• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    RAILAJEZEŘÍ-ZÁMEK SNŮ A SPLĚNÝCH PŘÁNÍ
    Zámek Jezeří-perla Krušnách hor, architektonický monument napříč časem i prostorem od středověku po temný věk mosteckých dolů. Místo, kde se snoubí krása i hrůza v jediném pohledu. Jezeří-záchrana zámku, strašení a jiné povedené akce.

    OŽIVLÁ STRAŠIDLA NA JAZEŘÍ
    26.-27.10. 2013
    Karneval mrtvých se blíží! Je čas zapálit svíce, oprášit rubáše a vyrazit do temných zámeckých chodeb. Letos se setkáme nejen s upíry ale i s Dias de los Muertos, Přízraky, duchy, zazděným kominíkem, šílenou kněžnou i duchem popraveného mnicha. A jako novinka, letos poprvé se strašidela rozšíří i na nádvoří zámeckého areálu. Chybět samozřejmě nebudou ani tradiční stánky a občerstvení.
    Přihlášení:

    Průvodci
    Pip plus

    Vypravěči a strašidla na nádvoří

    U alchymisty a přilehlá chodba:

    Chodba-

    Upíří ples

    Sklepení

    Temné kouty zámecké a pohyblivé osoby





    rozbalit záhlaví
    RAILA
    RAILA --- ---
    SELLIGAN: Rozhodně, rozhodně, víly, skřítci, Oberon a Titánie a Puk..to určitě..ale určitě tam musí být i Ten Karel Hynek Mácha, neb na tom trvá paní Kastelánka a hlavně on nějak souvisí s datem 15.5. Ale!
    K.h.m. nepsal nejhůř a vůbec by nevadilo, kdyby se předčítalo jeho dílo:)
    Letos se má podle všeho změnit celá koncepce programu v interiéru:) Takže...zámek bude volně přístupný. Jak se to organizačně zajistí už vím:)
    Dále...Ivetka mi zachránila život, protože přišla s nápadem, který zachrání celou koncepci otevřených místností:)
    Jde o to, že v každé místností se má dít něco, co je nazávislé na programu v další, aby tam lidi mohli posedět, poslechnout si básně, hudbu..
    V hlavním sále se bude zpívat, tančit, hrát divadlo..bude i časový program pro hlavní sál.
    Už mám zařízenou baletku na špičkách v klasickém kostýmu. Číst se bude tedy krom Máchy ještě Goethe, páč na zámku osobně byl. a pak tam bude místnost autorského čtení(kdo znáte Jirku Básničku). Na divadlo bych moc ráda Peldrica, neb on toho Shakespeara jako fakt umí..a pak, kdo se přidá a bude ochoten se přidat s čímkoli, co umí..:)Znáte to:)
    Je to jen nástřel, je potřeba do toho zakomponovat i venkovní program, kam Víly a spol. zapadnou úplně přesně. Na výmýšlení máme dost času:)..., jen v neděli musím na zámek napsat název akce..., takže kdyby vás něco napadlo..Hanka v tom chce toho Máchu...Já jsem pro něco ve stylu Květinová nebo Májová slavnost na Jezeří:))
    MIHAI
    MIHAI --- ---
    SELLIGAN: Doufám, že nebyly původně určeny panu Jiřímu P. :)
    SELLIGAN
    SELLIGAN --- ---
    RAILA: a jako bych to tusila, jsem v procesu vyrabeni hromady organzovych kyticek :)
    SELLIGAN
    SELLIGAN --- ---
    RAILA: klidne se hlasim do organizacniho tymu :)
    (posledni dobou jsme nejak ve svungu :)
    ale Karel Hynek Macha....to verim, ze melo byt jen prirovnani

    ja spis myslela na Oberona a Titanii a kvetinove vily a skritky, porad je tu taky muj napad z minuleho roku - Labyrint s kralem skritku a tak vubec...

    hlavni tento rok bude jednoducha dejova linie, pokud vubec nejaka...lidi nehledaji narocne souvislosti (viz podzimni masky, temer nikdo nepochopil oc slo..ale to uz jsme probrali) Lidi chteji hezkou podivanou za svoje penize, lidi touzi po archetypech a pohadkach
    MERLE
    MERLE --- ---
    raila: doufám, že si uvědomuješ, že karel hynek byl pěknej úchyl a psychicky narušenej člověk... v jeho jméně bych já radši nic nepodnikal :)
    MORGAIN
    MORGAIN --- ---
    RAILA: Sounds good :-)
    Jsem ochotná v nějaké formě pomoci, pokud to bude v mých silách.
    ZURG
    ZURG --- ---
    RAILA: píšu si :)
    RAILA
    RAILA --- ---
    SELLIGAN: Výborně:)
    Doba sněhu je pryč a já bych málem zapomněla:)

    LETOS BUDE SLAVNOSTNÍ SLAVNOST OTVÍRÁNÍ A JARA 15.5. ZATÍM VŠE VE JMÉNU KARLA HYNKA MÁCHY, KVĚTINOVÉHO BÁLU, POEZIE, HUDBY, ZPĚVU A TANCE..
    a rozhodně sem s nápady:)
    Popravdě vůbec bych nebyla nevděčná za tým dvou tří dalších hlav, které by mi s tím pomohly:))
    SELLIGAN
    SELLIGAN --- ---
    bude otvirani sezony nebo se to rusi uplne?
    mam par napadu...
    FENIXI
    FENIXI --- ---
    jestli je ta termoska oranžová tak je asi má=)
    RAILA
    RAILA --- ---
    SELLIGAN: Korzet mám, nějakou termosku jsem taky odvážela, červenou snad nebo tak. Popravdě jsem ještě pořádně moc nekontrolovala co mám sebou ze zámku, neb jsem byla fakt dlouho nemocná a pak na to zapoměla:)ale tyhle dvě věci se vybavuju..pak ještě bílé triko s rolákem a dlouhým rukávem:)
    VANIDLO
    VANIDLO --- ---
    ALLEERA: Ano, nůž jsem kupodivu přecejen našel:) ale mám pocit, že to bylo bez mého přičinění, protože já bych si na něj určitě zas nevzpomněl. Možná že v tom mělo prsty to víno...:)
    SELLIGAN
    SELLIGAN --- ---
    a chybi mi i termoska

    Railo nemohla bys sem napsat seznam veci, ktere se nasly?
    Jestli teda nejake?
    ALLEERA
    ALLEERA --- ---
    VANDILO: Našel jsi nakonec ten svůj nůž? Nechala jsem Ti ho na pokoji č.: 6
    ALLEERA
    ALLEERA --- ---
    Ahoj, tak jsem se po té spoustě let nevědomosti konečně zaregistrovala na nyx.
    Též přispěji svým obilím do mlýna honosícího se názvem Strašení, ačkoliv velmi pochybuji, že tu bude ještě někdo číst. Byla jsem rusalka a téhle akce jsem se zúčastnila poprvé. Popravdě jsem se na zámek těšila už asi dva roky, ale vždycky mi do toho vlezlo mrzce placené zdravotničení.
    V sobotu se mi naše role nelíbila, vlastně jsem ji ani nepochopila.
    Rusalky: ,,A co máme dělat?''
    Raila: ,,Vy budete lákat děti na poklad, ale nesmíte je pustit dovnitř, aby ho nerozkradly. ''
    Chápu, že děti, ledva by spatřily blyštící se diamanty, začaly by po něm natahovat své všechtějící packy, poněvadž lidi nepocházejí z opic, ale ze strak. Jenže nám tam pak zbyl prostor o rozměrech 2 x 2,5 metru a měly se tam vejít tři rusalky, jeden rytíř, jeden rohatý, jeden černý v kápi (o prvoplánovém Pepovi nemluvě) tři loutky, dva průvodci a tucet dětí s rodiči. Improvizujte. Jelikož běžně netaháme po kapsách černé díry, byli jsme rádi, že jsme se tam vůbec vešli. Vznikla tak nicneříkající přeplácaná místnost bez zjevného nápadu či efektu.
    V neděli to bylo o hodně lepší, měly jsme prostor na blbnutí a dokonce jsme se i zahřály. Dojem jen kazil jakýsi průvodce, jež tvrdil, že rusalky mají na zámku funkci praní záclon.
    Co se druhého pohledu týká, kolegině z práce mi říkala, že strašení bylo drsné a opravdu děsivé.
    Bohužel jsem neměla možnost si zámek projít, ale z toho, co jsem viděla, se mi líbila upírka, i když mi přijde, že byla dána do překrásné místnosti, která se dala využít mnohem lépe, jedna upírka byla možná málo, loutky na chodbě, ta mi ale zase přišla škoda, že neměly vlastní místnost. Karneval byl nádherný, proti tomu žádná. Bludičky byly taky skvělé, neměla jsem potuchy, jestli mám před sebou schody nebo rovinu, ale působilo to, jako kousek vytržený z diska a celkově mi to nepasovalo do celku Strašení. Divoké jsem bohužel neviděla.
    Celkově to ale považuji za supr akci, když to dobře dopadne, příště pojedu zas a jsem mocc ráda za to že jsem tam poznala spoustu skvělých lidí.


    BORUVKA03
    BORUVKA03 --- ---
    SELLIGAN: ten má u sebe Raila
    SELLIGAN
    SELLIGAN --- ---
    jinak od Jezeri postradam sametovy korzetovy vrsek co mela na sobe jedna z masek v nedeli (myslim, ze Boruvka)
    SELLIGAN
    SELLIGAN --- ---
    KATHY_: me se ta fotka libi!! zadny debil!!

    fotka s Kajou tam je, ale v masce
    KATHY_
    KATHY_ --- ---
    SELLIGAN: Jsem čeklala kdo tu fotku vytáhne :D Jinak ale zlobim se.. Nechala jsem se vyfotit s Kájou a ta fotka tam není, ale tahle kde vypadám jako naprostý debil.. ach jo
    SELLIGAN
    SELLIGAN --- ---
    Kathyin nadseny vyraz me dostal :)- http://tarcinec.cz/alba/134/35/
    KADOUS
    KADOUS --- ---
    Alba - Petr Tarčinec
    http://tarcinec.cz/alba/134/
    VANIDLO
    VANIDLO --- ---
    MORGAIN: Naprosto souhlas...:)
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam