• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    KOC256Windows - (Windows 7, 8, 10, 11, ...)
    SRNECEK
    SRNECEK --- ---
    RATTKIN: Ano. Mám disk rozdělný na dva, tak předpokládám, že pokud smažu disk s Win, tak to neovlivní (datově) disk druhý.
    RATTKIN
    RATTKIN --- ---
    SRNECEK: při instalaci, když se vybírá disk klikni na rozšířené.
    Nejrychlejší je paririon smazat a kliknout na Instalovat.
    Předpokládám, že víš, že se ztratí i plocha, dokumenty, atd
    PHOBOS99
    PHOBOS99 --- ---
    R3S3T: přijde mi, že to je problém takřka všech, ne-li úplně všech instalací win 7. já to pozoruju na všech window 7 počítačích kolem mě už necelý rok. samozřejmě dost lidí,co má víc jak 2GB ram si ničeho nevšimne.... více zde https://social.technet.microsoft.com/...a5b4/windows-update-scan-high-memory-usage?forum=w7itproperf
    SRNECEK
    SRNECEK --- ---
    Ahoj, prosím Vás, snažím se přeinstalovat Win7, ale během instalace se mi vytvoří složka s původním účtem (Win.old). Pokud chci provést naprostou přeinstalaci mám zvolit "formátovat" a nebo něco jiného podniknout? Děkuji za reakci.
    RATTKIN
    RATTKIN --- ---
    ROTTWEILER: jo. ale dostanu se k počítači jen na 3h denně, dělám fotky, internet, sem tam nějaká hra, nevím co s tím děláš ty.
    RATTKIN
    RATTKIN --- ---
    ROTTWEILER: měl jsem minulý i poslední build a problémy jsem neměl. je to doma moje jediné PC a děkan na tom všechno. jen je potřeba dát ovladač na NVIDIA od w8, ten dx12 je napikaču
    MICKK
    MICKK --- ---
    ROTTWEILER: nevím jak poslední build, ten minulej rozhodně ne
    ROTTWEILER
    ROTTWEILER --- ---
    RATTKIN: Co přesně doma znamená? Na plnohodnotné domácí použití?
    RATTKIN
    RATTKIN --- ---
    ROTTWEILER: přečti si podmínky, není to tak dlouhé. sem tam je tam malá chybka, ale da se to používat, doma to mám, v práci ne
    ARIAEL
    ARIAEL --- ---
    To by me zajimalo jak budete rvat az si prectete co vse bude na tohle tema v konecne sestave :))))
    PISKVOR
    PISKVOR --- ---
    ROTTWEILER: No, je to porad *Technical* Preview, takze ano, pokud bych byl MS, logoval bych uplne vsechno - nikoli z duvodu smirovani, ale z duvodu vychytani bugu; v praxi je to ale jedno, s jakym umyslem se ta data sbiraji.
    ROTTWEILER
    ROTTWEILER --- ---
    Nevíte jak je to s Windows 10 Preview? Někde jsem četl, že Microsoft monitoruje každou akci uživatele a dost to ohrožuje privacy, ale možná to bylo jen v prvních buildech, nevíte jak je to teď?
    RATTKIN
    RATTKIN --- ---
    BRAP242: to nesmíme ani naznačovat
    BRAP242
    BRAP242 --- ---
    RATTKIN: prosimte kde ze to pracujes?
    RATTKIN
    RATTKIN --- ---
    RAINBOF: tak sophos je na tohle super, můžeš povolit různé věci různým lidem, třeba i v určitou dobu, nebo x megabajtů.
    i wifi access pointy to umí řídit.
    usb disky v laptopech zakázat,
    rozklikávací reporty, audit a tyhle ty enterprise pakárny.
    při tom je to ale celkem přehledné.
    RAINBOF
    RAINBOF --- ---
    RATTKIN: tak u nás je to o tom že kdyby nebylo potřeba pár web app a mail tak internet vůbec nebude :)
    RATTKIN
    RATTKIN --- ---
    RAINBOF: my to v práci máme volně. Proxy počítá kdo strávil kolik minut kde, ale nic není zakázané, kromě zavirovaných stránek. Ale kdybych chtěl něco zakáat, tak překliknu tu zelenou pacičku na červenou:

    jen jsem celkově http+s omezil na 50% kapacity linky aby zbylo hodně na skype, vzdálené plochy, ssh a takové ty realtime věci.
    RAINBOF
    RAINBOF --- ---
    RATTKIN:
    no, ja mam https tak ze mam mezi proxy a uzivatelema nahranej platnej certoš a weby ověřuje ta proxy. (takže tam musí být například postsignum apod).

    provoz omezuju na základě kategorií stránek + mam nějakej nevelkej white list.

    jak blokuješ třeba facebooky, twittery apod ?
    RATTKIN
    RATTKIN --- ---
    RAINBOF: já už ti víc neporadim, já mám transparentní proxy.
    a https vůbec nefiltruju, zatím nevím jak na to když je STS a cestující uživatelé.
    RAINBOF
    RAINBOF --- ---
    RATTKIN:
    většina jich jde normálně.
    Seznam jde přes proxy ale třeba takový ten přesměrovač když na něco klikneš už ne. ty zóny jsou v defaultu ale typ certu by to mohl být zejtra to sjedu. nicméně co s tim pak ? chci aby jelo všecko přes proxy čemu nedam lokální zónu.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam