• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    KOC256Windows - (Windows 7, 8, 10, 11, ...)
    SM3
    SM3 --- ---
    B3DA: ano, tu Ubuntu jsem 2x bezproblému nainstaloval jinde, ale jak na tom stolním tak ntb se to nechytlo... 7ky jsem neinstaloval nikde, ale mělo by to cd být v pohodě, schválně zkusím někde spustit.
    Ten ntb nemam u sebe, takže příště, až se potkáme, zkusím to přes usb.
    B3DA
    B3DA --- ---
    SM3: rozumím tomu dobře, že na dvou nezávislých pc se ti btw nedaří nastartovat z cd?
    je to cd v pořádku/nabootoval jsi z něj jinde, nastartuje ten ntb z jiného cd/usb?
    SM3
    SM3 --- ---
    B3DA: ten boot v biosu byl nastavený správně, ale přesto, to najíždělo furt na výběr systému win/ubuntu, proto jsem to zkoušel ze systému...
    B3DA
    B3DA --- ---
    SM3: ad 2) při bootu z cd na tom ntb půjdou disky i formátovat. nestartuj tu instalaci ze systému..
    jinak je to format c: ;)
    SM3
    SM3 --- ---
    Zdravím mam pár dotazů:
    - mam tu jeden stolní pc, který mi nejde spustit, neustále to hází hlášku „Reboot and select proper boot device ....“ ale, at to změním jak to změním na cd nebo hdd, tak to hází furt to stejné, byly tam dřív xp... hdd jsem zformátoval na jiném pc a nakopíroval jsem tam instalačku Ubuntu, kterou jsem bezproblému na druhém pc nainstalovat, ale z toho hdd to nechce načíst, to samé z cd, děje se to samé, ikdyž tam zkouším opět cd xp.
    Ten pc nešel předtím vůbec zapnout a přeinstaloval jsem tam bios, od té doby se to tváří normálně, ale nemůžu tam dostat ten systém... Co byste doporučili?

    - kamarádka mi ukazovala ntb s xp a že bysme tam dali 7ky, ale po vložení cd to nabízí rovnou instalaci na oddíly hdd (2), které jsou plné a nenabízí to zformátování disku, což mi tuším dřív ukazovali při nabídce instalace, ted to nabízí instalaci a protože tam nikde neni místo tak mě to vykopne pryč. Na druhém oddíle má zamrzlou Ubuntu, chce celý hdd zformátovat a nahrát jak Ubuntu tak 7ky. Jak vyvolat to zformátování? Příkazový řádek a defrag c: ? Nemam se ted kde do win kouknout.
    Díky za rady ;)
    MARYO
    MARYO --- ---
    MICKK: A shift+šipky/home/end jede? Protože jestli ne, tak se stejně musí použít myš. A pokud se musi použít myš, tak se to líp kopiruje myší.
    AVATAR
    AVATAR --- ---
    RATTKIN: na ff strankach jsem to prohledal krizem krazem, s css to nema pranic spolecneho. Je to vec wydli / schopnosti aplikace vzeprit se tomu nastaveni.
    RATTKIN
    RATTKIN --- ---
    AVATAR: tohle je myslím per aplikace, zkus hledat na ff stránkách.
    btw stránky by s tímhle mohli pomalu už počítat a poskytovat takovým lidem obrázky ve větším rozlišení
    gogoluj css pixel size
    AVATAR
    AVATAR --- ---
    ARIAEL: jo, to by docela souhlasilo, protoze predtim, kdyz to bylo jeste v poradku jsem mel pripojeny externi display a ten na notasi jsem pouzival jako druhy.
    vypnout, zapnout mi v nicem nepomaha.

    zkusim to popsat jeste jesneji:
    pozadovana funkcnost: Vetsi UI Wydli, originalni UI aplikaci.
    aktualni funkcnost: Vetsi UI Wydli, u nekterych aplikaci vetsi UI.

    To, ze se mi v nekterych aplikacich nepovejde text do chlivku bych prezil, ale roztazeny stranky ve FF proste nepreziju z profesnich duvodu.
    ARIAEL
    ARIAEL --- ---
    AVATAR: Nope:) Ale muzes to vypnout a zase zapnout. Navic to zavisi na monitoru co mas zrovna pripojeny a na driveru, protoze to primarne vyrovnava rozdily rozliseni ruznych displayu...
    AVATAR
    AVATAR --- ---
    ARIAEL: koukal jsi na ten prvni print-screen?
    ARIAEL
    ARIAEL --- ---
    AVATAR: Rozliseni obrazovky -> Zvetsit nebo zmensit text -> zaskrtnout "zvolim jednu uiroven velikosti textu"
    AVATAR
    AVATAR --- ---
    Dotaz:

    mam notas s rozlisenim 1920x1080. Protoze jsem slepejs a libi se mi vetsi panel a ikonky, nastavil jsem si v ovladacich panelech win 8.1 toto:
    CtrlV.cz | Nejrychlejší PrintScreen online
    http://ctrlv.cz/xWot

    Asi tri mesice vse fungovalo tak, jak jsem si predstavoval, ale pak se "neco" stalo a v chromu a FF se mi zacaly zobrazovat vetsi i samotny webovky. Vse vypada rozmazane, hnusne a vzhledem k tomu, ze se zivim delanim webovek je to pro me nepouzitelne.

    V chormu jsem to opravil tak, ze ho spoustim s parameterm " /high-dpi-support=1 /force-device-scale-factor=1"
    ale u FF jsem podobnou vec nedogooglil a jsem z toho uz ponekud nestastny. Vygooglil jsem, ze by na to melo zabrat toto:
    CtrlV.cz | Nejrychlejší PrintScreen online
    http://ctrlv.cz/T5Se

    ale me to nefunguje. Nejaky napad? Ke 100% se vracet nechci, je to na me opravdu moc male.
    EXCITE
    EXCITE --- ---
    777PLAY: jednou pusť MS onenote, po té už můžeš vystřihovat kdykoliv cokoli Win+S a označení myší...
    777PLAY
    777PLAY --- ---
    nevite v rychlosti jak oknech 7 oriznu na web strance cast obrazku co chci....me to vypadlo z hlavy a nutne to potrebuji...jako kdyby ji nafotim jen co potrebuji..pouzivaji se k tomu tusim 3 znaky...dikes
    PISKVOR
    PISKVOR --- ---
    ARIAEL: Já tedy ne! A kdo říkal, že ten cylindr nosím na hlavě, ha?!
    ARIAEL
    ARIAEL --- ---
    PISKVOR: A kdo rikal ze myslis hlavou? :)
    PISKVOR
    PISKVOR --- ---
    ARIAEL: (A panika obvykle vzniká z *vnímané* nebezpečnosti, která málo koreluje s reálným ohrožením)
    PISKVOR
    PISKVOR --- ---
    ARIAEL: To teda ne - já mám náhodou velmi slušivý cylindr z aluminia! :D
    ARIAEL
    ARIAEL --- ---
    PISKVOR: Proc panice? Vsechno co napises je preci bud ptakovina a nebo to NSA vi driv nez ty se rozhodnes to napsat.... :)
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam