• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    KOC256Windows - (Windows 7, 8, 10, 11, ...)
    KEVIN00
    KEVIN00 --- ---
    Neválí se doma někomu driver pro stařičkou Genius KB-21e Scroll klávesnici. Kdyby byl pod Win8/8.1 tak to bych jásal vyloženě radostí :D :D
    EXCITE
    EXCITE --- ---
    BATT: Správce zařízení/klik na zařízení s otaznikem/pravé tlačítko-odebrat a restart
    BATT
    BATT --- ---
    EXCITE: nevim na co se ted presne ptas
    EXCITE
    EXCITE --- ---
    BATT: to všechno zahrnovalo i odebrání zařízení?
    BATT
    BATT --- ---
    Mam notebook asus F3Eseries
    po nainstalovani ovladacu se nemuzu zbavit otazniku v spravci zarizeni: zařízení typu modem na sběrnici high definition audio . uz nevim co s tim zkousel sem snad vsechno. nejspis mi kudy tomu nejde ani spojeni kontroleru s resolume.
    RATTKIN
    RATTKIN --- ---
    CERMINEK: já archivní virtuály komprimuju 7z, hodně se to smrskne, možná se ti to bude hodit.

    jo a kdybys chtěl komprimovat disk přes NTFS atribut compress a zároveň tam chtěl mít MS SQL, tak to nedělej.
    CERMINEK
    CERMINEK --- ---
    RATTKIN: Jedná se o virtuální mašinu, která se bude často přenášet... Proto bych jí rád zmenšil...

    KOC256: Disky máme dost velké, ale je to virtuálka, která se bude přenášet...
    PISKVOR
    PISKVOR --- ---
    KOC256: Pokud to nemas jako konicka, tak je to VYRAZNE levnejsi; takovyhle tweakovani zabere libovolny mnozstvi casu, ktery do toho nasypes.
    ARIAEL
    ARIAEL --- ---
    KOC256: To nech byt, nektery lidi radi zkoumaji temnou magii....
    KOC256
    KOC256 --- ---
    CERMINEK:
    není levnější varianta větší disk než hodiny hraní a zkoumání?
    DON_PEDROPOULOS
    DON_PEDROPOULOS --- ---
    UCKO: taky to tak vnímám
    RATTKIN: ano většinou se kupuje i s OS, ale našel jsem zrovna varianty, kdy to v ceně nebylo. Díky za informaci k těm licencím!
    RATTKIN
    RATTKIN --- ---
    CERMINEK: nevím kolik ti to zabírá, 60gb by ale mělo stačit
    V případě růných kouzelných zmenšováků narazís, jako všichni před tebou, včetně mě, na to, že něco v budoucnu nebude fungovat.
    ještě můžeš vypnout swap, to problémy nedělá a dá se to v případě problémů zase zapnout.

    dobrá utilita je spacemonger (starší verze je zdarma), ale bacha co smažeš, může to být potřeba
    CERMINEK
    CERMINEK --- ---
    Ahoj, mám dotaz ohledně zeštíhlení velikosti Windows :) nainstaloval jsem W7Profi x86 do VirtualBoxu a dost narůstá jeho velikost... Vypnul jsem hybernaci atd. a stejně se nedostanu na nižší velikost. Narazil jsem na návody jak W7 zmenšit ještě před instalací RT7 lite apod.), ale ne po instalaci. Poradili byste někdo prosím nějaký tool, jak z Win vyházet vše co třeba? Díky
    RATTKIN
    RATTKIN --- ---
    DON_PEDROPOULOS:
    Většinou se kupuje notebook i s windows dohromady, to vyjde nejlevněji.

    OEM je legální pouze když je na jedné faktuře spolu s počítačem na který to pak nainstaluješ. LIcence se nedá přenášet na jiný počítač.

    FPP licence je bez omezení, je přenosná a je nejdražší.
    UCKO
    UCKO --- ---
    DON_PEDROPOULOS: Pro verze nutnost. Tedy jestli bude připojen do domény (více nastavení a ochrana nevím). Do 8.1 bych šel.
    DON_PEDROPOULOS
    DON_PEDROPOULOS --- ---
    zdravím,
    chtěl bych se poradit, protože s oknama nemám zkušenosti - do práce pořizuji nový notebook, bude připojen v rámci interní sítě - k serveru a také propojen s dalšími stroji. Zvažuji do něj zakoupit OS W7 Professional - četl jsem, že umožňuje více nastavení a ochrany než např. HOME
    Microsoft Windows 7 Professional CZ SP1 64-bit, (OEM) | Alza.cz
    http://www.alza.cz/microsoft-windows-7-professional-cz-sp1-64-bit-oem-d227306.htm
    Napadlo mě, ale jestli ale nekoupit rovnou W8 (ta cena je ale podle mě příliš) a nevím jak moc by se to lišilo. Díky za komentáře.
    Microsoft Windows 8.1 Pro CZ (FPP) | Alza.cz
    http://www.alza.cz/microsoft-windows-8-1-eng-d482932.htm
    RAINBOF
    RAINBOF --- ---
    KOC256: jenže to platí oboustraně.
    pak máš tvrzení podložená něčím "vyšším" ideálně důkazy například statistikou, průzkumem, ideálně však nezávislým testem.
    KOC256
    KOC256 --- ---
    ARIAEL:
    jo mas nazor a zkusenost... proto se delaji jak androidi founy, tak windowsi, tak appli... ale neznamena to ze co tu napises je pravda vsemohouci ;-)
    ARIAEL
    ARIAEL --- ---
    KOC256: No po pravde ja svyho Airbooka zahodil po tydnu snah. Tedy i po tom kdyz jsem si vyzkousel jak snadno tam prolomis "securitu" vstupniho zabezpeceni pomoci stisku trojkombinace klaves.

    Taky se u me vyskytovaly dva iPhone (3 a 4) ale oba za chvili zmenili majitele na dceru. Obavam se ze ani tam to nenalezlo valneho nadseni protoze oba byly urceny jako prehravac hudby pri behani a do pul roku ztracene...
    Tak nejak ani jedna z tech veci nikomu nechybi...

    A zena ma na stole notebook ktery designem, vybavou i vykonem strci jabko air hrave do kapsy:)
    KOC256
    KOC256 --- ---
    ARIAEL:
    oka tak ti to vysvetlim...

    vymyzleny - baleni, tenmto normalne pouzitelny HW je v krabici cca 20*20*5 cm a jednoduse se to uchladi... nemas na stole zadne monstrum ktere treba znacky jako MSI rikaji MINI...

    Ale vidim ze ty ses jiz rozhodl... dobra chapu... tady to nema cenu. Tak jako vy nejste schopni uznat ze neco od APPLU muze byt dobre, tak se vas tu ani nebudu snazit presvedcit...

    A jak jsem jiz psal... Na stole mam PC s legalnimi windowsy a do MAC OS X bych dobrovolne asi nesel - protoze mi nevyhovovaly, ale ten HW maji dost dobry... - cena, vykon, vzhled...

    Pokud bude mit jeste nekdo blbe kecy tak to tu smazu a smirim se s tim ze ne jen applisti je stado hloupych ovci...
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam