• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    KOC256Windows - (Windows 7, 8, 10, 11, ...)
    REFLEX
    REFLEX --- ---
    zdravim,

    mam windows 10 a mam problem, ze i kdyz mam vse vypnute tak mam vyuziti pameti 99% (celkem mam 8gb) a kdyz dam spravce uloh tak ten soucet rozhodne neda 8gb nejvic zabira 50mb system, zkousel jsem googlit a nic jsem nenasel :D

    AVATAR
    AVATAR --- ---
    BRENMCGUIRE: a neni spis problem v urcitem hw a ovladacich k knemu, nez ve win? :)
    RATTKIN
    RATTKIN --- ---
    BRENMCGUIRE: jo N je pro evropskou unii. něco museli vyndat a zaplatit nějakou antimonopolní pokutu + přidat obrazovku výběru prohlíže4e (slepneer vede)
    slyšel jsem, že u w10 to už není, ale nepamatuji se
    RATTKIN
    RATTKIN --- ---
    BRENMCGUIRE: tak přehřívání by být nemělo. mimochodem já jsem přešel z amd 6-core 6100 na intel i3 a je to velké zrychlení a menší spotřeba.
    RATTKIN
    RATTKIN --- ---
    BRENMCGUIRE: když máš microsoft account, tak se některé nastavení přenese na nový počítač samo.
    někdo (thurrot) radí udělat pc reset - že to je prý rychlejší než reinstall, ale taky to všechno vymlátí.

    Když si necháš program files, tak se taky plno věcí zachová, pokud se ovšem nezachová taky nějaký bordel
    AVATAR
    AVATAR --- ---
    BRENMCGUIRE: netusim z ceho vychazis, ale ja na win 8.1 i na 10 zatim rozjel uplne vse a naprosto bez problemu. Bud jsem mel stesti (coz vzhledem k tomu, ze zkousim kdejakou ptakovinu neni moc pravdepodobny), nebo povidas bludy :)
    ARIAEL
    ARIAEL --- ---
    RATTKIN: Spis by jsem si tipnul na mega bordel v systemu preneseny pres upgrade...
    ARIAEL
    ARIAEL --- ---
    BRENMCGUIRE: ad vychozi program - to ti nepsal system, ale ten program ktery se to pokusil zmenit stejne jako u starych Windows. A mysli si ze se mu to povedlo. Jenze u tehle Windows to musis ty skutecne zmenit v tom centru - tam se jen zaregistruje ze ten a ten program zadal o tu moznost a muzes ho tam zvolit.

    da licence esetu - Windowsum je naprosto ukradene jakou mas licenci antiviru. Takze rozhodne to nebudou resit. Pokud ti to nejde tak tu hlasku posila Eset. A to ze se ti zobrazuje v seznamu systemovych hlaseni - no to bude tim ze Eset pouzije to co ma pouzit (tedy systemove volani pro zobrazeni upozorneni), Windows ho prevezmou, zobrazi a ulozi do toho seznamu.


    Klavesnice se ti prepina podle toho jak ji mas nastavenou a jak jsi nechal prepnuty jazyk v danem okne (to si pamatuji).

    ad daeomon tools - to je preci uz davno uplne k nicemu, ISO umi primo otvirat uz windows 2 verze zpet.
    RATTKIN
    RATTKIN --- ---
    BRENMCGUIRE: seš admin?
    já mám prohlížeč google chrome 64-bit, co máš ty?
    pochybuju že to obecně nefunguje, to by tu psalo víc lidí.
    RATTKIN
    RATTKIN --- ---
    BRENMCGUIRE:
    výchozí prohlížeč zkus nastavit ve windows Výchozí programy.

    psát heslo při spouštění windows - vítej ve 21. století. Až budeš mít děti, oceníš to. nastav si pin, pokud máš heslo složité (což by si měl mít, dá se resetovat přes web)

    komerční eset řeš s podporou, pokud tomu věříš (efektivita antivirů zřejmě klesá)

    co se týče sledování, tak microsoft je asi poslední, kdo ještě svoje uživatele nesledoval. teď to dohání. jestli si na facebooku, nebo google, nebo máš internet, nebo s sebou nosíš mobil, tak už tě microsoft nerozhází.

    trochu hraju witchera 3 a problém na w10 nemám. navíc directX 12 slibuje plno novinek, tak snad s hrama problém nebude.

    daemona jsem už několik let nepoužil, vždycky rozbalím iso 7zipem. Zkus se podívat, jesti je to služba. nebo smazat soubory z disku v nouzovém režimu?
    RAINBOF
    RAINBOF --- ---
    BOPA: tak prehod aspoň ramky. p4ht není špatný ale s c2d na tom budeš lepe
    RATTKIN
    RATTKIN --- ---
    BOPA: chtělo by to 2 gb ram, minimálně. to je tak na google chrome, stěží. Kdybys to složil na 3gb, bylo by lepší.
    Aktuálně žere myslím nejmíň ramky internet exploder.
    Pentium 4, to nech na zimu, to hřeje jak blázen. Core 2 bude navíc i rychlejší
    MUXX
    MUXX --- ---
    BOPA: imo nejdůležitější je velikost ram
    BOPA
    BOPA --- ---
    RAINBOF: Tu grafiku nepřehodím :-(((
    je to SMALL :-((
    HP Compaq dc7800 SFF (KK265EA-LCD) | HPmarket.cz
    http://www.hpmarket.cz/productOpt.asp?konfId=KK265EA-LCD
    RAINBOF
    RAINBOF --- ---
    a ramku samozřejmě.
    RAINBOF
    RAINBOF --- ---
    BOPA: pojede to na obojim ale dal bych to do toho HPčka a radeon tam přendal.
    BOPA
    BOPA --- ---
    Zdarec
    mohu jeden přiblblý dotaz?? Mám tady 2 staré PC bez systému a zvařuju, na co ty WIN 7 nainstalovat...

    1: Skládačka, která fungovala roky - Procesor Pentium 4, 3 GH, 2 GB RAM, Grafika Radeon X1950, HDD IDE 160 GB
    2: HP Compaq dc7800 SFF - Procesor Intel® Core™ 2 Duo E8200, Čipová sada Intel® Q35 Express, 1 GB RAM, Grafická karta: Integrovaná Intel® Graphics Media Accelerator 3100, HDD SATA 160 GB

    Otázka zní, na čem ty sedmičky (případně jestli vůbec desítky (zatím jsem nekontroloval minimální požadavky na systém)) pojedou ... Je to pro staršího člověka, který to má vlastně jen na NET, hry vůbec, maximálně nějaký dopis...
    RAINBOF
    RAINBOF --- ---
    a intely... nenapadlo mě že by to někdo neměl...
    MOPIK
    MOPIK --- ---
    Kdyz sme u tech grafik , hodil sem si do pocitace postarsi R4890 ( presnej tento : http://www.powercolor.com/global/products_features.asp?id=120 ) je normalni aby tato karta mela za provozu 80 stupnu na pametech?

    ARIAEL
    ARIAEL --- ---
    RAINBOF: profily maji radeony...
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam