• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    KOC256Windows - (Windows 7, 8, 10, 11, ...)
    ARIAEL
    ARIAEL --- ---
    BEDY: Vymena samotneho disku se neresi. Zvlaste ne u notebooku. Tam je problem deska.
    SUPEX
    SUPEX --- ---
    OTAVA: Já jsem to ohaxoval tipem z internetů.

    stopnout wuauserv
    smazat C:\Windows\SoftwareDistribution
    zapnout wuauserv
    wuauclt /detectnow
    počkat až ve Windows update začne běhat progress bar
    wuauclt /updatenow

    BEDY: Obviňovat soudruhy z Redmondu kvůli tomu, že ti Acer neposkytl instalační médium? Wut?

    Jinak jednotlivý HW je obodován body a aktivace je platná dokud nepřesáhneš určitý počet bodů při výměně HW. Základní deska a disk jsou obodovány nejvíce, ale pokud vyměníš jenom disk, tak bys měl být v oukeji. Ale kdo ví jestli to je u W10 pořád stejně.

    A příhoda s dualbootem linuxu a neaktivovaným Windows jako důsledkem mi příjde nanejvýš divná. Ale to jen tak na okraj.
    BEDY
    BEDY --- ---
    UCKO: je to levnej notebook s OEM windows 8.1, což v praxi znamená, že nemám možnost si vytvořit instalační médium ani jej stáhnout z microsoftu. Pro případ nutnosti obnovy vybavili soudruzi z Redmondu můj disk "system restore partition", na které je zakonzervovaná tovární verze W8, se vším crapwarem, co do toho acer nadělal.

    ARIAEL: MOPIK: návod si umím najít, děkuji.
    jde mi o to, jestli v situaci, kdy budu upgradovat OEM licenci (svázanou s konkrétním hardwarem, bývá to základní deska), nenastane nějaký licenční fuckup, kde by mi systémová hláška sdělila, že vzhledem k neidentické hardwarové konfiguraci mě považujou za piráta a odstřihnou mě od záplat. Zkrátka jestli W10 nově nesledují i totožnost harddisku.

    Už jsem se jednou šeredně spálil, když na starém notesu ještě s Vistama jsem nějakou dobu používal linux, a ať jsem se pak snažil, jak jsem mohl, při pokusu o dual boot už se nepodařilo Visty aktivovat (po týdnu řešení a pěti hodinách telefonního ping pongu mezi podporou Microsoftu a Dellu jsem zjistil, že: M. OEM licence nepodporuje, ať otravuju Dell, a D. mi řekl, že na můj problém vypršela záruka a beztak je to vadnej produck key a ať to řeším s M).
    Tak jsem kapituloval, a dalších pět let používal linux. Tuhle situaci ale nechci řešit znovu.
    ARIAEL
    ARIAEL --- ---
    BEDY: K lepsim SSD disku ti daji i software ktery umi prenest ty Windows 8 na novy disk
    MOPIK
    MOPIK --- ---
    UCKO
    UCKO --- ---
    BEDY: Vytvořte si instalační CD tam nemáš? Co je to za notebook?
    BEDY
    BEDY --- ---
    potřebuju poradit. mám notes s 8.1 a chci do něj dát ssd disk, ale mám tam OEM verzi windows (a nemám tedy ani možnost vytvořit si instalační médium). zjistil jsem si, že se ten systém dá naklonovat, ale co to udělá, pokud budu chtít přejít na W10?

    Řešili jste někdo něco takového? mám obavu, aby mi nesdělili, že nesouhlasí hardwarová konfigurace a díky čau.
    RUM
    RUM --- ---
    RAINBOF:
    RATTKIN: klikl jsem na aktivovat a bylo to hotový asi do 5 minut
    ARIAEL
    ARIAEL --- ---
    SUNBEAM: Problem s drivery je samozrejme jako vzdy u Creative... Uz jsem radeji vsechen HW od nich vyhodil a zadny dalsi uz nekoupim.
    RATTKIN
    RATTKIN --- ---
    RAINBOF: případně dát skip a windows naběhnou neaktivovaný (vpravo dole se to píše) a má se max týden čekat, až se to aktivuje samo. aktivační servery měly ze začítku trochu potíže
    RAINBOF
    RAINBOF --- ---
    dobře. a teď otázka, kdy přesně dochází k tý aktivaci ? při prvním restartu ?
    ADAMIRA
    ADAMIRA --- ---
    SUNBEAM: super, diky moc, to jsem chtel slyset ;)
    ADAMIRA
    ADAMIRA --- ---
    DARUMA: no prave me to prijde jako naprosta zbytecnost a nenapada me situace ve ktery bych to vyuzil.
    SUNBEAM
    SUNBEAM --- ---
    ADAMIRA: upgradoval jsem teř několik rozmanitých notebooků a většinu jsem po upgradu pak dělal i znovu čistou instalaci, právě aby se člověk zbavil toho bloatware od výrobců

    zpravidla jediný problém byl vždy funkční klávesy, ale vždy stačilo na web výrobce, najít si příslušný model a stáhnout si ovladače na klávesnice, ačkoliv jsou vždy označený např. pro win 7 nebo 8 fungovalo vždy na 100%

    jak tu někdo zmiňoval ovladače na touchpad, nevím ale win10 si vždy natáhnul super funkční, až už synaptic či další

    většinou ovladače na grafiku intel si to stáhne, intel .inf na desku se stáhnu od intelu a další věci prostě od výrobců, ale fakt je toho minimum
    DARUMA
    DARUMA --- ---
    ADAMIRA: Nikdy nevíš. ;-)
    ADAMIRA
    ADAMIRA --- ---
    sorry mobil.

    ciste teoreticky jaka situace muze nastat abych to potrebova?
    ADAMIRA
    ADAMIRA --- ---
    DARUMA: jasny chapu, akorat mi nejde do hlavy, k cemu mi to bude, costs prakticky haka situace muse nastat abych to potreboval.
    MICKK
    MICKK --- ---
    ADAMIRA: nějáké ovladače si to najde, ne všichni výrobci budou staré modely podporovat i ve win 10
    DARUMA
    DARUMA --- ---
    ADAMIRA: Záleží. Třeba u mého Asusu si to našlo všechny až na jeden, který jsem poté stáhnul z webu. Já měl spíš na mysli vytvoření kompletní zálohy předchozích Windows. Recovery.
    ADAMIRA
    ADAMIRA --- ---
    DARUMA: takze si to ty ovladace samo po instalaci w nenajde? nebo co myslis ze bych mel zalohovat?
    DARUMA
    DARUMA --- ---
    ADAMIRA: Víš co říkal Lenin ne? Zálohovat, zálohovat, zálohovat!
    ADAMIRA
    ADAMIRA --- ---
    A ještě jedna věc, možná to nepatří tak moc sem tak se popř. omlouvám.

    Mám noťas Acer Aspire E15 - jde mi o to že až dojde na tu novou instalaci po formátování disku, je potřeba si dělat nějákou tu zálohu kterou mi neustále nabizí ten bordel od Aceru?

    Nepotřebuju ten jejich předinstalovanej soft. jed mi především o ovladače, bude to nějákej problém, nebo si je W10 všechny najdou?

    Je ta záloha k něčemu dobrá (pakliže žádný data z toho PC nepotřebuju - ani žádný nastavení - nic)?

    Předem dík

    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam