• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    TOMEEKJungle / Drumandbass a všemožné zlámaniny

    DISKOFILŮM VSTUP ZAKÁZÁN / 2024: ZBYLI JEN DISKOFILOVÉ A DŮCHODCI

    EMOTIKONY / PHUN WORDS

    I Klute to ví: "Never trust a white man with dreads"

    2014 motto: never trust a dj that doesn't use headphones...

    rozbalit záhlaví
    L4MA
    L4MA --- ---
    AKISAN: tak uz to, ze navstevu legendarniho producenta a dje shrnujes takhle [ AKISAN @ Jungle / Drumandbass a všemožné zlámaniny ] trochu zavani, ne? :)
    jako nic proti, ale zajimalo by me, jak moc jsou takovyhle ody PECIK: DRY_ROT: zapricineny tim ze "uuu stoji predemnou Kemal, tak to nebudu tak tvrdej, jakoby to byl Volume plus, nebo Mustafa a sheriff".
    jo, jsem rad ze jsem ho videl/slysel, ale rozhodne nas neprisel "hudebně a zvukové obohatit a zanechat v nas něco, co není jako dnešní main proud shitove neuro clowni produkce bez duse". :D podle me treba SYXAO: rozhodne chybu neudelal, a dal bude mit v hlave jen staryho dobryho Kemala, kterej hraje prvni ligu a nevypada, ze mu ulitly vecly. :)
    a jak je kdo pokornej me fakt jako posluchace nezajima, viz debata o tom, jak si nekdo zosklivil Goldieho nebo Majklovu hudbu, kdyz zjistil, ze nejosu slunickovy...
    DRY_ROT
    DRY_ROT --- ---
    MEDAN: Ve Fabricu jsme proleteli branou casu - party mela dle meho uzasnou atmosku (neurodeti byly v Marley, decentni svetla, super zvuk, plno starych znamych, hity mladi...). Hral se stary dobry techstep (bo Ova), ktery vyustil Kemalovym intrem Mesiase... az na par jednoduchych neuroklaunu behem prvni ctvrt hodky mi jeho set sedl a ten zaver v podobe novych technem liznutych veci byl skvely. Bavil jsem se jak pred 17 lety (mozna i vice - tehdy to byl strasny prehul, haha). Jen skoda slabsi navstevnosti...
    FALLENGEMINI
    FALLENGEMINI --- ---
    PECIK:
    AKISAN: taky s Weniou obvykle nesouhlasim, ale pod tohle bych se podepsal, komplet. me jeho set bavil presne z duvodu popsanych nize.
    AKISAN
    AKISAN --- ---
    PECIK: je to divny ale musim s nim souhlasit....hlavne v tom ze tohle se proste melo podporit. Uz jen z ucty k tomu cloveku co vsechno udelal a kolik sme toho od nej dreli tyden co tyden. muj nazor.
    PECIK
    PECIK --- ---
    MEDAN: kopiruju Weniu z FB, nevim jak moc tady chodi. Ja musim rici, ze jsem byl skepticky a moje dedkovstvi (a ranni vyjezd do hor) zvitezilo a neucastnil jsem se.

    Za me set, který si budu hodně dlouho pamatovat. Už jsme slysel par jeho setu, když se teď vrátil a očekával, ze to nebude čisté retro. Ale to co předvedl Kemal včera se nedá dobre popsat. Evidentně je to oldschooler, pac neměl úplně nachyste mixy imo a valil to na freestyle..zaznělo spousta novych dubs a taky nějaký phace atd, plus snad 1-2 oldschool tracky..ale proste stavba setu, beaty tracku...normální orgasmus...půlka lidi to imo nepobrala, nebyl to klasicky rovny beat, což dnešní deti nepobiraji...krasne samply, nebylo to vůbec Kemal je back, ale Kemal nas prisel hudebně a zvukové obohatit a zanechat v nas něco, co není jako dnešní main proud shitove neuro clowni produkce bez duse...Kdo slysel nový track od nej musí chápat wo co go....krom Messiah a druhého tracku nevím názvy :)) PS upřímně bylo méně lidi, nechápu, ze oldschooeri až na par výjimek nedorazil, ze ti co chodí na vanocni Ssd nebo 90ky nebyli, asi pro ne není Kemal tak zadadni jako pro nas...mno a ještě jeden fail...ty chcanky co delali party v marleyi, by si měli uvědomit, ze bez Kemala by jejich neuro neexistovalo, a tak jim asi nedoslo, ze by jednou nemuseli dělat tuctovou party v Marleyi a měli by se podívat a podpořit tuhle special kalbu jak jsme to za nas delali my, kor když tenhle typek zmizí ze scény na xyz let Ares se vrátí a dojede po skoro 20letech na stejne místo činu...
    ...tohle je fakt ekl...
    MEDAN
    MEDAN --- ---
    ...a ted me jeste zajima co Kemal v Ostrave?
    AKISAN
    AKISAN --- ---
    AKISAN: s dovolenim.... myslim ze by se to par lidem odsud hodne libilo.... ve videu novej rmx Doc Scott - Shadowboxing od Bennyho

    https://www.instagram.com/p/B8omJdbHcbL/
    AKISAN
    AKISAN --- ---
    A protoze sme v dnb auditku tak vybornej set dal v patek BENNY L na Darshire... mraky amenu, rozlamanosti, klasik atd.
    M4Y4
    M4Y4 --- ---
    DABE: ze se tam „nahore“ (nasviceny jako standa hlozek) necitil moc dobre
    - tohle jsi vystihnul přesně, ani jsem to tu nechtěl rozebírat. Ta stage je pro mě dost nepřirozená, DJ stojí vysoko, mix jsem měl pomalu u pasu a na stropě je umístěn dost ostrý LED pás, se studenou bílou. Je to natolik nepříjemný světlo, že mi to bránilo se vůbec podívat na lidi a parket, ale možná je to jen problém mého zraku
    - ta atmosféra Stormu mi bohužel taky nesedí, nehledě na to, kdo tam hraje, prostě mi tam nesedí energie toho místa - to je ale taky čistě subjektivní
    AKISAN
    AKISAN --- ---
    me teda zamrazilo kdyz Kemal dal MUMMY a hlavne tohle

    Optical - To Shape The Future (Remix)
    https://www.youtube.com/watch?v=mGckyqqJGrY


    jinak teda, me prislo ze se u michani trapi a neni si jistej. ALe to je tim ze neni vyhranej.
    L4MA
    L4MA --- ---
    M4Y4: jen bych doplnil, ze stary veci byly asi 4, a toho necra a tvrdejch urvanejch veci bylo o hodne vic nez v tech setech co byly k poslechu. kazdopadne to bylo i tak celkem dost zajimavy, co se michani tyka (Star Trails mix highlight setu), nicmene krome tech "acid" veci, jak rikas, v podstate naprosto nezajimava az otravna selekce...

    Koogi totalni nuda, a Pixie se Saykem uplne mimo, takovahle selekce a divadlo za mixem patri na uplne jinou party...
    atmosfera klasicky zadna, ale zvuk byl na storm relativne v pohode.
    DABE
    DABE --- ---
    M4Y4: rozpacite pocity jsem mel taky, ale ne ze setu kemala, ten mi dost sedl a neco podobného jsem ocekaval. navíc prijemne prekvapil technikou mixu. zaroven bylo videt, ze improvizuje, coz cenim!
    myslim, ze se tam „nahore“ (nasviceny jako standa hlozek) necitil moc dobre. ostatne ani ja bych se tam necitil… celkove mela akce dost spatnou atmosferu. koogiho jsme stihli asi jen cca 30min,
    ale selekci to bylo (ve vsi ucte) pomerne mimo. pixie, jeho selekce a mira hlasitosti cca +35 procent up taky nepotesila. kombinace sayko/pixie není dle meho zrovna stastna.
    sayko za ty dva treky vzdy zapocal nejakou story, kterou pixie nasledne okamazite zabil.
    nemyslim si, ze jsem vuci stormu extremne zaujaty a nechal jsem se nest na vlne dojmu. vysledek je bohuzel tristni. prevladal pocit tuctove akce, bez naznaku invence, kterou si kemal rozhodne zaslouzil (at uz min ve forme pohlidani zvuku)
    AKISAN
    AKISAN --- ---
    M4Y4: me teda by i stacilo ho videt live, ze je real)))

    stejne jako bych si chtel jednou podat ruku s Aphex Twinem.

    Ja si celkove myslim, ze on sam da tak rok a zase zmizi.
    SOLDIK
    SOLDIK --- ---
    ceske budejovice - gred + maddoc

    Gred Lvov & DØDGY - Champion
    https://soundcloud.com/gred_music/gred-lvov-dodgy-champion
    M4Y4
    M4Y4 --- ---
    Tak jo, ad Kemal v Praze.

    Dostal jsem přesně to, co jsem čekal, v dobrém i špatném.

    Videa, která se šířila po internetu jsou naprosto vypovídající, co čekat, tj. set ze starých a nových věcí.

    Dovolím si tvrdit, že spousta lidí šla na mejdan s očekává nějakého history setu, což se u mnohých nesetkalo s přijetím. Ostatně, ten mix starých a nových věcí mi vůbec nevadí, sám to mám rád, dává to velký prostor ke kreativitě, ale v Kemalově případě to fakt nefungovalo. V tom setu bylo pár fakt skvělých pasáží a to i díky novodobým trackům (zjevně Rusko a východ), které vzdávají hold acid technu. Pokud tedy pominu starý fláky, tady to byl prostě autentický Kemal, v dnešní době. Jenže, pak je tu ten naprostý protipól, kdy ten vibe zabil nějakým praschsprostým moderní nekrem. Tohle fakt bolelo.

    Pokud pominu celou akci jako super slezinu starý dnb komunity, mám z toho značně rozpačité pocity.

    Jeho osobnost tu probírat nebudu, ta bohužel s uměleckým výkonem nemá co společného.

    Dávám mu rok, maximálně dva! (než to zase zabalí)
    SYXAO
    SYXAO --- ---
    INK_FLO: já bych vsadil na ty bytosti z jiných sfér ;)
    AKISAN: tvl už jsem skoro zapomněl jak máš umělecky popsaný obaly desek... ;D

    ad K&C ... vždyď ty jejich sety jsou pořád stejný... minimální obměny... viz třeba co jsem je slyšel na hospitality chroatia a o 14 dní později na LIr 2018 byl to totožnej set 90% tracků stejnejch ve stejným pořadí... se nedivím že ty mixy mají tak geniální když je do úmoru akci co akci opakujou, když budu všude vystupovat se stejným setem tak ty mixy budu mít taky vybroušený jak diamant ale to tady asi každej ne....

    a co se mě týče tak kombinace elektroniky a symfonickýho orchestru tak proč ne zvlášť když se připojí třeba Cleveland Watkiss jako třeba tady
    Phoneheads 'Roll That Stone' (Live in Tonhalle)
    https://www.youtube.com/watch?v=Kqbd0K1G8Lo
    AKISAN
    AKISAN --- ---
    Jinak nevim, kolik ten clovek ma v sobe dobra a pokory, ale kdyz sem si s nim podal ruku, tak me pohltilo stesti po delsi dobe. Typek hodne vchillu a nebejt pred hranim, tak se nechal zlomit na weed jako slusnej clovek.
    AKISAN
    AKISAN --- ---
    Tak se to stalo!

    AKISAN
    AKISAN --- ---
    VON_GILOTINE
    VON_GILOTINE --- ---
    L4MA: naopak, zazil jsem tento koncept na Dom Roland 2roky zpet a je to super. fungovalo to moc.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam