• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    KOC256Windows - (Windows 7, 8, 10, 11, ...)
    COMMANDER
    COMMANDER --- ---
    MICKK: a myslíš, že by tohle byla funkční metoda, jak data ochránit? díky
    COMMANDER
    COMMANDER --- ---
    co zakázat ty disky (primární SSD a datový HDD) přímo ve správci zařízení testovacích windows?
    MICKK
    MICKK --- ---
    COMMANDER: disk bude stále dostupný, popis třeba
    Access to a disk drive using volume ID instead of a drive letter in Windows - Super User
    http://superuser.com/.../access-to-a-disk-drive-using-volume-id-instead-of-a-drive-letter-in-windows
    COMMANDER
    COMMANDER --- ---
    zeptam se jinak.. kdyz odeberu pismeno nejaky jednotky a ta tim z windows zmizi, muze se do ni z tech windows nejak dostat virova nakaza, nebo jsou ty jednotky pro win opravdu nepristupna?
    RAINBOF
    RAINBOF --- ---
    COMMANDER: hele když už chceš prasit, co prostě jinej disk. virtuál (virtualbox, vmware player) ti dneska nepomůže.
    RATTKIN
    RATTKIN --- ---
    COMMANDER: viry se často šíří přes připojené jednotky. lezou i přes lokální síť. já bych to vůbec nedělal. máš zálohy důležitých dat?
    COMMANDER
    COMMANDER --- ---
    zdravím vespolek,
    kvůli aktuálně nutnému provedení ne zrovna bezpečné činnosti (otestování jednoho cracklého softu, ve kterém bude asi nějaký softwarový parazit) jsem si na sekundárním SSD vytvořil nový oddíl a do něj nainstaloval nový windows 7, v počítači je na primárním SSD můj hlavní windows 7, na sekundárním SSD je ještě jeden další datový oddíl a pak mám ještě jeden datový 1TB HDD.
    datovému oddílu sekundárního SSD, primárnímu SSD s hlavním win 7 a tomu HDD jsem odebral v testovacích windows 7 písmeno jednotky a nejsou tedy vidět.
    v hlavních win 7 jsem zase odebral písmeno jednotky oddílu s testovacím win 7 na sekundárním SSD. Není tedy také k dispozici.
    a dotaz:
    Bude to jako ochrana dat na těch ostatních oddílech a discích stačit při tom praseníčku na testovacích win7?
    chápu, že to není nejlepší řešení, že tu máme virtualizování windows a tak dále..
    ale prosil bych o posouzení mnou popsané situace
    děkuji mnohorkát.
    RATTKIN
    RATTKIN --- ---
    B3DA: vzhledem k tomu, že ani stávající licenční program není moc přehledný a ani na ten neumí microsoft linka rezolutně odpovědět, tak pokud máš pochyby, nech si stávající fpp a kup si ještě novou w10 fpp
    B3DA
    B3DA --- ---
    mate nejake aktualni info jak to bude s licenci na w10 pri upgradu z fpp, konkretne zda se z licence stane win10 oem a stara zanikne?
    podle tohoto je tomu tak, tady ale primo ms cpe to info o prenositelnosti docela vyrazne..
    ARIAEL
    ARIAEL --- ---
    A licenci na Windows 10 by jeste i ted dostal zadarmo jako Insider, jenze to by musel spolupracovat na testech a to se mu taky nechce:)
    FESTER
    FESTER --- ---
    So if you have a non-genuine (i.e. non-activated or “pirated” version) of Windows and you download the readily-available Windows 10 ISOs that Microsoft will make available, yes, you will be able to upgrade. But doing so won’t change anything. Windows is still not genuine. It’s still not supported.
    FESTER
    FESTER --- ---
    RATTKIN: pac by si je musel koupit a to se mu nechce :)
    RATTKIN
    RATTKIN --- ---
    DUB: proč si tam nedas win10 hned?
    FESTER
    FESTER --- ---
    DUB: win 7 je update na win 10 tez
    RATTKIN
    RATTKIN --- ---
    HAWLIS: viz clouddrive. MS si snaží vylepšit čísla, teď to 100% uživatelů má na ploše
    SCHUNA
    SCHUNA --- ---
    HAWLIS:

    google fu

    I had this happen a few times. All I did was right click on the desktop and clicked REFRESH on the menu that came up. It was gone:-)
    HAWLIS
    HAWLIS --- ---
    RATTKIN: ja taky nic takovyho nepouzivam, tak by me zajimalo o co jde a proc to nejde smazat, kdyz se to zniceho nic objevi na plose..
    RATTKIN
    RATTKIN --- ---
    HAWLIS: homegroup nepoužívám. podle Google je to asi nějaká berlička místo SMB protokolu
    HAWLIS
    HAWLIS --- ---
    tedko zapnu stroj a co nevidim - icona homegroup na plose, nejde smazat deletem, bleskove google poradil nejaky silneny cesty pres modifikaci registry key...
    mám málo času, tak jsem nezkoumal podrobně o co jde. kdyby mi nekdo zvladl ušetřit čas, budu vděčný..
    a) o co jde? homegroup?
    b) smazat pls jak? :D díky
    R3S3T
    R3S3T --- ---
    w10 (build 10162) , poprve jsem je instaloval, me docela pozitivne prekvapily .
    ackoliv jsem v posledni dobe vuci widlim skepticky, u m$ asi skutecne plati, ze kazda licha verze je pouzitelna.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam