• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    KOC256Windows - (Windows 7, 8, 10, 11, ...)
    JAFAR
    JAFAR --- ---
    KLEINZACH: jj, diky. temp ve slozce s oknama mely 8GB. ale asi to nebude to, co se zaplnuje, protoze uz mi zas zmizelo 300MB a ta slozka je ted na 8MB.. zkusim jeste ten process monitor.
    MRAKY
    MRAKY --- ---
    MRAKY: nejaky update o caldav na win8 ? Vite o necem na obzoru?
    HAWLIS
    HAWLIS --- ---
    KLEINZACH: jo jasny, prikaz ) to uz bych mel zvladnout .) dik
    KLEINZACH
    KLEINZACH --- ---
    tady je to hezky s vobrazkama
    How to Shut Down Your Computer Automatically After a While
    http://www.wikihow.com/Shut-Down-Your-Computer-Automatically-After-a-While
    KLEINZACH
    KLEINZACH --- ---
    HAWLIS: hehe.. to je prikaz msdosu, totiz chtel sem rict windows... otevrit cmd.exe a napsat shutdown /s /t cas
    /s znamena shutdown
    /t cas znamena za jak dlouho (v sekundach, ne v minutach jak sem myslel)
    HAWLIS
    HAWLIS --- ---
    KLEINZACH: "shutdown /s /t 69 treba" tak.. pls ted prosim trochu pomaleji .))
    KLEINZACH
    KLEINZACH --- ---
    HAWLIS: s hibernaci je obcas pakarna, musim vetsinou povypinat v device manageru volby jako "allow device to wake" nebo tak neco. vetsinou to na sobe mivaj klavesnice, mysi atp. mozna jeste updaty jestli neprobouzej
    KLEINZACH
    KLEINZACH --- ---
    HAWLIS: joaha.. v tom pripade shutdown /s /t 69 treba
    HAWLIS
    HAWLIS --- ---
    KLEINZACH: jo, dik. ale fakticke vypnuti tam neni... jen vypnuti dipsplaye nebo řežim spánku.. nevadilo by mi to, kdyby hibernace po nastavenem caste vzdy fachala.. ale neni to tak pokazdy a nevim presne proc.. myslel jsem, ze treba kvuli uTorrentu, kterej pod tim bezi, ale tim to neni.. občas mam jen zaplej prohlizec (i kdyz treba se triceti zalozkama), pustim si video, u toho usnu a rano jede na plno display i komp...
    proto jsem myslel, jestli existuje moznost nastaveni natvrdo vypnuti po x minutach.
    KLEINZACH
    KLEINZACH --- ---
    JAFAR: co v prvnim priblizeni pouzit spacemonger? jestli to neni nekde videt rovnou
    PISKVOR
    PISKVOR --- ---
    JAFAR: Kdysi jsem na to použil
    Process Monitor
    http://technet.microsoft.com/cs-cz/sysinternals/bb896645.aspx
    - vypisuje všechna relevantní systémová volání (je jich fakt HODNĚ, je třeba používat vestavěné filtry), tak jsem koukal, jestli se někam hodně nezapisuje; v mém případě se pachatelem ukázal antivir, který generoval desítky MB logů za minutu.
    KLEINZACH
    KLEINZACH --- ---
    jeste k tomudle KOC256: hroznymu menu.
    menu jako takovy mi nevadi, vadi mi ze ty veci s tama nemuzu jako first person klikac odj*bat (do riadnej ...).
    treba sem nainstaloval gvim a celej jeden sloupec nalezi vecem od vimka. a ja jako mocny uzivatel vim, ze budu potrebovat nejvyse jednu polozku.

    ale mozna to bude nekde jako adresarova struktura (podobne jako AppData\Roaming\Microsoft\Internet Explorer\Quick Launch)
    JAFAR
    JAFAR --- ---
    chtel bych se zeptat, ve win7 se mi zniceho nic zaplnuje cecko, aniz bych neco delal. snazil jsem se zjistit, ktera slozka to je, ale nemuzu na to prijit. skryty mam samozrejme zobrazeny, tmp vymazany, ProgramData to neni a slozka Users ma taky porad vicemene stejne. Na plose nic.
    Puvodne mi to ze 4GB kleslo na nulu, tak jsem promazal, co jsem moh, uvolnil dalsi 3,5GB. opet je to pryc.
    nemate s tim nekdo zkusenost?
    diky
    KLEINZACH
    KLEINZACH --- ---
    PISKVOR: kej zapatram, dekuju za vysvetleni
    PISKVOR
    PISKVOR --- ---
    KLEINZACH: Everyone je (IMHO univerzální) skupina, ne uživatel. Pokud jí dáš kompletní práva na ty soubory, bude k nim mít přístup kdokoli z obou OS.

    U Windows z hlavy nevím - určitě pomůže úplné vypnutí (tedy nikoli sleepy ani hibernace - neboli S1-S4; úplný S5).
    KLEINZACH
    KLEINZACH --- ---
    PISKVOR: jo, tak nejak sem si rikal ze to bude. trosku jsem doufal, ze by mohl existovat nejaky user s univerzalnim sid (everyone nebo tak neco), ktery by pracoval pod obema.

    ha! to bude ono, hibernaci mam rad a pouzivam kdyz muzu. jak to obejit? je nejakej prikaz "flushni vsechno"?
    NECROMAN
    NECROMAN --- ---
    KOC256: zrus zaskrtnuti v nastaveni Taskbaru, abys mel zobrazeni vsech aplikaci jako vychozi:
    KOC256
    KOC256 --- ---
    NECROMAN:
    kdyz kliknu na start tak vidim co jsem tu pastnul... co to tu mas ty je to prepnuti do mestra tou sipeckou dole v levo. Jak toho docilim?

    Proto jsem to tu popisoval, aby bylo zrejme jak to u me vypada...
    NECROMAN
    NECROMAN --- ---
    KOC256: proste si pripni oblibene aplikace do nabidky Start? Od toho tam ta nabidka je :)
    PISKVOR
    PISKVOR --- ---
    KLEINZACH: Jak rikas - pekelne: v kazdym OS mas pravdepodobne jinej SID, takze pokud tem souborum nastavis blbe opravneni, tak se k nim z toho druhyho nedostanes (ale z toho prvniho bys je porad mel videt). To se da resit pres advanced options a prevzit prava (jsi-li administrator).

    Co se tyce tech mizejicich dat - nepouzivas tam hibernaci na disk? Tim by se mohlo stat, ze mas neco z prvniho OS jeste v zurnalu, kterej pak ten druhej bere jako "hmm, nezapsany data; tak je zahodime a zkontrolujeme disk."
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam