• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    KOC256Windows - (Windows 7, 8, 10, 11, ...)
    SWIST
    SWIST --- ---
    Zdravim.
    Lze, tedy spíš jakým způsobem, se dají vypsat logy ze systému aby byly nějak rozumně čitelné.. (Win 7 x64) Jde mi o to že mám po nějaké době bez aktivity nastavenou hibernaci, ale stává se mi že se počítač sám třeba ve 3 ráno probudí.. Nejen, že mne to vzbudí, ale už i z principu mě zajímá to to způsobuje.
    Díky
    FURYAN
    FURYAN --- ---
    AEON: Vyprdni se na pripnuty ikony a vloz si tam normalni quick launch bar. Pokud bys hledal jak, tak napr. http://www.zive.cz/poradna/quick-launch-vo-windows-7/sc-20-cq-438029/default.aspx?consultanswers=1
    AEON
    AEON --- ---
    FESTER: No, to je sice pěkný a znám to taky, ale nefunguje to na ikony připnutý na panel.
    AEON
    AEON --- ---
    Dá se nějak ve Win 7 zmenšit rozestup ikon na hlavním panelu? Dik.
    SETEC
    SETEC --- ---
    KROMANON: není to v možnostech v levém menu?
    KROMANON
    KROMANON --- ---
    Ví někdo jak jednoduše změnit nastavení aby mi w8 necpal jakýkoli soubor k uložení ve výchozím nastavení na skydrive ale do dokumentů na disku?
    PISKVOR
    PISKVOR --- ---
    KLEINZACH: No, na to už je v situaci "otvírají se mi okna sama od sebe" trochu pozdě. Navíc jediná funkční ochrana před zlým internetem je abstinence ;o)

    Ale jinak celkem souhlas: Flash je nejčastější útočný vektor, Javu máš předpokládám vypnutou, o obskurnějších pluginech nemluvě. (A všichni se modlíme, aby se nenašel nějaký bug v tom godawful pluginu k datovým schránkám (inu, Software 602); to bych doporučoval používat výhradně v odděleném virtuálu.)
    KLEINZACH
    KLEINZACH --- ---
    zakladem je mit nejakou ochranu pred zlym internetem
    v mym pripade je to kombo noscript + adblock + flashblock.
    ARIAEL
    ARIAEL --- ---
    PISKVOR: stejne jako user
    PISKVOR
    PISKVOR --- ---
    BEDASHINY: Chytils nekde breberky, pocitace jsou tedy neduveryhodne. "I say we take off and nuke the site from orbit, it's the only way to be sure." Neboli podstatne (!) veci zazalohovat, pak vsechno smazat a reinstalovat z duveryhodnych zdroju. Priprav se na moznost, ze zalohovane soubory mohou byt rovnez infikovane.
    BEDASHINY
    BEDASHINY --- ---
    Prosím o radu..poslední dobou se mě na všech PC něco zblblo...když kliknu na něco třeba v seznamu tak se mě to jako by zatřese a vedle se otevře daší oknu s nějakejma hrama...dělá to tak na jedni kliknutí z deseti... a na původním okně musím zmáčknout F5 aby začalo fungovat....co se to děje nevíte někdo?? Když to ignoruju a pak končím tak mám dole třeba deset oken s nějakejma hrama....a přitom ani na jednom PC hry nehraju ani po nich nikde nepátrám...
    RUM
    RUM --- ---
    zdar, nevíte proč mi na win8 začala blbnout wifina? stává se mi, že síť na kterou jsem připojenej někdy úplně zmizí ze seznamu připojení nebo se odpojí a nejde se znova na tuto síť připojit, když je plnej signál...
    PISKVOR
    PISKVOR --- ---
    VOJTAM: Éééé...no, budu to brát jako kompliment :D
    VOJTAM
    VOJTAM --- ---
    PISKVOR: Díky už to jede, občas jsem trochu natvrdlej :) Paráda už to dojelo a je to fakt funkční...
    Bejt žensklá dám ti pusu :-D
    VOJTAM
    VOJTAM --- ---
    PISKVOR: Jasně.. teď už to chápu :)
    musím si to příště přečíst celé :)

    Díky.
    PISKVOR
    PISKVOR --- ---
    VOJTAM: Nenašel != není tam (máš Clonezillu LIVE - odtud: http://clonezilla.org/downloads.php ). Viz tento screenshot - hned po "vyberte klávesnici" a "Start Clonezilla", tebe zajímá možnost "device-device":


    Dokonce je na témže webu přímo návod, jak postupovat v tom konkrétním případě:

    Disk to disk clone
    http://clonezilla.org/show-live-doc-content.php?topic=clonezilla-live/doc/03_Disk_to_disk_clone
    VOJTAM
    VOJTAM --- ---
    PISKVOR: Koukal jsme na to, ale nenašel jsem tam možnost, že by to umělo klonovat rovnou disk na disk.
    Nebo jsem možná stáhnul blou verzi.
    PISKVOR
    PISKVOR --- ---
    VOJTAM: Clonezilla Live; má i nástroje na zvětšení/zmenšení oddílu podle velikosti cílového disku a obdobné umravnění Windowsů - kopíroval jsem s tím kde co, od FAT32 přes ext2/3/4 po NTFS, a nikdy nebyl problém.

    Clonezilla live
    http://clonezilla.org/clonezilla-live.php
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam