• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    KOC256Windows - (Windows 7, 8, 10, 11, ...)
    HAWLIS
    HAWLIS --- ---
    RATTKIN: ja taky nic takovyho nepouzivam, tak by me zajimalo o co jde a proc to nejde smazat, kdyz se to zniceho nic objevi na plose..
    RATTKIN
    RATTKIN --- ---
    HAWLIS: homegroup nepoužívám. podle Google je to asi nějaká berlička místo SMB protokolu
    HAWLIS
    HAWLIS --- ---
    tedko zapnu stroj a co nevidim - icona homegroup na plose, nejde smazat deletem, bleskove google poradil nejaky silneny cesty pres modifikaci registry key...
    mám málo času, tak jsem nezkoumal podrobně o co jde. kdyby mi nekdo zvladl ušetřit čas, budu vděčný..
    a) o co jde? homegroup?
    b) smazat pls jak? :D díky
    R3S3T
    R3S3T --- ---
    w10 (build 10162) , poprve jsem je instaloval, me docela pozitivne prekvapily .
    ackoliv jsem v posledni dobe vuci widlim skepticky, u m$ asi skutecne plati, ze kazda licha verze je pouzitelna.
    RATTKIN
    RATTKIN --- ---
    RATTKIN: vyřešeno. Je třeba instalovat samba verze 1 přes windows features. můj nas je opravdu starý
    RATTKIN
    RATTKIN --- ---
    tak další windows 10 error. dal jsem iniciativně build 10162 a teď se nepřipojím na starý nas přes smb sdílení. přes ftp to jde a internet jinak funguje
    RATTKIN
    RATTKIN --- ---
    tak po refreshi, ještě musím pár aplikací instalovat, ale zdá se, že to pomohlo.
    než jsem to přeflák, v event logu bylo něco o dokončení instalace buildu 10158, ale měl jsem pořád build 10130
    byl to můj první zásek na w10.
    SHITTIE
    SHITTIE --- ---
    RATTKIN: mi to delalo uplne to samy, vetsinou par minut po zapnuti. plus to neslo ani vypnout, nebo restartovat, jen natvrdo. diskem to na stopro neni, mam novej crucial mx200 a v osmickach fici jak z praku. furt je to jenom beta zejo. tak jsem si to po par mesicich zas vyzkousel a uz mam zas obnovenej backup s 8.1 :)
    LOVE_DALI
    LOVE_DALI --- ---
    RATTKIN: Dokavaď to nevydají ofiko ven, tak tohle nemá moc smysl řešit. I tak, až to bude venku, tak se vyplatí počkat.. :)
    RATTKIN
    RATTKIN --- ---
    teď mám nějaký problém na Windows 10. nejde spustit task manager, nejdou síťové disky, hledání ve start menu nejde. všechno timeoutuje. dal jsem základní scandisk na všechny disky, bez problémů. chtěl jsem dát defender scan, zastavil se na nějakém souboru a nešel ani zavřít. mohl by to být vadný nějaký disk, ale v event logu nic není. zkusím Windows 10 reinstalaci se zachováním souborů
    RAINBOF
    RAINBOF --- ---
    ARIAEL: ktera ?
    ARIAEL
    ARIAEL --- ---
    FESTER: Doinstaluje se jedna aktualizace a ta to povoli uz ted. Je na insiders.
    HAWLIS
    HAWLIS --- ---
    ARIAEL: me to ve Windows Update hlasi jen že mám rezervován Upgrade, ale sosnout nejdou.
    FESTER
    FESTER --- ---
    ARIAEL: kde ? pokud vim tak v cervenci 29. nebo snad v CR je neco extra ?
    ARIAEL
    ARIAEL --- ---
    BEJKARNA: WSUS neni zadny velky kouzlo, je to jedna sluzba na serveru. Vsechny aktualizace jsou offline a nalejou se tam rovnou po LAN... Instalace WSUS v jednoduche podobe jsou asi tak 5 kliknuti...
    ARIAEL
    ARIAEL --- ---
    V tuhle chvili se w10 uz daji nainstalovat jako aktualizace Win 8.1 (normalne pres aktualizace)... I s navratem do puvodniho stavu (je to mozne 1 mesic).
    HAWLIS
    HAWLIS --- ---
    RATTKIN: díky :) ale tradičně si počkám až na finalní verzi
    RATTKIN
    RATTKIN --- ---
    HAWLIS: build co je teď prý půjde upgradovat až do finální verze a dál
    HAWLIS
    HAWLIS --- ---
    SUPEX: nene.... achjo.. a ja zil v domeni že už tedko...
    SUPEX
    SUPEX --- ---
    HAWLIS: Tak upgradeovat bez ztráty dat šlo snad odjakživa.

    A mimochodem vyjít to má 29.7 a ne za dva dny.
    HAWLIS
    HAWLIS --- ---
    RATTKIN: uplně kontinuálně ne, ale občas to nejdůležitější někam zazálohuju.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam