• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    KOC256Windows - (Windows 7, 8, 10, 11, ...)
    MICKK
    MICKK --- ---
    BEJKARNA: musí mít v úvozovkách, tab ti to tam hodí v cmd
    PISKVOR
    PISKVOR --- ---
    BEJKARNA: Zkust to přejmenovat na vboxinst.exe - vlezeš se do DOSových 8.3 a nerozbiješ debilně napsaný parsery, který nečekají v názvu souboru mezeru, závorku, ani jinou zradu.
    BEJKARNA
    BEJKARNA --- ---
    Dostal jsem praconí PC s Win7-64bit. Neustále bojuji s problémy. Nejdřív byla moc dlouhá PATH proměnná (limit na 1023 znaků v 21. století nechápu), teď když chci spustit program z cmd tak mi to řiká že to není název programu.

    c:\install>VirtualBox-4.3.16-95972-Win(3).exe -l
    VirtualBox-4.3.16-95972-Win není názvem vnitřního ani vnějšího příkazu,
    spustitelného programu nebo dávkového souboru.

    Když chci spustit .bat (dvojklikem) tak mi to řiká

    Systém Windows nemůže najít položku C:\install\spust.bat. Ujistěte se, zda je název zadán správně, a akci opakujte.

    pokud dám ale normálně nainstalovanej program třeba start firefox.exe, tak to funguje. Jinak se snažím spustit instalátor virtualboxu s logováním, protože mam problémy s instalací ovladačů pro virtuální síťový rozhraní.

    Mam pocit že se ty windows nějak rozsypaly. Cejtím to pomalu na přeinstalaci, což se mi nechce a ani na to teď nemam prostředky.
    MRDAC_BEDEN
    MRDAC_BEDEN --- ---
    MRDAC_BEDEN: je to tohle http://www.alza.cz/microsoft-office-365-pro-jednotlivce-predplatne-na-1-rok-d564108.htm

    za kolik ma smysl to dat sem Market, kde pripadne se daji takove veci prodat? Sbazar?
    MRDAC_BEDEN
    MRDAC_BEDEN --- ---
    Ahoj, k PC jsem dostal: "Office 365 pro jednotlivce Word Excel PowerPoint OneNote Outlook - Navic Online uloziste OneDrive, Volne minuty pro volani pres Skype do celeho sveta. Predplatne na 1 rok pro jednoho uzivatele. 1 pocitac PC/Mac + 1 tablet"
    Je to v krabicce, ortiginal zabalene do celofanu. Nepozuivam Windows ani Office a rad bych se toho zbavil. Ma to nejakou cenu? Pokud ano, za kolik to muzu zkusit nabidnout?
    HONZAK89
    HONZAK89 --- ---
    CZEENDA: Ano existoval upgrade z Win - Vista,7,Xp, na Win 8 PRO, běžel prodej na Alze kolik stál to už nevim.
    CZEENDA
    CZEENDA --- ---
    takto: existoval někdy nějaký "balíček" který upgradoval win XP na win 8?
    byl levnější než kdyby si člověk koupil rovnou licenci na win 8?
    RATTKIN
    RATTKIN --- ---
    BEJKARNA: dokumenty atd jsou knihovny (library) a je to nějaká přesměrovaná systémová bouda. dají se upravit nebo i dělat vlastní, koukni na nápovědu
    CZEENDA
    CZEENDA --- ---
    ARIAEL: Asi nechápeš o co mi jde.
    Potřebuju instalaci Win 8, protože mam nejspíš na ni licenci.
    Zformátuju disk, nově nainstaluju Win 8 PRO a pak upgradnu na 8.1.
    Otázka je, jestli mi instalace osmiček vezme tu licenci, kterou jsem předem vytáhul pomocí ProduKey.

    Bojim se toho, že ta licence byla koupená jako upgrade z Win XP a že mi ji čístá instalace Win 8 nevezme.
    Kapiš?
    (takže bych musel nainstalovat znovu XP a pak sehnat ten správný upgrade)
    Dík za odpověď
    ARIAEL
    ARIAEL --- ---
    CZEENDA: Prihlas se s tim kramem na MS Store a nech si udelat upgrade.

    Jestli tvuj IT chce cistou instalaci Win 8.1 tak at si ji stahne ze stranek sveho partnersjeho programu s MS - ktery jako firma urcite mate a on tam ma pristup.

    Klic na Windows 8 je ti na Windows 8.1 ale naprosto k nicemu.
    CZEENDA
    CZEENDA --- ---
    tak jinak. mám PC v kterém běží Windows 8 PRO.
    A IT řekl (já dělam takového IT asistenta) že potřebuje upgrade na Windows 8.1.
    a že potřebuje čistou instalaci. Jsem v té firmě nový a bylo mi řečeno, že na PC dřívě běželi XP a bylo upgradováno na Win 8 PRO. Vytáhl jsem tedy PRODUKT KEY pomocí Produkey.
    Bude mi tento KEY platit když instalnu znovu Win8? Nebo se jedná o nějaký přechodnou licenci k nějakému Upgradu? (další licenci kterou mam je napsaná na kejsu a je k win XP)
    THEODORT
    THEODORT --- ---
    CZEENDA: upgrade na windows 8 lze pouze z Windows 7 64bit, s tim ze na internetu najdes spoustu nestastnych lidi co to zkusili, nemeli zalohu a o vse prisli.

    vzhledem k vyse recenemu bych ti doporucil instalovat W8 bud nacisto, nebo vubec..
    a vse si predem zazalohovat idealne fyzicky jinam
    MICKK
    MICKK --- ---
    CZEENDA: imho z xp musis na visty a to ti stejne jen zkopiruje profil uzivatele. bych sel rovnou na cisty w8
    PISKVOR
    PISKVOR --- ---
    CZEENDA: Já bych se na doslovný upgrade vybodl, pokud nepotřebuješ něco naprosto totálně specifickýho, a provedl bych upgrade takto:

    1. zkopírovat disk do nějaké zálohy
    2. smazat fyzický disk
    3. nainstalovat W8
    CZEENDA
    CZEENDA --- ---
    tak nakonec potřebuji upgradovat z Windpws XP na Windows 8 Pro a pak na Windows 8.1
    Instalaci XP mám
    Potřebuji tedy instalaci upgradu na win 8? nemůžu ji najít.
    A ptám se: Můžu upgradovat Win XP instalací Win 8 PRO? - tu právě tahám

    A nebo mam zhánět Upgrade win XP to win 8?

    BEJKARNA
    BEJKARNA --- ---
    Jak jsou udělaný adresáře ve struktuře users? Jak je třeba udělaný že jedna složka (třeba dokumenty) zobrazí soubory z víc složek najednou?
    RAINBOF
    RAINBOF --- ---
    CERMINEK:
    tak jsem to našel :) je to přes AD...
    Configure Shutdown Event Tracker on a domain or organizational unit: Management Services
    http://technet.microsoft.com/en-us/library/cc784901%28v=ws.10%29.aspx
    MUXX
    MUXX --- ---
    CERMINEK: nestačilo by ti tohle?
    New utility for Windows that shows the dates/times that the computer was turned on
    http://blog.nirsoft.net/...ty-for-windows-that-shows-the-datestimes-that-the-computer-was-turned-on/
    RAINBOF
    RAINBOF --- ---
    CERMINEK: to by mě taky zajímalo :) kdysi tam byl ale Windows 2000 už tu jistou dobu nemáme :D

    v zásadě to jde filtrem napravo... ale musel bys to nejprve zapnout což pokud chceš dělat plošně nebude triviální :D
    CERMINEK
    CERMINEK --- ---
    Ahoj všem. Kdysi jsem někde ve správě událostí Win našel event, kdy bylo PC zapnuto, kdy vypnuto. Je nějaká možnost, jak on/off počítače logovat?
    ROTTWEILER
    ROTTWEILER --- ---
    PISKVOR: Už jsem googlil a jedná se nejspíše o klíče z DreamSpark nebo z MSDN.
    PISKVOR
    PISKVOR --- ---
    RAINBOF: Nevím, neprovozuju to; je fakt, že PP by je přišel draho, kdyby to byl úplnej scam. Ale fakt netuším, jak došels k názoru "není tam výslovně uvedený 'OEM', tak to není OEM." Já hledal, k jakým Win teda ten klíč je, a dozvěděl jsem se jen to, jak jsou osmy užasný, jaký mají požadavky, a že mají g2a referral program ;)
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam