• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    KOC256Windows - (Windows 7, 8, 10, 11, ...)
    SHITTIE
    SHITTIE --- ---
    ve vmplayeru to jede taky v pohode. nicmene revoluci jsem necekal a ani se nedostavila. proste win 8.2
    LOVE_DALI
    LOVE_DALI --- ---
    Hodil jsem to na ostro, ale kvůli tomu, co jsem napsal v předchozích postech jsem to dal zase pryč.. A vůbec se mi nelíbí ty stíny ala OSX. Na Macu jsem na to zvyklej, ale tady je to s odpuštěním jasnej plagiát..
    TOOMIX
    TOOMIX --- ---
    tady si stáhni iso

    Download Windows Technical Preview ISO - Microsoft Windows
    http://windows.microsoft.com/en-us/windows/preview-iso
    PISKVOR
    PISKVOR --- ---
    TOOMIX: Já ale neinstaluju virtuál od nuly, ten už mám existující - já upgraduju ze 7 na 10. Ačkoli jestli je někde ISO rovnou W10, tak se nebráním.

    Nicméně teď jsem mu zašktrnul "use IO APIC" a zatím to jede... "Build 9841", to vypadá příčetně.
    TOOMIX
    TOOMIX --- ---
    GuestAdditions instalovat s přepínačem /force pak to funguje
    TOOMIX
    TOOMIX --- ---
    PISKVOR: jo, zrovna jsem je tam nainstaloval, pro změnu ale nejdou nainstalovat GuestAuditions

    Při vytváření virtualu vyber, že instaluješ Win 8.1, a kdyby to nepomohlo, dej mu 2 jádra k dispozici ;)
    PISKVOR
    PISKVOR --- ---
    Podařilo se to (Win10TP) někomu rozjet ve Virtualboxu? Z legálních sedmiček všechno jede, balíček přes WinUpdate se stáhne a nainstaluje, načež mě vyzve k restartu - po bootu problikne nový MS logo, načež black screen of death, po rebootu rollback na bod obnovení před instalací. Nápady?
    LOVE_DALI
    LOVE_DALI --- ---
    LOVE_DALI: Ale asi to bude muset pryč, protože pro to zatím není Java a nejede mi Cisco Anyconnect
    LOVE_DALI
    LOVE_DALI --- ---
    LOVE_DALI: A nainstalováno a zatím fajn. Jedu zatím na laptopu a chtělo by to ovladače pro chipset a ATK.
    LOVE_DALI
    LOVE_DALI --- ---
    JAYKOB: Už stahuju :)
    JAYKOB
    JAYKOB --- ---
    LOVE_DALI: Dnes jsem nainstaloval Windows 10 Technical Preview a první dojmy jsou zatím opravdu kladné :)
    RAINBOF
    RAINBOF --- ---
    AUTOLOKATOR: "cosi" se při vypínání pokusilo ukončit tak "sikovne" ze to ukončil radši systém sam. hádal bych na nějaký toolbar či ozdubku systému nebo obstarozni aplikaci.
    RAINBOF
    RAINBOF --- ---
    BEJKARNA: protože admin ma svoji sadu proměnných
    BEJKARNA
    BEJKARNA --- ---
    Problém se spouštěním bat souborů vyřešen. Takže proměnná "ComSpec" měla na konci středník, který tam být neměl. Ten jsem smazal. Zvláštní že když jsem dal run as admin tak to fungovalo.

    K přidání středníku došlo asi při následování nějakejch skvělejch návodů.
    AUTOLOKATOR
    AUTOLOKATOR --- ---
    Vazeni odbornici na Win 7, potrebuju poradit: Nedlouho po koupi notebooku se mi zacala objevovat pri vypinani stroje nasledujici chybova hlaska, ktera byla spojena s pozastavenim procesu vypinani:
    -----------------------------------------------------------------------------
    explorer.exe - Alikation error

    This instruction at 0x800b67ed referenced memory at 0x00000000. The memory could not be read.

    Click on OK to terminate the program.
    --------------------------------------------------------------------------

    Po kliknuti na OK se proces vypinani opet rozbehl, resp. stroj se radne vypnul. Ma nekdo tuseni, v cem by mohl byt problem? Notebook je stale v zaruce. Podotykam, ze jsem uplny diletant.
    BEJKARNA
    BEJKARNA --- ---
    MUXX: To by mělo být:

    %SystemRoot%\system32;%SystemRoot%;%SystemRoot%\System32\Wbem;%SYSTEMROOT%\System32\WindowsPowerShell\v1.0\

    A to tam mam.
    MUXX
    MUXX --- ---
    vygoogluj si co tam ma byt jako výchozí a ujisti se ze to tam mas
    BEJKARNA
    BEJKARNA --- ---
    MUXX: Jo odmazal. Něco jako C:\Users\Public\Documents\RAD Studio\10.0\Bpl\Win64 protože jsem nainstaloval 12.0 a tenhle adresář stejně nepoužívám. Nenávidim RAD studio.

    Na tom druhým je taky plno bordelu, ale jinýho. Má to 1040 znaků a problémy neregistruji zatím. Asi to s tim limitem nebude tak tragický.
    LOVE_DALI
    LOVE_DALI --- ---
    TAk kdo půjde do Windows Insider Program? ;)
    MUXX
    MUXX --- ---
    BEJKARNA: Neodmazal sis neco z te promenne Path? Muzes to porovnat s tema druhyma widlema ze to mas stejny?
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam