• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    KOC256Windows - (Windows 7, 8, 10, 11, ...)
    ARIAEL
    ARIAEL --- ---
    PISKVOR: No celkem fo funguje... Alespon si na to nikdy nikdo nestezoval...

    KOC256: Win nastartujes a potom v "Update and Recovery"....
    Tu zakladni image kterou on bere jako "cisty stav" si muzes dokonce i sam vyrobit. Udelas cistou instalaci, das tam vse co potrebujes a potom zadas prikaz - cela konfigurace atd se ulozi do snapshotu ktery bude potom vyuzit prace pro Recovery a Reinstall procedury...
    KOC256
    KOC256 --- ---
    ARIAEL:
    to repair menu je kde? po bootu nebo v systemu?
    PISKVOR
    PISKVOR --- ---
    ARIAEL: Jenže kontrolovat integritu zevnitř běžícího systému je takový...ne úplně efektivní.
    ARIAEL
    ARIAEL --- ---
    KOC256: Jestli mas Win 8+ tak tam mas primo repair menu. A v nem mas ruzne metody recovery celeho OS. Pustis a nemusis se starat...

    Prikaz SFV je i na starsich Win a je to vlastne kontrola integrity vsech systemovych souboru.
    PISKVOR
    PISKVOR --- ---
    SCHUNA: Ano, odtud "zatím" - pokud se o tebe zajímá třípísmenná agentura, wipe ti nepomůže; "na ulici" se tahle věc zatím vyskytuje velmi sporadicky a zdá se, že pouze v cílených útocích.
    SCHUNA
    SCHUNA --- ---
    PISKVOR
    PISKVOR --- ---
    SCHUNA: Yup. Jednou kompromitovaný, pořád kompromitovaný. Naštěstí zatím stačí wipe+reinstall.
    SCHUNA
    SCHUNA --- ---
    KOC256: internet je plny navodov : http://www.maximumpc.com/...icle/how-tos/how_repair_faulty_windows_installation_without_reformatting

    Ja osobne by som zavireny OS neopravoval, ale to je na tebe. Hned po oprave by som to prebehol cez eset online scanner.
    KOC256
    KOC256 --- ---
    RATTKIN:
    zaloha dat je samozrejmost ;-), zaloha srozbiteho a zavirovaneho systemu je k nicemu mno :o)
    RATTKIN
    RATTKIN --- ---
    KOC256: myslel jsem zálohu dat. nebo zálohu systému (image), když si někdo zálohuje pravidelně.
    KOC256
    KOC256 --- ---
    RATTKIN:
    co myslis pod tim obnoveni ze zalohy? Umi snad uz windows neco jako iPhone, ze si stahnu nejakou plnou konfiguraci? To ani nejde u rozlicnych programu...
    RATTKIN
    RATTKIN --- ---
    KOC256: nejrychlejší někdy může být reinstall a obnovení ze zálohy
    KOC256
    KOC256 --- ---
    ARIAEL: Takze si udelam flashku a bootnu z ni a tam to najdu jo?
    ARIAEL
    ARIAEL --- ---
    KOC256: soubory jo - sfv nebo opravne reinstalace ve Win 8+. Registry ne.
    KOC256
    KOC256 --- ---
    na woknech mám nějaký malware a i nějak poškozenou instalaci - děti si hrály...

    Je možné nějak spustil JEN opravnou instalaci, která by nějak napravila poškozené soubory a registry atd... nebo je třeba zformátovat diska nahrác vše znovu? :(
    DON_PEDROPOULOS
    DON_PEDROPOULOS --- ---
    Netušíte někdo co se mi děje s W7 home: když chci uložit nový soubor (word, txt, cokoliv) nebo přejmenovat stávající a dám uložit jako, tak mi to píše hlášku s vykřičníkem a popisem "více souboru neexistuje". Můžu kliknout pouze na OK a jsem zpět v menu ulož to. Díky.
    PISKVOR
    PISKVOR --- ---
    PEPPE_LOPEZ: Technické řešení: VPN tunel někam ven. Administrativní řešení: nechat si na to udělat výjimku od IT.
    PEPPE_LOPEZ
    PEPPE_LOPEZ --- ---
    Pánové poraďte , v práci jsou zakázané určité weby ulozto.cz , facebook atd. , potřebuju teď nutně stahnout z facebooku pár fotek - jak tuto ochranu obejdu ? Anonymouse.org nefunguje
    SRNECEK
    SRNECEK --- ---
    RAGNAROK: Bohužel nemám využitý ani jeden USB port. Ale nedávno se mi to na pár hodin zčistajasna samo vyřešilo, ale v současné době to opět nefunguje.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam