• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    KOC256Windows - (Windows 7, 8, 10, 11, ...)
    MICKK
    MICKK --- ---
    ADAMIRA: nějáké ovladače si to najde, ne všichni výrobci budou staré modely podporovat i ve win 10
    DARUMA
    DARUMA --- ---
    ADAMIRA: Záleží. Třeba u mého Asusu si to našlo všechny až na jeden, který jsem poté stáhnul z webu. Já měl spíš na mysli vytvoření kompletní zálohy předchozích Windows. Recovery.
    ADAMIRA
    ADAMIRA --- ---
    DARUMA: takze si to ty ovladace samo po instalaci w nenajde? nebo co myslis ze bych mel zalohovat?
    DARUMA
    DARUMA --- ---
    ADAMIRA: Víš co říkal Lenin ne? Zálohovat, zálohovat, zálohovat!
    ADAMIRA
    ADAMIRA --- ---
    A ještě jedna věc, možná to nepatří tak moc sem tak se popř. omlouvám.

    Mám noťas Acer Aspire E15 - jde mi o to že až dojde na tu novou instalaci po formátování disku, je potřeba si dělat nějákou tu zálohu kterou mi neustále nabizí ten bordel od Aceru?

    Nepotřebuju ten jejich předinstalovanej soft. jed mi především o ovladače, bude to nějákej problém, nebo si je W10 všechny najdou?

    Je ta záloha k něčemu dobrá (pakliže žádný data z toho PC nepotřebuju - ani žádný nastavení - nic)?

    Předem dík

    DUNICAN
    DUNICAN --- ---
    TOFI: aha tak to je idealni, diky.
    TOFI
    TOFI --- ---
    DUNICAN: to ovsem plati jen pro basic a home verze, u profesional a ultimate se da jazyk pozdeji doinstalovat a zmenit
    DUNICAN
    DUNICAN --- ---
    ARIAEL: OK, takze to budu moct urcit ja, dik.
    ARIAEL
    ARIAEL --- ---
    predinstalovany OEm se pri prvnim startu pta v jakem jazyce ma byt. A potom to nelze menit.
    DUNICAN
    DUNICAN --- ---
    Ahoj, chci si koupit desktop s Win7 a potrebuju, aby byl v anglictine, tzn. aby tam ani nebyla moznost prepnout na ceskou klavesnici (takovy to Alt+Shift). Na Alze pisou, ze jejich pocitace maj "predinstalovany system" Win7, proto bych rad vedel, jestli uz je to tam nainstalovany se vsim vsudy (a pravdepodobne v cestine), nebo jestli si jeste budu moct zvolit tu instalaci podle svyho. Ptal jsem se jich na supportu, ale nebyli mi schopni odpovedet. Dik.
    TOFI
    TOFI --- ---
    MAZA: presne tak, xbox/m$ ucet neni treba, licence je vazana na konkretni HW kde byla poprve aktivovana po prechodu z Win7
    MAZA
    MAZA --- ---
    NECROMAN: Funguje to i bez MS Accountu.
    ADAMIRA
    ADAMIRA --- ---
    NECROMAN: dik moc ;)
    NECROMAN
    NECROMAN --- ---
    ADAMIRA: aby ti fungovala cista instalace, je treba provest upgrade, aktivovat windows po instalaci a byt prihalseny Micrososft Accountem, ktery se pak sparuje s tvoji instalaci.
    Potom bude fungovat cisty reinstall z ISO image, nejlepe pomoci flashky.
    Pri instalaci potom staci preskocit zadani product key a po instalaci a prihlaseni tvym Microsoft Accountem se to aktivuje samo.
    ADAMIRA
    ADAMIRA --- ---
    Zdravím, vím že jsem se tady na to ještě ptal, ale mám z toho tak trošku schýzu :)

    Právě jsem udělal upgrade z win 8 na 10 - teda musim říct že to proběhlo bez problému (ale o to tu teď nejde :-) )

    Win 10 mi vyhovuje, ale rád bych ho přeinstaloval znovu na naprosto čistý vyformátovaný disk (chci se kompletně zbavit toho bordelu co mi tam v továrním nastavení nahrál asus).

    Recovery jsem si udělal přes nějákou acer utulitku (chápou to správně že jde především o ovladače?) - znamená to že si pouze stáhnu instalačku w10 a můžu vesele formátovat?

    Teď koukám že narozdíl od win 8 mi win 10 ukáže můj product key - takže si ho můžu zkopírovat a po příští instalaci vesele opsat?

    Ještě jendou sorry za lama dotaz, tohle tohle je fakt pakárna, nedaří se mi to ani vyguglovat a microsfot web jak v AJ tak CS verzi Vám ve FAQ a tak celkově odpoví 10x na otázku "a opravdu je to tak jednoduché" ale prostě o IMHO docela zásadní věci jako je tohle jsem se tam vlastně nic nedozvěděl.

    RUM
    RUM --- ---
    ARIAEL: errrrm, že by mi začala myš magicky vynechávat právě nad touto ikonou?
    ARIAEL
    ARIAEL --- ---
    RUM: Si kup mys:)
    ARIAEL
    ARIAEL --- ---
    RAINBOF: Error 4000800 - Rainbof Detected - Shutdown.
    RAINBOF
    RAINBOF --- ---
    já zjistil chybu.
    RUM
    RUM --- ---
    já taky zjistil chybu, někdy musím kliknout na ikonku kalkulačky 2x, než se otevře :-(
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam