__
    SHADOW__ --- ---
    BACKORA:
    KALIBAN:
    EDA:

    Díky moc za odpověď. A jakej objektiv byste k tomu doporučili? Něco za rozumný peníze.
    BACKORA
    BACKORA --- ---
    SHADOW__: Má to svoje omezení (ergonomie, funkce), ale co se týče kvality výstupu, je to totéž, co 60D, 7D. To samý vlastně platí pro celou řadu 550D-700D.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam