• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    KOC256Windows - (Windows 7, 8, 10, 11, ...)
    HONZAL
    HONZAL --- ---
    ARXIE: já sem nic nenabyl, sem jen novej ajťák, co má udělat reinstalaci. Jsem v situaci, kdy mi tu leží notebook, v něm jsou office 2013. Co je to za druh licence nemám tušení a kolegové jsou nemocní a nedopíšu se jim a do pondělka má být hotovo. Ostatně oni jsou tu taky chvíli, takže možná neví, o jakou jde licenci. ;-)

    postup, kdy vytáhnu si klíč pomocí nějaké utilitky, reinstaluju windows, naleju tam office a aktivuju tim samym klíčem mi přijde v pořádku a proti ničemu. Samozřejmě v případě, že je ten soft legálně nabitej, což si myslim, že je (neni to druh firmy, co bude mít nelegální office)
    ARXIE
    ARXIE --- ---
    HONZAL: moc nechapu kam ted miris, co je to tedy za licenci, jak jsi ji nabyl? je to OEM, FPP ci z nejakyho multiprogramu MS (Open, OVS apod.)? Obecne plati, ze pokud jsi koupil PC s nainstalovanym produktem, tak to automaticky neznamena ze pouzivas produkt legalne (potrebujes i doklad tedy vazbu licence na nabyvaci doklad).. tzn. to ze budes mit COA stitek nebo uspesnou aktivaci produktu ti samo o sobe nedava pravo licenci vyuzivat. Nereknu ti, zda by to nekdo posuzoval jako poruseni podminek pouziti produktu ci zda by to spadlo do plnych sankci coz znamena ze zaplatis (imho) na pokutach 3x hodnotu FPP verze produktu..
    ARIAEL
    ARIAEL --- ---
    _K5_: jop. akorat ze obvykle potrebujes nejaky toooool. A nebo neco brutalnejsiho jako je DISM command
    KOC256
    KOC256 --- ---
    HONZAL:
    rozhodující je doklad o nabyti ne nalepka nebo dobra vule :)
    HONZAL
    HONZAL --- ---
    ARXIE: já myslel, že pokud použiju klíč z licence, která je legální na tom samym stroji, je to legální.
    KOC256: hmm, kdoví, co to je za licenci, dam tomu ještě chvíli googlování, přijít o ten klíš by asi byla škoda
    KOC256
    KOC256 --- ---
    HONZAL:
    ja treba na korporatnich Windowsech CD-KEY nezjistim... ale na officech jo...
    ARXIE
    ARXIE --- ---
    HONZAL: tak to se asi budes muset podivat na doklad/karticku, proste jinam nez do OS, zalezi co je to za licenci.. pokud hledas pouze "urcitou" shodu abys nasel ten spravnej klic, tak lze zjistit poslednich 5 znaku, ale vykutat samotnej klic bude mozna orisek (btw. aby to bylo legalni, tak beztak potrebujes vic nez pouze cislo)
    HONZAL
    HONZAL --- ---
    ARXIE: bohužel, pouze IE a windows, MS office nikde...

    já se teda naprosto vůbec nevyznam v licencích, ale předpokládam, že jakákoliv instalace office pod jakoukoliv licencí nějakej klíč má
    ARXIE
    ARXIE --- ---
    HONZAL: zkousel jsem http://www.nirsoft.net/utils/product_cd_key_viewer.html na Win7 a Office 2013 bez problemu detekuje i pres to, ze nejsou uvedene support listu..
    HONZAL
    HONZAL --- ---
    ahoj,

    potřeboval bych zjistit produktový klíč pro MS office kvůli reinstalaci a když spusti key finder, najde mi to pouze klíč k windowsům a pro office mi to nezobrazí. To je nějaká vlastnost win 8 nebo ms office 2013?
    NECROMAN
    NECROMAN --- ---
    ARIAEL: tak uz mi to spravce zmenil, byly tam blbe prava :)
    ARIAEL
    ARIAEL --- ---
    FURYAN: jop... Jsi v domene a mas utrum panacku :)
    FURYAN
    FURYAN --- ---
    Domenova politka ti nemusi umoznit nektere nastaveni menit.
    NECROMAN
    NECROMAN --- ---
    Dotaz, mam problem s admin pravy ve windows 8 - system se na nekterych mistech tvari, ze mam admina a vsechno - mohu treba bez omezeni spustit regedit, ale jinde i kdyz pouziji contextove menu a "Run as administrator", tak se aplikace tvari, ze jako admin nebezi.
    Kdyz treba spustim nastroj pro konfiguraci UAC pres kontextove menu jako admina, vidim toto:
    imgur: the simple image sharer
    http://imgur.com/IWECYeK
    Nevite nekdo, co s tim? Dodam, ze se jedna o pocitac s uctem na domene.
    POMPO
    POMPO --- ---
    _K5_:
    Budu se o nej starat ja, vzdalena sprava nenastane.
    RATTKIN
    RATTKIN --- ---
    POMPO: OEM se nesmí přenášet na jiný počítač. Pokud vyměníš i procesor, asi to bude chtít novou aktivaci a budeš muset volat prosebně na MS, kde to možná povolí
    LOVE_DALI
    LOVE_DALI --- ---
    POMPO: Za mě, pro BFU to smysl nemá. Já jsem rozdíl pocítil třeba, když jsem potřeboval vytvořit speciální účty pro instalaci sw, kterej tady používáme, ale to jsem nakonec vyřešil příkazama (Linux RuleZ:))
    POMPO
    POMPO --- ---
    Windows 7 64x dve otazky:
    - ma pro BFU smysl porizovat lepsi verzi nez home (Professional, Ultimate)? Professional, co jsem pochopil, ma moznost zapnout si Win XP mod a podporuje nejake dynamicke disky (at uz je to cokoliv), u ulrimate nevidim zadnou zajimavou vyhodu.

    - koupim OEM a vyhori/vymenim desku. Bude mozny to nainstalovat i na novou desku?
    SWIST
    SWIST --- ---
    RATTKIN: Ok, díky,. to jsme potřeboval vědět. Zbytek už si nějak dohledám.
    APPU
    APPU --- ---
    PISKVOR:
    VOJTAM: díky zkusim
    PISKVOR
    PISKVOR --- ---
    APPU: Jinak teda umí všechno: stejný na stejný, menší na větší, ba i větší na menší; v posledních dvou případech upraví MBR dle potřeby (GPT nikoli)
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam