• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    KOC256Windows - (Windows 7, 8, 10, 11, ...)
    RAINBOF
    RAINBOF --- ---
    KOC256: jeste jedna vec, muzes udelat preinstalaci s prenesenim profilu. prenese to nastaveni i vetsiny programu kdyz je nainstalujes driv nez tam ten profil nahrajes.
    KOC256
    KOC256 --- ---
    NYCKER:
    ARIAEL:
    no tak zkusim zase neco dalsiho :D

    Fakt se mi do toho reinstalu nechce :)
    ARIAEL
    ARIAEL --- ---
    NYCKER: Jop, sorry za preklep, sfc a ne sfv
    Ale pokud vim nepotrebujes CD, ale vseobecne korektni soubory o ktere si rekne.
    AHARAZ
    AHARAZ --- ---
    KOCOURMIKES: Domecek Pokki Start Menu je doinstalovana aplikace (na Acerech predinstalovana vyrobcem), takze zkusit preinstalovat.
    Windows 8 Start Menu | Pokki
    https://www.pokki.com/windows-8-start-menu
    KOCOURMIKES
    KOCOURMIKES --- ---
    mam problem, kdyz ve win8 kliknu na ikonku domecku vedle uplne krajni ikonky oken v levo dole, tak se neotevrou programy, ale file explorer a pak uz ta ikonka nefunguje, pise to "pokki menu", nefunguje proste ikonka domecku vlevo dole nakraji na liste. to je k vzteku. co s tim delat ?
    KOC256
    KOC256 --- ---
    ARIAEL:
    to co jsem tu popisoval je ta nejmekci, dalsi je ze vsechno smaze a posledni je ze nabootuji z DVD nebo USB a obnovim bitovou kopii (kterou nemam)
    ARIAEL
    ARIAEL --- ---
    KOC256: No mas tam nekolik variant te obnovy, ne?
    KOC256
    KOC256 --- ---
    ARIAEL: No a toho docilim jak?
    ARIAEL
    ARIAEL --- ---
    KOC256: No ja mam pusteny prihlaseni pres live ucet. A u me to udela to ze mi vse nastaveni zpet. I treba novy komp kdyz prihlasim sem tak se nastavi podle ostatnich.

    Pokud mas podelany registr tak ho stejne musis smazat a tim prijdes o vsechny aplikace - takze to je ta varianta i zde.

    Potom tam mas jeste jednu variantu se zachovanim aplikaci kdy se jen vymeni cely MS podvozek.
    KOC256
    KOC256 --- ---
    No tak mjsem se dostal doma k PC... ta "castecna" obnova mi shodi vsechno co jsem kdy nainstaloval... a zachova veci instalovane w windows storu (kterych je 0) a zachova nastaveni windows (=pozadi plochy a barevne schema?).

    Nejak mi to postrada smysl... kdyz mi hlasi ze mi smaze i ovladace... Takze pokud to chapu tak po instalaci mi zustane spousty bordelu na PC jen se nebude na nic odkazovat (zustane tak nejak ve vzduchoiprazdnu)...

    Chapu to spravne?
    SUPEX
    SUPEX --- ---
    Když už jsme u toho recovery.

    Chtěl jsem zkusit Win10. Napřed jsem si vytvořil bitovou kopii Win8.1 běžícího bez jakéhokoliv problému 2+ roky. Po vyzkoušení jsem to obnovil a teďkom se mi občas stane, že při bootu spadnou Win do BSODu. Samy se zrestartujou a pak už to najede v pořádku.

    Nesetkal se s tím náhodou někdo? Špatné recovery nebo blbě vytvořená bitová kopie?

    HW se nijak neměnil.
    ARIAEL
    ARIAEL --- ---
    U Win 8+ uz realne zadne formatovani a podobne blbosti neexistuji... Recovery to udela ciste a velice rychle.
    ARIAEL
    ARIAEL --- ---
    KOC256: Nejlip to asi najdes kdyz kliknes na ikonku Win a napises "recovery"
    KOC256
    KOC256 --- ---
    ARIAEL:
    coz jsem uz prosvihl... kazdopadne dik za info :)
    ARIAEL
    ARIAEL --- ---
    PISKVOR: No celkem fo funguje... Alespon si na to nikdy nikdo nestezoval...

    KOC256: Win nastartujes a potom v "Update and Recovery"....
    Tu zakladni image kterou on bere jako "cisty stav" si muzes dokonce i sam vyrobit. Udelas cistou instalaci, das tam vse co potrebujes a potom zadas prikaz - cela konfigurace atd se ulozi do snapshotu ktery bude potom vyuzit prace pro Recovery a Reinstall procedury...
    KOC256
    KOC256 --- ---
    ARIAEL:
    to repair menu je kde? po bootu nebo v systemu?
    PISKVOR
    PISKVOR --- ---
    ARIAEL: Jenže kontrolovat integritu zevnitř běžícího systému je takový...ne úplně efektivní.
    ARIAEL
    ARIAEL --- ---
    KOC256: Jestli mas Win 8+ tak tam mas primo repair menu. A v nem mas ruzne metody recovery celeho OS. Pustis a nemusis se starat...

    Prikaz SFV je i na starsich Win a je to vlastne kontrola integrity vsech systemovych souboru.
    PISKVOR
    PISKVOR --- ---
    SCHUNA: Ano, odtud "zatím" - pokud se o tebe zajímá třípísmenná agentura, wipe ti nepomůže; "na ulici" se tahle věc zatím vyskytuje velmi sporadicky a zdá se, že pouze v cílených útocích.
    SCHUNA
    SCHUNA --- ---
    PISKVOR
    PISKVOR --- ---
    SCHUNA: Yup. Jednou kompromitovaný, pořád kompromitovaný. Naštěstí zatím stačí wipe+reinstall.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam