• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    KOC256Windows - (Windows 7, 8, 10, 11, ...)
    ED_EDDIE
    ED_EDDIE --- ---
    MARYO: Mě to taky nešlo, odmítalo to iso i klíč, stejně jako tobě. Nakonec jsem nainstaloval W8 z ISO a update na 8.1 až po instalaci.
    TOOMIX
    TOOMIX --- ---
    MARYO: a co WinToFlash?
    MARYO
    MARYO --- ---
    Zkoušel jste někdo instalovat Windows 8.1 CZ OEM z USB? Když jsem to dělal u Windows 8 z nějakýho ISO image z netu, tak to šlo bezproblému pomocí ISO to USB. Když jsem si ale koupil ty 8.1 OEM a udělal z toho ISO (nejdřív pomocí CDBurnerXp, potom BurnAware Free, ISO bylo stejně velký), tak to to ISO to USB nechce vzít, selže to, pak jsem zkoušel nějakej tool od microsoftu, tam to psalo něco ve smyslu špatný ISO.
    Pak jsem zkusil http://windows.microsoft.com/cs-CZ/windows-8/upgrade-product-key-only
    Tohle mi píše, že můj klíč to nepodporuje (něco s maloobchodní verzí).

    Tak teď zkouším instalaci přes LAN, ale kvůli tomu stahuju 6GB ADK, nevim, jestli to půjde a až to budu dělat příště...
    Moc se mi kvůli tomu nechce na nákup nějakýho USB boxu nebo dvd/bluray mechaniky případně nějaký redukce do SATA.
    LOVE_DALI
    LOVE_DALI --- ---
    HONZAK89: Otázka práv která se liší od předchozího zařazení uživatele do skupiny.
    Program prostě chtěl něco, co jsi měl před tím zakázáno :)
    HONZAK89
    HONZAK89 --- ---
    možná je to blbost, sám bych tomu nevěřil ale po zařazení uživatele do power users, mi začal šlapat program kterej předtim neběžel... nevim proč, třeba mi to někdy někdo vyjasní.
    HONZAL
    HONZAL --- ---
    P0CIN: resil bych to zalohou a resetem do tovarniho nastaveni, pokud je to novej notas, tak asi ani nebudes mit moc nainstalovanejch programu. Evidentne to mas nejaky rozhazeny...
    P0CIN
    P0CIN --- ---
    HONZAL: Je to jediný uživatelský účet a správce je to taky
    HONZAL
    HONZAL --- ---
    P0CIN: a ten ucet, pod kterym si prihlaseny, je administratorsky? Pokud jo, pak mi neni asi uplne jasny, proc nastavovat prava na nejakou slozku, kdyz bys je tam imho mel implicitne mit full...
    RAB1T
    RAB1T --- ---
    PISKVOR: myslíš to Sámo. Já toho borce obdivuju 1400 let pod drnem a furt škodí.
    ARIAEL
    ARIAEL --- ---
    PISKVOR: jo jo nasi tmavsi spoluobcane to taky pouzivaji casteji nez pozdrav.... A stejne tak useri pc.
    PISKVOR
    PISKVOR --- ---
    ARIAEL: Ten Japonec je hroznej démon - vždycky přijdu a slyším: já nic, to Ono Samo!
    ARIAEL
    ARIAEL --- ---
    jaaaaa s tiiiiiim niiiic nedeeeeeelaaaaaal, to se saaaaaamoooooo!
    P0CIN
    P0CIN --- ---
    práva jsem nastavil jak jste říkali a firefox funguje normálně. Má smysl obracet se na support googlu (jestli něco takového existuje)?
    ohledně poničení systému - nevím, kde bych k tomu přišel, když mám nb asi týden a jenom jsem instaloval pár appek/programů..
    SHITTIE
    SHITTIE --- ---
    zkusil bych dat userovi plny prava na \Program Files (x86)\Google\Chrome\*
    pripadne chrome ma obcas ve zvyku instalovat se do user slozky do appdata. tak kouknout i na prava u prislusne user slozky - mel by tam mit full user i system
    uz jsem zazil experta, co si poladil svou vlastni user slozku tak, ze do ni mel prava jen lokalni admin, nikdo jinej, ani user, ani system. samozrejme to pak pouzivalo pokazde temp profil.
    ARIAEL
    ARIAEL --- ---
    To neni nic o prohlizeci, ma poniceny cely system - registry a profily...
    RATTKIN
    RATTKIN --- ---
    P0CIN: Mě všechny 3 browsery chodí bez admina ok. pokud máš všechny aktualizace, tak nevim. Zkus ještě firefox nebo operu, prostě jiný prohlížeč, jestli to bude dělat taky. mikosoft tam něco vymejšlel s prohlížečema - původně chtěl aby tam šel dát jenom explorer, ale lidi se (pochopitelně) zlobili
    ARIAEL
    ARIAEL --- ---
    TOOMIX: RTFM
    TOOMIX
    TOOMIX --- ---
    ARIAEL: nějak jsem za ty roky nepřišel na to, k čemu je UAC dobrý
    ARIAEL
    ARIAEL --- ---
    TOOMIX: jeste nezapomen vypnout firewall a antivir at jsou tvy rady dokonaly...
    TOOMIX
    TOOMIX --- ---
    P0CIN: tak to bych ještě zkusil vypnout UAC, stejně to člověka pořád jenom otravuje ;)
    P0CIN
    P0CIN --- ---
    TOOMIX: To zaškrtnuté mám.
    Ještě to jde spustit když na hlavním panelu kliknu pravým myšidlem a vyberu 'otevřít nové okno/panel'. V tomto případě mi to vyhodí okno "chcete povolit aby program chrome provedl změny v tomto počítači?" Dám ano a spustí se. Zavřu chrome a musím celou proceduru opakovat.
    TOOMIX
    TOOMIX --- ---
    P0CIN: zkusil bych pravý tlačítko na chrome.exe, kompatibilita, spouštět vždy jako správce
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam