• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    KOC256Windows - (Windows 7, 8, 10, 11, ...)
    RAINBOF
    RAINBOF --- ---
    BEJKARNA: protože admin ma svoji sadu proměnných
    BEJKARNA
    BEJKARNA --- ---
    Problém se spouštěním bat souborů vyřešen. Takže proměnná "ComSpec" měla na konci středník, který tam být neměl. Ten jsem smazal. Zvláštní že když jsem dal run as admin tak to fungovalo.

    K přidání středníku došlo asi při následování nějakejch skvělejch návodů.
    AUTOLOKATOR
    AUTOLOKATOR --- ---
    Vazeni odbornici na Win 7, potrebuju poradit: Nedlouho po koupi notebooku se mi zacala objevovat pri vypinani stroje nasledujici chybova hlaska, ktera byla spojena s pozastavenim procesu vypinani:
    -----------------------------------------------------------------------------
    explorer.exe - Alikation error

    This instruction at 0x800b67ed referenced memory at 0x00000000. The memory could not be read.

    Click on OK to terminate the program.
    --------------------------------------------------------------------------

    Po kliknuti na OK se proces vypinani opet rozbehl, resp. stroj se radne vypnul. Ma nekdo tuseni, v cem by mohl byt problem? Notebook je stale v zaruce. Podotykam, ze jsem uplny diletant.
    BEJKARNA
    BEJKARNA --- ---
    MUXX: To by mělo být:

    %SystemRoot%\system32;%SystemRoot%;%SystemRoot%\System32\Wbem;%SYSTEMROOT%\System32\WindowsPowerShell\v1.0\

    A to tam mam.
    MUXX
    MUXX --- ---
    vygoogluj si co tam ma byt jako výchozí a ujisti se ze to tam mas
    BEJKARNA
    BEJKARNA --- ---
    MUXX: Jo odmazal. Něco jako C:\Users\Public\Documents\RAD Studio\10.0\Bpl\Win64 protože jsem nainstaloval 12.0 a tenhle adresář stejně nepoužívám. Nenávidim RAD studio.

    Na tom druhým je taky plno bordelu, ale jinýho. Má to 1040 znaků a problémy neregistruji zatím. Asi to s tim limitem nebude tak tragický.
    LOVE_DALI
    LOVE_DALI --- ---
    TAk kdo půjde do Windows Insider Program? ;)
    MUXX
    MUXX --- ---
    BEJKARNA: Neodmazal sis neco z te promenne Path? Muzes to porovnat s tema druhyma widlema ze to mas stejny?
    BEJKARNA
    BEJKARNA --- ---
    RAINBOF: Tak jsem dal cvičně prokontrolovat celej počítač a vše se tváří OK.

    ARIAEL: Jo, to zní nadějně. Zkusim ten fix it najít, jen k windows explorer jich je tam přes 250. Jo návodů na netu je tisíc.
    ARIAEL
    ARIAEL --- ---
    jsou rozpadly vazby mezi explorer.exe a command procesorem. Pred casem se mi to stalo taky kdyz jsem se snazil hrabat v nejakym srackosoftu.
    Pomerne blbe se to opravuje, ale jde to. Akorat zdaleka ne kazdy navod na google funguje.
    Myslim ze to nakonec srovnal fixit primo od MS.
    BEJKARNA
    BEJKARNA --- ---
    RAINBOF: To si člověk nemůže být jist asi nikdy. Já si spíš myslim že je to něco jak jsem operoval s těma systémovejma proměněnejma. Mam hned vedle svůj win7-64 počítač a tady mi to funguje ok. A tady jsem spouštěl to samý a 10x víc než na tom pracovním.
    RAINBOF
    RAINBOF --- ---
    BEJKARNA: no otázkou je jsi si jist že jsi neschytal vir ?
    BEJKARNA
    BEJKARNA --- ---
    RAINBOF: Když bat soubor spustim z cmd tak normálně proběhne. Co nefunguje je dvojklik. Už to neni nic co by mě zásadně omezovalo, ale je to nepříjemný. Je to určitě nějaká bejkarna.
    RAINBOF
    RAINBOF --- ---
    CZEENDA: existoval. blbé je že bez existujících XP/w7 nejde a klíče jsou jiné.
    Nainstaluj XP a po prvním restartu tam dej placku w8.
    pokud chceš přenášet profily použij migwiz z Windows 7pro
    BEJKARNA
    BEJKARNA --- ---
    MICKK: Nevim, já mam pocit že jsem zkoušel i tu verzi s úvozovkama.

    každopádně teď bádám na těma dávkama. Mam notepad.bat kde je start notepad.exe. Když na to kliknu tak to nejde, Když dám jako admin tak to běží.
    MICKK
    MICKK --- ---
    BEJKARNA: musí mít v úvozovkách, tab ti to tam hodí v cmd
    BEJKARNA
    BEJKARNA --- ---
    PISKVOR: Jo, to ten problém obešlo. Díky moc. Já většinou taky přejmenovávám, ale nějak jsem nebyl dost důslednej.
    PISKVOR
    PISKVOR --- ---
    BEJKARNA: Zkust to přejmenovat na vboxinst.exe - vlezeš se do DOSových 8.3 a nerozbiješ debilně napsaný parsery, který nečekají v názvu souboru mezeru, závorku, ani jinou zradu.
    BEJKARNA
    BEJKARNA --- ---
    Dostal jsem praconí PC s Win7-64bit. Neustále bojuji s problémy. Nejdřív byla moc dlouhá PATH proměnná (limit na 1023 znaků v 21. století nechápu), teď když chci spustit program z cmd tak mi to řiká že to není název programu.

    c:\install>VirtualBox-4.3.16-95972-Win(3).exe -l
    VirtualBox-4.3.16-95972-Win není názvem vnitřního ani vnějšího příkazu,
    spustitelného programu nebo dávkového souboru.

    Když chci spustit .bat (dvojklikem) tak mi to řiká

    Systém Windows nemůže najít položku C:\install\spust.bat. Ujistěte se, zda je název zadán správně, a akci opakujte.

    pokud dám ale normálně nainstalovanej program třeba start firefox.exe, tak to funguje. Jinak se snažím spustit instalátor virtualboxu s logováním, protože mam problémy s instalací ovladačů pro virtuální síťový rozhraní.

    Mam pocit že se ty windows nějak rozsypaly. Cejtím to pomalu na přeinstalaci, což se mi nechce a ani na to teď nemam prostředky.
    MRDAC_BEDEN
    MRDAC_BEDEN --- ---
    MRDAC_BEDEN: je to tohle http://www.alza.cz/microsoft-office-365-pro-jednotlivce-predplatne-na-1-rok-d564108.htm

    za kolik ma smysl to dat sem Market, kde pripadne se daji takove veci prodat? Sbazar?
    MRDAC_BEDEN
    MRDAC_BEDEN --- ---
    Ahoj, k PC jsem dostal: "Office 365 pro jednotlivce Word Excel PowerPoint OneNote Outlook - Navic Online uloziste OneDrive, Volne minuty pro volani pres Skype do celeho sveta. Predplatne na 1 rok pro jednoho uzivatele. 1 pocitac PC/Mac + 1 tablet"
    Je to v krabicce, ortiginal zabalene do celofanu. Nepozuivam Windows ani Office a rad bych se toho zbavil. Ma to nejakou cenu? Pokud ano, za kolik to muzu zkusit nabidnout?
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam