• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    KOC256Windows - (Windows 7, 8, 10, 11, ...)
    MICKK
    MICKK --- ---
    KOC256: já si třeba všechny comandlety a jejich parametry kterejma se spravuje exchange nepamatuju, tak je mam ve wiki a kopiruju když je potřebuju
    KOC256
    KOC256 --- ---
    MICKK:
    nerypu jen se nevyznam...

    jake?
    MICKK
    MICKK --- ---
    KOC256: protože často kopírujeme příkazy z webu do cmd/ps?
    KOC256
    KOC256 --- ---
    proc ten C&P tak blahoslavite?

    Jako obcas pouzivam CMD, ale bud si vystacim se sipkou nahoru... pripadne jde C&P udelat "SLOZITE" pomoci mysitka no :o)

    Nebo pro vas to je denni chled a toto vam usetri toliko prace?
    TRAVIX
    TRAVIX --- ---
    Tato zpráva je odeslána z Windows 10 Technological Preview. Přiznávám, zatím jsem neobjevil nic, co by stálo za tu námahu s instalací. Jedině snad... V příkazové řádce už konečně funguje Ctrl+C a Ctrl+V.
    ARIAEL
    ARIAEL --- ---
    SRNECEK: A monitor pripojit necim jinym nez analogovym kabelem
    SRNECEK
    SRNECEK --- ---
    RAINBOF: A co dělat?
    RAINBOF
    RAINBOF --- ---
    SRNECEK: ovladačem grafiky
    SRNECEK
    SRNECEK --- ---
    Ahoj, prosím Vás, mám na PC Win7 a chci změnit rozlišení kvůli poměru monitoru 16:9, ale v nastavení mám možnosti třech rozlošení pouze pro poměr 4:3. Jak toto vyřešit? Díky za radu.
    PISKVOR
    PISKVOR --- ---
    KLEINZACH: No, nevím. Jako když jsem měl kolem roku 2000 jeden monitor, tak mi ty virtuální plochy přišly jako super věc. U dnešních tří monitorů je sice teda jako mám, ale zrovna nedávno jsem zjistil, že je nepoužívám téměř vůbec.
    ARIAEL
    ARIAEL --- ---
    KLEINZACH: No treba ti to k necemu pomuze... Ja daleko radeji pouzivam monitory.
    KLEINZACH
    KLEINZACH --- ---
    ARIAEL: na linuxu byla za mejch mladejch slusna sprava workspaces standardem (sawfish, windowmaker, *box). na widlich dlouho nebyla, a pak nekde po xp prisla ve forme "na tady mas napul uvarenou utilitu z redmondu a bud s tim spokojenej... daj se nabindovat klavesy? ne... hm, dik. a kolik muzu mit virtualnich ploch? max 4... hm, dik". oka, stahnu si virtuawin, yay! aha, vono to neumi o moc vic...

    diky neschopnosti widli mit dobrou aplikaci pro praci s virtualnima workspejsama (vlozte pana vajicka - zacatek) jednu takovou utilitu maintainuju a denne pouzivam (vlozte pana vajicka - konec)
    ARIAEL
    ARIAEL --- ---
    PISKVOR: S tim nastrojem fakt nevim. Ale je fakt ze prozatim jsem nevidel ze by ten FS mel nekdy problem.... Pouzivam to na datove pooly kde potrebuju dynamicke zmeny a v pohode...

    Mozna je to i tim ze oni ten "nastroj" na opravy maji integrovany primo v tom ReFS... Tak ho nechteji davat jeste bokem - z buh vi jakych duvodu, ze jo.
    ARIAEL
    ARIAEL --- ---
    MAZA: To ma byt pry uvolneno v te konecne verzi W10. Soucasna implementace to ma zakazane.


    PISKVOR: aaa sorac jsem se prepsal :) To mam z toho ze vedle cumim do jinych oken :)
    PISKVOR
    PISKVOR --- ---
    ARIAEL: Aha, ReFS! Já furt hledal RFS, a to je úplně jiný zvíře :D Sice mi to teda připadá jako "vezmem btrfs a uděláme vlastní cleanroom implementaci" - ale proč ne: imitace je nejupřímnější forma pochvaly.

    Akorát tohle si z toho btrfs brát nemuseli: "Because ReFS was designed not to fail, if failure does occur there are no tools provided to repair it." ;)
    MAZA
    MAZA --- ---
    ARIAEL: Ono už jde z ReFS bootovat?
    PISKVOR
    PISKVOR --- ---
    ARIAEL: Ale jo, vono existuje hromada užitečnejch věcí, který jsou někde zastrčený, a málokdo o nich ví; říkáš, že tohle je pro NTFS vážná konkurence, jo? To je dobrý vědět, dík za tip.
    ARIAEL
    ARIAEL --- ---
    PISKVOR: No na serverech uz nejaky ten rok existuje, na stanicich taky uz tak rok dva...
    PISKVOR
    PISKVOR --- ---
    ARIAEL: Robust File System? Říkáš, že se dočkáme masovějšího rozšíření? No dobrá tedy - z povrchního pogooglení mi to přišlo jako zajímavé-leč-marginální.
    ARIAEL
    ARIAEL --- ---
    PISKVOR: No RFS by te melo zajimat:) Jeho vlastnosti jsou dost zajimavy a za chvili posle do pekel NTFS....
    PISKVOR
    PISKVOR --- ---
    ARIAEL: Ne, to mi nějak k ničemu není. Ale zrovna tahle věc mě u cmd srala (a byl to původní důvod, proč jsem se začal zaobírat PowerShellem).
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam