• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    KOC256Windows - (Windows 7, 8, 10, 11, ...)
    RATTKIN
    RATTKIN --- ---
    LACIF: připojit hdd a nainstalovat tam windows by určitě šlo. V asi nejhorším případě se poka.. bootloader, tak se na to připrav. Alternativně při instalaci stávající hdd dočasně odpojit.
    win10 už má při instalaci možnost windows2go, ale v tvym případě to asi je fakt jedno.

    nebyl by jednodužší tablet + případně klávesnice? na co potřebuješ windows? něco složitějšího než nyx a email bych stejně na služebním ntb ilegálně nedělal.

    btw kde pracuješ (pošta) firma co dává služební linux by mě zajímala
    LACIF
    LACIF --- ---
    Cau, prosim - poradte nekdo..

    Mam sluzebni NB se zkurvenym Linuxem a dost striktni pravidla ohledne pouzivani a audity atd..
    Takze bych chtel nainstalovat druhej system - WIN8.1/10 na externi HD a doma bootovat z nej..

    Koukam, ze by to melo jit prez nejakej nastroj Winodows2GO.. Ale - jaky to ma minusy? bude to slapat proste stejne jako by to bylo na inter hdd? V pripade propojeni usb 3.0 a rychly ssdcko?

    V podstate mi jde o to, abych na tom externim hadru mel system se vsema aplikacema, co pouzivam. Ten hdd/system budu pripojovat jen k jednomu PC, tak si rikam, jestli to Windows2Go neni zbytecny (slouzi k tomu, abych mohl pristupovat k systemu z jakyhokoliv pc) a jestli by to neslo nejak jinak udelat..?

    THX4ANSWR
    ARIAEL
    ARIAEL --- ---
    a nebo super mega powah prikaz DIR......
    MUXX
    MUXX --- ---
    KULA: total commander, alt+f7 (hledání, *.jpg), dole pak tlačítko "copy results to list", označit všechny soubory ctrl+a a v menu najít "copy selected names to clipboard" a vložit do excel. nemám počítač po ruce, tak to není přesný popis, ale snad to podle popisu najdeš.
    SUPEX
    SUPEX --- ---
    PowerShell Powah

    $path="D:\Desktop"
    $items=Get-ChildItem -Path $path -Include @("*.png","*.jpg") -Recurse

    foreach($item in $items)
    {
    $item.Name
    }

    Úpravy:
    Změnit $path za skutečnou cestu a změnit tolikrát kolikrát je třeba.
    Doplnit si includované přípony pokud je třeba.
    -Recurse se dá odstranit pokud nechceš tahat názvy fotek z vnořených složek.
    No a pokud bys chtěl celé jméno ve smyslu cesty k souboru, tak změnit $item.Name na $item.FullName

    Tadáááá, žádný program netřeba
    SWIST
    SWIST --- ---
    KULA: Používal jsem tohle Akorát je potřeba si s tím ještě trochu pohrát..
    KULA
    KULA --- ---
    Zdravíčko, nemáte tip na soft, který by mi vytáhl názvy souborů? Mám cca 1000 fotek v 20 složkách a potřebuji názvy překlopit do excelu.
    Díky...
    __PEAT
    __PEAT --- ---
    SHITTIE: diky, vim ze to existuje, asi sem byl linej to spis poradne hledat.
    Jinak kdyz odchazim, tak to delam taky automaticky, ale kdyz to nechci, tak je to otravny.
    U sedmicek to zacne hasnout a mas jeste par vterin na to s necim hejbnout, ale u osmicek mi prijde, ze se to zamkne nahned uplne :D
    SHITTIE
    SHITTIE --- ---
    __PEAT: na kiosk komp ve firme pouzivame tohle: http://www.symantec.com/connect/downloads/readynosleepexe-prevents-screensaver-and-pc-locking
    jak bylo zmineno, hybe to jednou za x minut kurzorem o 1 pixel. staci ten exac dat do startup items.
    pak uz se jen uhlidat a lockovat si ten komp pres win+l sam, kdyz jdes od nej fakt pryc. osobne to stejne delam uplne automaticky, i kdyz tam mame 15 minut v group policy.
    KOC256
    KOC256 --- ---
    ARIAEL:
    No jak jsem psal. Nabootoval jsem z USB a kdyz jsem zformatoval oblast kde byl disk C, tak mi nedovolilo znovu tam system nainstalovat.
    ARIAEL
    ARIAEL --- ---
    KOC256: No evidentne na ni nainstalovana byla:) A v bezicim OS muzes uz od Win 7 beznou partition zmenit na GPT v manageru disku
    KOC256
    KOC256 --- ---
    ARIAEL:
    ani použít... já jsem apriori změnu nechtěl...
    ARIAEL
    ARIAEL --- ---
    KOC256: Ona ho neumi zmenit, jinak ji nevadi.
    KOC256
    KOC256 --- ---
    ARIAEL: No moc ale nechapu proc to je GPT, kdyz si s tim obycejna instalace posledni verze windows ani netyka.
    ARIAEL
    ARIAEL --- ---
    KOC256: No tady se evidentne pocita pouze s moznosti spusteni instalace bud z disku a nebo vytvoreni recovery USB/CD pomoci software co je zde dodavany.
    GPT tam asi davat nemuseli - to je nutne jen u velkych disku, ale ani to neni primo problem. Jen to neni tak rozsirene....
    Jak rikam konverze je i dnes mozna pomoci freeware nastroju.

    V pripade zavirovaneho notebooku ale stejne nic jako zachranovani obsahu disku neni. Proste natvrdo znic ty partition a je to. To je jedina 100% jista cesta. A potom sebrat admin prava.
    RAINBOF
    RAINBOF --- ---
    __PEAT: lokalne si to muzes prepnout skriptem pokud jsi admin a dat si to do autorun.
    __PEAT
    __PEAT --- ---
    MICKK: ¨tak tak hlavne to taky neni pouzitelny uplne na vsechno
    MICKK
    MICKK --- ---
    __PEAT: jen kvůli clipboardu se to vyplatí
    __PEAT
    __PEAT --- ---
    RATTKIN: no to je zbytecny, kdyz je vedle asi 1 metr :D
    RATTKIN
    RATTKIN --- ---
    __PEAT: na komp vedle di přes RDP, tak to dělám já
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam