• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    KOC256Windows - (Windows 7, 8, 10, 11, ...)
    NECROMAN
    NECROMAN --- ---
    ARIAEL: dokud nebude ofiko RTM ISO na MSDN, tak si radeji pockam :)
    ARIAEL
    ARIAEL --- ---
    Musis si najit Build 10240. Ten uz NENI Insider. Sel stahnout jen kratkou chvili z webu MS, ale uz tam neni.
    Je oznaceny jako stable a rozeslan OEM partnerum.
    Build lze najit na torrentu ke stazeni jako ISO.

    Plati uz do nej normalni licence Windows!

    Pri instalaci uz to bezi klasicky, lze udelat bezproblemovy upgrade z Win 8.1. Behem instalace jeste taha hodne aktualizaci, celkove upgrade zabere cca hodinu i na SSD disku.

    p.s. zjistene problemy
    Avast - nic moc kompatibilita i kdyz tvrdi ze by mela byt. Radeji jsem ho dal pryc dokud Avast nevyda korektni verzi.

    SoundBlaster - Creative chce vydat drivery az na konci roku, ale zafungoval stary trik. Odinstalujte vsechen soft kolem SB ze systemu vcetne driveru - tedy po restartu je zarizeni videt jako neznamy multimedialni adapter.
    Pote mu rozbalite instalcku driveru pro Win 8.1 x64 do adresare a date rucni update z daneho adresare.
    Windows si z toho sami natahnou drivery ve WDM rezimu ktere funguji i ve Win 10.

    Jinak VPN a vse dalsi vypada ze bezi bez problemu.
    VECTOR
    VECTOR --- ---
    Windows uz nepousti do Insider programu, jak muzu apdejtovat na W10 RTM?
    ARIAEL: Odkaz?
    ARIAEL
    ARIAEL --- ---
    Tak hlasim Win 10 Pro full version nainstalovano a bezi velmi dobre.
    Probehlo to jako plny upgrade z Win 8.1 vcetne vsech nastaveni.

    Jedine co nejde je ovladac SB -X-Fi, coz neni nic divnyho, protoze Creative uz predem ohlasila kreaitvni vydani driveru pro Win 10 az na konec roku.
    ARIAEL
    ARIAEL --- ---
    Tim spis ze na MSDN jsou fakt krute stary verze vseobecne.
    Najdi si build 10240 - to je RTM protoze byl rozeslan OEM partnerum. Na nej samozrejme jeste budou chodit update...
    ARIAEL
    ARIAEL --- ---
    NECROMAN: :) Diky, technet, golden partnera i vsechno mozny u MS mam taky :) A na tomhle webu ho najdes az za 14 dni.
    NECROMAN
    NECROMAN --- ---
    ARIAEL: nerad bych te zklamal, ale W10 RTM ISO jeste neni, viz: https://msdn.microsoft.com/en-us/subscriptions/downloads/hh442898.aspx
    ARIAEL
    ARIAEL --- ---
    Takze W10 RTM je ready, ISO stazene, tak jdeme nasazovat.
    ASACHI
    ASACHI --- ---
    COMMANDER: pust to v sandboxu / virtualnim pocitaci a mas uplny klid (sandboxie; Vmware)
    PISKVOR
    PISKVOR --- ---
    COMMANDER: Dokud je tam drat, da se tam dostat. Fyzicky odpoj ten prvni disk a vymalovano. (Idealne uplne jiny stroj kvuli persistentnim breberkam ve firmwarech, ale to uz je vyssi level paranoie)
    ARIAEL
    ARIAEL --- ---
    COMMANDER: velke servery vubec nepouzivaji pismena na oznaceni disku, protoze jich maji hodne a to by se z toho jeden zblaznil. Takze to bezne funguje bez nich.
    Osobne by jsem pouzil plnou virtualizaci - hyper-v nebo ESXi. To zadny brabouk neprorazi.
    MICKK
    MICKK --- ---
    COMMANDER: jediné bezpečné je vytáhnout kabel z disku
    COMMANDER
    COMMANDER --- ---
    MICKK: a myslíš, že by tohle byla funkční metoda, jak data ochránit? díky
    COMMANDER
    COMMANDER --- ---
    co zakázat ty disky (primární SSD a datový HDD) přímo ve správci zařízení testovacích windows?
    MICKK
    MICKK --- ---
    COMMANDER: disk bude stále dostupný, popis třeba
    Access to a disk drive using volume ID instead of a drive letter in Windows - Super User
    http://superuser.com/.../access-to-a-disk-drive-using-volume-id-instead-of-a-drive-letter-in-windows
    COMMANDER
    COMMANDER --- ---
    zeptam se jinak.. kdyz odeberu pismeno nejaky jednotky a ta tim z windows zmizi, muze se do ni z tech windows nejak dostat virova nakaza, nebo jsou ty jednotky pro win opravdu nepristupna?
    RAINBOF
    RAINBOF --- ---
    COMMANDER: hele když už chceš prasit, co prostě jinej disk. virtuál (virtualbox, vmware player) ti dneska nepomůže.
    RATTKIN
    RATTKIN --- ---
    COMMANDER: viry se často šíří přes připojené jednotky. lezou i přes lokální síť. já bych to vůbec nedělal. máš zálohy důležitých dat?
    COMMANDER
    COMMANDER --- ---
    zdravím vespolek,
    kvůli aktuálně nutnému provedení ne zrovna bezpečné činnosti (otestování jednoho cracklého softu, ve kterém bude asi nějaký softwarový parazit) jsem si na sekundárním SSD vytvořil nový oddíl a do něj nainstaloval nový windows 7, v počítači je na primárním SSD můj hlavní windows 7, na sekundárním SSD je ještě jeden další datový oddíl a pak mám ještě jeden datový 1TB HDD.
    datovému oddílu sekundárního SSD, primárnímu SSD s hlavním win 7 a tomu HDD jsem odebral v testovacích windows 7 písmeno jednotky a nejsou tedy vidět.
    v hlavních win 7 jsem zase odebral písmeno jednotky oddílu s testovacím win 7 na sekundárním SSD. Není tedy také k dispozici.
    a dotaz:
    Bude to jako ochrana dat na těch ostatních oddílech a discích stačit při tom praseníčku na testovacích win7?
    chápu, že to není nejlepší řešení, že tu máme virtualizování windows a tak dále..
    ale prosil bych o posouzení mnou popsané situace
    děkuji mnohorkát.
    RATTKIN
    RATTKIN --- ---
    B3DA: vzhledem k tomu, že ani stávající licenční program není moc přehledný a ani na ten neumí microsoft linka rezolutně odpovědět, tak pokud máš pochyby, nech si stávající fpp a kup si ještě novou w10 fpp
    B3DA
    B3DA --- ---
    mate nejake aktualni info jak to bude s licenci na w10 pri upgradu z fpp, konkretne zda se z licence stane win10 oem a stara zanikne?
    podle tohoto je tomu tak, tady ale primo ms cpe to info o prenositelnosti docela vyrazne..
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam