• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    KOC256Windows - (Windows 7, 8, 10, 11, ...)
    MICKK
    MICKK --- ---
    JAMILLOS: dostal jsi dvd s os k mobilu?
    JAMILLOS
    JAMILLOS --- ---
    Zdar lidi, je normální, že když si dneska objednáte noťas s nainstalovanejma osmičkama, že vám přijde balík, a není v něm ani cd s ovladačema, ani dvd s Windows? Vždyť když si to člověk koupí, tak to musí dostat i na fyzickým nosiči, ne?
    DARK_CLERIC
    DARK_CLERIC --- ---
    Ahoj, nevím kam můj problém zařadit, ale, mám win7 a tak doufám, že zde jsem správně. Tedy.
    Před 2 týdny jsem do mého stolního pc nainstaloval wifi kartu tp link v pci slotu, následně jsem registroval tento problém -> Když pracuji na netu, nebo kdekoliv jinde (film [zobrazení spodní lišty windows], hudba [Nemožnost přetáčet songy šipkou bez opětovaného kliknutí do programu],) po intervalu asi 45 vteřin, mi vždy odskočí aktivní okno (teď v mém případě google chrome) viditelně nenaskočí nic, ale vím, že to nejspíše přehodí do nastavení wifi, protože se mi párkrát povedlo (když jsem pokračoval v psaní) nějakou klávesovou zkratkou toto připojení v pozadí manuálně vypnout internet. Při tomto "pop outu" okna slyším jen chybové cinkání (okno s prohlížečem nezmizí a jakoby zůstane on top, ale reálně nemohu psát, protože musím myšítkem kliknout zde do okna zprávy a teprve pak mohu pokračovat... Vůbec nevím co s tím, byl by tu nějaký PC mág? :) No a závěrem bych rád sdělil, že wifikartu jsem následně vyměnil za jiný typ a dělá to stále, je to dost otravné a mě nenapadá jak to jinak vyřešit, budu rád za jakýkoliv postřeh či pomoc.
    R3S3T
    R3S3T --- ---
    .. ale to system nesmi fakt nic delat, jinak kdyz sleduju zatizeni , 30% pro "nic nedelaji" system neni zadny problem . blee
    R3S3T
    R3S3T --- ---
    vypnul jsem swap i v druhych windows (bezi v tom ucetnictvi) , pridal ram , na 2GB , povypinal nektere zbytecnosti , co se tam nacpali treba s instalaci tiskarny , docilil jsem toho, ze si system vezme "jen" 10% (ze 400% - debian htop ) .
    R3S3T
    R3S3T --- ---
    zkusil jsem vypnou swap na jedno virtualu (testovaci) , zatez vypada, ze sla dolu
    bohuzel s 1GB ram mi system ani nerekne, zda jsou k dispozici nejake aktualizace , chyba: Nedostatek pameti .
    a to si system sam o sobe vezme "jen" do 400MB ram , bleee
    R3S3T
    R3S3T --- ---
    RATTKIN: dik za tip, i kdyz nova instalace nepripada v uvahu

    RATTKIN: tohle uz praktikuji ted, neco jsem uz vypnul, neco nevim zda muzu ci nikoliv,
    do systemu pristupuji jen pres RDP , v systemu mam zakrtnute spoustet bez GUI .
    Pro system ma prideleno 1GB ram + 3GB swap

    mam doma virtualizacni servrik postaveny na
    ASRock > Q1900DC-ITX
    http://www.asrock.com/mb/Intel/Q1900DC-ITX/
    , sam o sobe zere do 12W (bez zateze , kdyz odectu disky) , jede na baterku, celkem 16GB ram
    v tom debian + virtualBox , pod virtuala provozuji ruzne systemy (widle , tuxe)
    virtualy bezi na SSD disku
    LOVE_DALI
    LOVE_DALI --- ---
    RATTKIN: Taky se přikláním ke službám. Bude to lepší a bezpečnější, než "natvrdo" seškubat instalaci..
    RATTKIN
    RATTKIN --- ---
    R3S3T: můžeš experimentovat s vypínáním services, ale nebudou různé věci fungovat, je to mírně nelogické. Když něco přestane fungovat, dá se služba zase zapnout, tak je riziko malé
    RATTKIN
    RATTKIN --- ---
    R3S3T: windows se dá zmenšit přes nlite, ušetří se hodně paměti, disku, možná i cpu, ale pozor:
    - vyžaduje novou instalaci z upraveného ISO
    - plno programů nebude fungovat a to úplně nelogicky(pdf reader když vyndáš podporu tiskáren) , protože vyžaduje některé obskurní dll
    - nedá se to vráit zpět, pouze nová instalace s původního iso
    - přijde mi efektivnější koupit silnější HW
    R3S3T
    R3S3T --- ---
    co ve windows 7 vypnout , aby co nejmene zatezoval hw , kdyz system zrozva vubec nic nedela ?
    provozuji widlw ve virtualBoxu , virtualizacni server je debian .
    System nic nedela, v task manageru ukazuje zatez 0-1% , presto je vytizeni CPU 20%+ (htop na virtualizacni masine) , a to je minimum .
    Tech 20%+ je soucet vsech vlaken, ktere bezi pro dany OS .
    KOCOURMIKES
    KOCOURMIKES --- ---
    Nová aktualizace Windows udělá z počítače nepoužitelný přístroj – Novinky.cz
    http://www.novinky.cz/...364412-nova-aktualizace-windows-udela-z-pocitace-nepouzitelny-pristroj.html
    RAINBOF
    RAINBOF --- ---
    MATT: to by samozrejme pomohlo ovsem je divne ze to tam neni.
    MATT
    MATT --- ---
    AHARAZ: aj, to jsem zapomel. windows 7 x86.

    RAINBOF: v credital manageru nic neni. tak ja to tam zkusim naopak pridat. dik
    RAINBOF
    RAINBOF --- ---
    MATT: stává se, jdi do ovládacích panelu najdi správce pověření a odeber všechna uložena pověření pro ten nas. pak to zadej a mel by si to pamatovat.
    AHARAZ
    AHARAZ --- ---
    MATT: Verze OS? Treba XP home to maji jako vlastnost.
    Nouzove reseni je vzdy "net use" script po sputeni, ale je tam heslo v ciste textu...
    MATT
    MATT --- ---
    mam doma synology. na vetsine kompu mi normalne funguje zapamatovani si prihlasovacich udaju do windows sharu, ale z jednoho notebooku se po kazdym restartu pta znova (i kdyz zam ze si ma pamatovat). je na tohle nejaky reseni?
    ARIAEL
    ARIAEL --- ---
    KOCOURMIKES: No jako legalni uzivatel mas pravo na podporu primo od MS :) Staci tam zavolat.
    KOCOURMIKES
    KOCOURMIKES --- ---
    kdyz odpojim mys tak se to uz neseka
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam