• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    KOC256Windows - (Windows 7, 8, 10, 11, ...)
    MARECEK
    MARECEK --- ---
    RAINBOF: na ten cacls se podivam zitra... no nevim jestli je to instalatorem - dela mi to prakticky kazdej instalator co proste prevytvari ty adresare ve startu (ano, jenom tam) (navic jenom nekdy - jistota je to proste prokladat restartama)
    RAINBOF
    RAINBOF --- ---
    osobne jsem se s tim nesetkal ale rekl bych ze to bude tim ze instalator bude pouzivat nejakou obstarozni feature ktera bezi jako builtin admin. Docela bych veril ze to muze udelat nejaky instalator v rezimu kompatibilitiy s XP
    RAINBOF
    RAINBOF --- ---
    PISKVOR: tomu verim.

    MARECEK: co rika cacls ?
    PISKVOR
    PISKVOR --- ---
    RAINBOF: Skutecne to lze - uz jsem se taky kdysi dostal do situace, ze s tou slozkou nemohli manipulovat ani clenove Administrators, ale vyhradne built-in uzivatel Administrator. Sice to bylo ve Win2000, ale systém ACL se od te doby moc nezměnil...
    MARECEK
    MARECEK --- ---
    RAINBOF: no prave ze jo - muj ucet je ve skupine Administrators, HomeUsers a RDP users.
    Nechapu jak je mozny ze se ten adresar dostane do takovyhodle stavu nikoho, kdy s nim zadnej ucet (evidentne nikdo z admins ani system) nedokaze nic udelat.
    Po restartu ten nakoplej adresar zmizi a ja musim zacit od znova...
    Fakt nechapu jak je tohle mozny a nikdy jsem se s tim nepotkal.
    RAINBOF
    RAINBOF --- ---
    a jsi vazne admin ?
    MARECEK
    MARECEK --- ---
    MARECEK: koukam ze nejak blbne ten screenshot tak ze zkusim jeste jednou:
    privs.PNG - Disk Google
    https://drive.google.com/file/d/0B5-DvM2o5dM9Q0stUGJtX28wUG8/view?usp=sharing
    MARECEK
    MARECEK --- ---
    Kluci muzete mi nekdo poradit proc se mi na win 8.1 neustale deje tohle?:


    Scenar je vzdycky stejnej - pokud updatuju aplikaci, kde update probiha stylem vylejt a nalejt a hrabe pritom na obsah startu, neni mozny to provest jelikoz se z nejakyho duvodu rozsypou prava na ten adresar ve startu.
    Slozka se dostane do stavu kdy defacto nema vlastnika, neexistuji nad ni prava a ani jako admin nemuzu prava zobrazit, natoz treba prevzit vlastnictvi...
    Celej strom startu dedi prava co jsou plny RW pro vsechny (muj ucet, admins, everyone, system atd.) - proste tam neni nic co by zabranilo tomu zapisu a stane se to jenom pri deinstallu a installu.
    Jediny co se situaci na screenshotu muzu udelat, je restartnou pocitac (slozka zmizi), nainstaluju program od zacatku, restartuju pocitac, pustim update a budu doufat ze to tentokrat projde.
    Netusite nekdo co tohle muze zpusobovat? - deje se mi to dlouho a strasne me to sere a komplikuj mi to zivot....

    Dik!
    RAINBOF
    RAINBOF --- ---
    ARIAEL: no to jo ale on myslel zřejmě "čistou" a tam si můžeš (pokud není jazyk uveden) zvolit jakou chceš (tedy nainstalovat to v jaké verzi chceš)
    MAART
    MAART --- ---
    MAZA:
    ARIAEL:

    dik
    ARIAEL
    ARIAEL --- ---
    MAART: Jazykove modifikace jsou jen pro verzi Ultimate.
    MAZA
    MAZA --- ---
    MAART: http://www.froggie.sk

    Legální to ale bude jen v případě, kdy na OEM štítku/faktuře není výslovně uvedená jazyková verze.
    MAART
    MAART --- ---
    čus, tušíte, zda jde, když mám cz w7 pro nainstalovat do nich aj? dik.
    KOC256
    KOC256 --- ---
    TIGERCLAW: Pokud pingas svuj router a mas ztraty tak to nejspise neni vec providera (nejspise - pokud neni vadny router, ktery ti dodali, pokud ti ho dodali). Proto jsem se ptal... Takze zkus proverit svoji kabelaz pripadne pokud to je wifi zda to dela i nekomu jinemu. Jukni kdyztak i na silu a kvalitu signalu (zda nekolisa).
    RATTKIN
    RATTKIN --- ---
    TIGERCLAW: důležité je zjistit jestli naroste ztráta když pingas různé cíle. je ztráta už při ping na ADSL modem, nebo je to až v internetu? pusť 2 ping najednou. taky pěkné tohle: http://rattkin.info/archives/897
    TIGERCLAW
    TIGERCLAW --- ---
    ARIAEL: Hned zejtra mam v planu jit za providerem, jen nevim prostě jestli je chyba u mě (třeba nějaky malware, vir, buh ví co) nebo jestli je chyba u něj, třeba ted sem to pingoval asi 20 minut a ztrata 15%...


    KOC256: Hele pingoval sem jak svuj router, tak ruzne stranky na netu
    KOC256
    KOC256 --- ---
    TIGERCLAW: A co pingujes? Router nebo neco v internetu?
    ARIAEL
    ARIAEL --- ---
    TIGERCLAW: 3% je hodne. To je spis na reklamaci u providera a nenechat se odbyt. Na to v cem to muze byt nepises zadne pouzitelne informace.
    Jestli je to ADSL a pod tak by jsem si tipnul modem ci stav linky k modemu, to se da vsechno zmerit technikama od operatora.
    TIGERCLAW
    TIGERCLAW --- ---
    Možná tady by mi někdo mohl pomoci, když ne, tak mě aspoň odkažte do patřičných míst (myšleno jiná forka/topiky - ne do prdele)

    Problem mam následující :

    Ztrácejí se mi packety, nebo co, když pingnu, čas od času se objeví request timed out.. neni to sice moc časté ale při hodinovem pingovaní (hraju třeba lol nebo HS) mi to třeba 3% ztratí na Request timed out a už to stačí aby mi hra disconnectla, což mě patřičně štve. Snažil sem se vygooglit odpověď co s tim, flushnul sem DNS, pingnul si router, snažil se co to šlo, ale nejsem IT, takže tomu prd rozumim.

    Někdo kdo by mi dokázal říct co to dělá, jak se toho zbavit?
    TOOMIX
    TOOMIX --- ---
    BRAP242: jo da, jako 8.1
    BRAP242
    BRAP242 --- ---
    no a jak to jde? da se to pouzivat ?
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam