• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    KOC256Windows - (Windows 7, 8, 10, 11, ...)
    RATTKIN
    RATTKIN --- ---
    DON_PEDROPOULOS:
    Většinou se kupuje notebook i s windows dohromady, to vyjde nejlevněji.

    OEM je legální pouze když je na jedné faktuře spolu s počítačem na který to pak nainstaluješ. LIcence se nedá přenášet na jiný počítač.

    FPP licence je bez omezení, je přenosná a je nejdražší.
    UCKO
    UCKO --- ---
    DON_PEDROPOULOS: Pro verze nutnost. Tedy jestli bude připojen do domény (více nastavení a ochrana nevím). Do 8.1 bych šel.
    DON_PEDROPOULOS
    DON_PEDROPOULOS --- ---
    zdravím,
    chtěl bych se poradit, protože s oknama nemám zkušenosti - do práce pořizuji nový notebook, bude připojen v rámci interní sítě - k serveru a také propojen s dalšími stroji. Zvažuji do něj zakoupit OS W7 Professional - četl jsem, že umožňuje více nastavení a ochrany než např. HOME
    Microsoft Windows 7 Professional CZ SP1 64-bit, (OEM) | Alza.cz
    http://www.alza.cz/microsoft-windows-7-professional-cz-sp1-64-bit-oem-d227306.htm
    Napadlo mě, ale jestli ale nekoupit rovnou W8 (ta cena je ale podle mě příliš) a nevím jak moc by se to lišilo. Díky za komentáře.
    Microsoft Windows 8.1 Pro CZ (FPP) | Alza.cz
    http://www.alza.cz/microsoft-windows-8-1-eng-d482932.htm
    RAINBOF
    RAINBOF --- ---
    KOC256: jenže to platí oboustraně.
    pak máš tvrzení podložená něčím "vyšším" ideálně důkazy například statistikou, průzkumem, ideálně však nezávislým testem.
    KOC256
    KOC256 --- ---
    ARIAEL:
    jo mas nazor a zkusenost... proto se delaji jak androidi founy, tak windowsi, tak appli... ale neznamena to ze co tu napises je pravda vsemohouci ;-)
    ARIAEL
    ARIAEL --- ---
    KOC256: No po pravde ja svyho Airbooka zahodil po tydnu snah. Tedy i po tom kdyz jsem si vyzkousel jak snadno tam prolomis "securitu" vstupniho zabezpeceni pomoci stisku trojkombinace klaves.

    Taky se u me vyskytovaly dva iPhone (3 a 4) ale oba za chvili zmenili majitele na dceru. Obavam se ze ani tam to nenalezlo valneho nadseni protoze oba byly urceny jako prehravac hudby pri behani a do pul roku ztracene...
    Tak nejak ani jedna z tech veci nikomu nechybi...

    A zena ma na stole notebook ktery designem, vybavou i vykonem strci jabko air hrave do kapsy:)
    KOC256
    KOC256 --- ---
    ARIAEL:
    oka tak ti to vysvetlim...

    vymyzleny - baleni, tenmto normalne pouzitelny HW je v krabici cca 20*20*5 cm a jednoduse se to uchladi... nemas na stole zadne monstrum ktere treba znacky jako MSI rikaji MINI...

    Ale vidim ze ty ses jiz rozhodl... dobra chapu... tady to nema cenu. Tak jako vy nejste schopni uznat ze neco od APPLU muze byt dobre, tak se vas tu ani nebudu snazit presvedcit...

    A jak jsem jiz psal... Na stole mam PC s legalnimi windowsy a do MAC OS X bych dobrovolne asi nesel - protoze mi nevyhovovaly, ale ten HW maji dost dobry... - cena, vykon, vzhled...

    Pokud bude mit jeste nekdo blbe kecy tak to tu smazu a smirim se s tim ze ne jen applisti je stado hloupych ovci...
    ARIAEL
    ARIAEL --- ---
    KOC256: + KOC256:

    "fakt ten HW maji vymazleny... o tom zadna..." + "Tak v tom mac mini jsou normalni NB soucastky..."

    Prijde tohle receno hned za sebou nekomu normalni? Tedy nekomu nezasazenemu Jobsem....
    KOC256
    KOC256 --- ---
    RAINBOF:
    No pokud to neni v clanku tak to asi nevim neasi... :)

    Tak v tom mac mini jsou normalni NB soucastky... mel jsem tam vetsi 2,5" disk a vice RAMky... jinak to melo stejne negativa jako mit NTB... zase bych za kazdou cenu ten APPLE nekamenoval ;-)
    RAINBOF
    RAINBOF --- ---
    KOC256: no dobře, to ale končí momentem opravy první věci.
    navíc jsi neodpověděl "kdo" :)
    KOC256
    KOC256 --- ---
    RAINBOF:
    nejsem applista co se tyce kompu... ale i tak jsem rok mozna dva provozoval windows na mac mini. protoze v te cenove hladine nebylo zadne rozumne MINI (opravdu mini) PC kde by to vsechno nejak v sobe sedelo a bylo i vykonne... fakt ten HW maji vymazleny... o tom zadna...
    RAINBOF
    RAINBOF --- ---
    KOC256: kdo shledal MS ? Apple ?
    já si spíš myslím že je to důsledek toho že applakum nic správně nejde, tak aby jim to nebylo blby se tvrdí zde Apple je nejlepší (jak jinak že) i na Windows. tohle tu bylo v roce 99 kdy se v crossfire pod linuxem spouštěly aplikace taky - a ty co vůbec jely- byly rychlejší (měl jsem PC hernu kde se hrál cs, diablo2, apod.. pod linuxama).

    takže: tož vítej ve světě apple marketingu...
    RAGNAROK
    RAGNAROK --- ---
    pffftttt
    KOC256
    KOC256 --- ---
    Jako owner auditka si to snad mohu dovolit ;-) A také to takto mám odzkoušené...

    Paradoxem tohoto řešení je malé portfolio Maců a dobrá odladěnost ze strany Applu. Ne náhodou tedy byl minulý rok Macbook Pro s Retinou shledán nespolehlivějším notebookem pro provoz Windows. Více na:
    5 způsobů, jak spustit aplikaci pro Windows na Macu - 5 .kapitola – Živě.cz
    http://www.zive.cz/...-95153/default.aspx#utm_medium=selfpromo&utm_source=zive&utm_campaign=copylink
    KOC256
    KOC256 --- ---
    RATTKIN:
    taky tak... pokud po vypnuti mi startuje 3 sec tak uz to je asi jedno :)
    BOPA
    BOPA --- ---
    RATTKIN: aha - zajímavé....
    RATTKIN
    RATTKIN --- ---
    BOPA: s hibernací jsou občas problémy. mě na SSD startuje komp rychleji než se načte hiberfil, takže to normálně vypinam.
    BOPA
    BOPA --- ---
    KOC256: jo, to jsem řešil já - u NTB - NTB se stratoval sám od sebe...

    powercfg -lastwake jsem samozřejmě zkoušel - bez výsldku... protože PC se jokoby normálně vypne... a po 2 vteřinách se zapne... normálně nastartuje... powercfg -lastwake mi nevypsalo nic :-(
    KOC256
    KOC256 --- ---
    BOPA:
    ted se to tu resilo...

    powercfg -lastwake

    jinak cti nize... :)
    MUXX
    MUXX --- ---
    BOPA: mě to dělala myš a klávesnice.
    BOPA
    BOPA --- ---
    tak jem vyřešil problém s NTB a mám tady další, tentokráte s PC...
    při dávné instalaci WIN 8 se mi nechtělo vypínat PC std způsobem (přišlo mi to komplikované), tak jsem si dle návodu udělal na ploše zástupce (shutdown /s /t 0) a tím PC normálně vypnu...
    teď po velmi dlouhé době jsem se rozhodl, že budu PC HIBERNOVAT - a ouha... PC se jakoby vypne, kontrolky zhasnou asi na 1-2 sekundy a PC se normálně nastartuje.... To samé se stane, když dám stadńardním způsobem PC vypnout (std mám na mysli "nastavení - vypnutí - vypnutí (nebo Hibernace)..
    Zkoušel jsme už rad několik...
    V BIOSu nic zaplého nemám - žádné probouzení
    ve vlastnostech PC - automatický restart (vypnutí nepomohlo),
    Power management - zapnout rychlé spuštění (vypnutí taky

    chtěl jsem se zeptat, jetsli s eněkdo s něčím podobným nesetkal - a to dříve, než tačnu rozebírat PC a odpojovat a zapojovat všechno v režimu POKUS - OMYL

    Díky
    RAINBOF
    RAINBOF --- ---
    KORINKOWICZ: nepomohlo by toto ?
    Bluetooth command line tools - work with bluetooth from the command line
    http://bluetoothinstaller.com/bluetooth-command-line-tools/
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam