• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    KOC256Windows - (Windows 7, 8, 10, 11, ...)
    HONZAL
    HONZAL --- ---
    ARXIE: já myslel, že pokud použiju klíč z licence, která je legální na tom samym stroji, je to legální.
    KOC256: hmm, kdoví, co to je za licenci, dam tomu ještě chvíli googlování, přijít o ten klíš by asi byla škoda
    KOC256
    KOC256 --- ---
    HONZAL:
    ja treba na korporatnich Windowsech CD-KEY nezjistim... ale na officech jo...
    ARXIE
    ARXIE --- ---
    HONZAL: tak to se asi budes muset podivat na doklad/karticku, proste jinam nez do OS, zalezi co je to za licenci.. pokud hledas pouze "urcitou" shodu abys nasel ten spravnej klic, tak lze zjistit poslednich 5 znaku, ale vykutat samotnej klic bude mozna orisek (btw. aby to bylo legalni, tak beztak potrebujes vic nez pouze cislo)
    HONZAL
    HONZAL --- ---
    ARXIE: bohužel, pouze IE a windows, MS office nikde...

    já se teda naprosto vůbec nevyznam v licencích, ale předpokládam, že jakákoliv instalace office pod jakoukoliv licencí nějakej klíč má
    ARXIE
    ARXIE --- ---
    HONZAL: zkousel jsem http://www.nirsoft.net/utils/product_cd_key_viewer.html na Win7 a Office 2013 bez problemu detekuje i pres to, ze nejsou uvedene support listu..
    HONZAL
    HONZAL --- ---
    ahoj,

    potřeboval bych zjistit produktový klíč pro MS office kvůli reinstalaci a když spusti key finder, najde mi to pouze klíč k windowsům a pro office mi to nezobrazí. To je nějaká vlastnost win 8 nebo ms office 2013?
    NECROMAN
    NECROMAN --- ---
    ARIAEL: tak uz mi to spravce zmenil, byly tam blbe prava :)
    ARIAEL
    ARIAEL --- ---
    FURYAN: jop... Jsi v domene a mas utrum panacku :)
    FURYAN
    FURYAN --- ---
    Domenova politka ti nemusi umoznit nektere nastaveni menit.
    NECROMAN
    NECROMAN --- ---
    Dotaz, mam problem s admin pravy ve windows 8 - system se na nekterych mistech tvari, ze mam admina a vsechno - mohu treba bez omezeni spustit regedit, ale jinde i kdyz pouziji contextove menu a "Run as administrator", tak se aplikace tvari, ze jako admin nebezi.
    Kdyz treba spustim nastroj pro konfiguraci UAC pres kontextove menu jako admina, vidim toto:
    imgur: the simple image sharer
    http://imgur.com/IWECYeK
    Nevite nekdo, co s tim? Dodam, ze se jedna o pocitac s uctem na domene.
    POMPO
    POMPO --- ---
    _K5_:
    Budu se o nej starat ja, vzdalena sprava nenastane.
    RATTKIN
    RATTKIN --- ---
    POMPO: OEM se nesmí přenášet na jiný počítač. Pokud vyměníš i procesor, asi to bude chtít novou aktivaci a budeš muset volat prosebně na MS, kde to možná povolí
    LOVE_DALI
    LOVE_DALI --- ---
    POMPO: Za mě, pro BFU to smysl nemá. Já jsem rozdíl pocítil třeba, když jsem potřeboval vytvořit speciální účty pro instalaci sw, kterej tady používáme, ale to jsem nakonec vyřešil příkazama (Linux RuleZ:))
    POMPO
    POMPO --- ---
    Windows 7 64x dve otazky:
    - ma pro BFU smysl porizovat lepsi verzi nez home (Professional, Ultimate)? Professional, co jsem pochopil, ma moznost zapnout si Win XP mod a podporuje nejake dynamicke disky (at uz je to cokoliv), u ulrimate nevidim zadnou zajimavou vyhodu.

    - koupim OEM a vyhori/vymenim desku. Bude mozny to nainstalovat i na novou desku?
    SWIST
    SWIST --- ---
    RATTKIN: Ok, díky,. to jsme potřeboval vědět. Zbytek už si nějak dohledám.
    APPU
    APPU --- ---
    PISKVOR:
    VOJTAM: díky zkusim
    PISKVOR
    PISKVOR --- ---
    APPU: Jinak teda umí všechno: stejný na stejný, menší na větší, ba i větší na menší; v posledních dvou případech upraví MBR dle potřeby (GPT nikoli)
    VOJTAM
    VOJTAM --- ---
    Jo jo odpovídal mě a jsem mu vděčný poradil mi clonezillu více zde:
    http://www.root.cz/clanky/clonezilla-klonovani-disku-levou-zadni/ nebo zde:
    Klonujte, zálohujte a obnovujte disky a diskové oddíly pomocí Live CD Clonezilla - Linux E X P R E S
    http://www.linuxexpres.cz/praxe/clonezilla-snadne-klonovani-disku-v-praxi
    PISKVOR
    PISKVOR --- ---
    APPU: Týden zpátky jsem zodpovídal identický dotaz. PISKVOR
    APPU
    APPU --- ---
    Ahoj

    Neznáte prosim někdo nějakej dobrej soft ideálně bootovací z flashky co umí disk to disk z menšího na větší ? Něco jako byl norton ghost za starejch dobrejch časů.
    RATTKIN
    RATTKIN --- ---
    SWIST: nebo třeba antivirák. powercfg má na cmd příkaz, který vypíše poslední event co ho vzbudila, googluj.
    U manželky pc to bylo pořád něco až jsem začal na noc vypínat upsku.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam